Sosyal medya

Donanım

Samsung, 240 Hz Yenileme Hızına Sahip 4K Oyun Monitörünü Tanıttı

CES 2022 etkinliğinin öncesinde Samsung, bu yıl için yeni oyun monitörü serisini tanıttı. Odyssey Neo G8, Smart Monitor M8 ve Yüksek Çözünürlüklü Monitör S8, kullanıcılara oyun, iş veya sadece içerik tüketmek için yüksek görüntü kalitesi sunuyor. İşte tüm detaylar.


İlginizi Çekebilir; 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir? Korumaya Yardımcı Oluyor Mu?


Samsung Odyssey Neo G8

Bu monitör, üst düzey Odyssey Neo serisine katılıyor ve dünyada, genel oyun deneyimini iyileştirebilecek 240 Hz yenileme hızını destekleyen 4K ekrana sahip ilk monitör. 32 inçlik monitör, daha derin ve daha zengin siyahlar için Quantum Mini LED‘lere sahip, 2000 nit‘lik bir tepe parlaklığı elde ediyor ve daha iyi bir görüntüleme deneyimi için Quantum HDR 2000‘i destekliyor.

Odyssey Neo G9‘a benzer şık bir tasarıma sahiptir ve ekrandaki renklerin otomatik olarak algılanması için CoreSync aydınlatmaya sahiptir. Monitör ayrıca arkada RGB aydınlatmayı alır ve birden fazla bağlantı noktasına sahiptir.

Smart Monitor M8

M8, Smart Monitor M7‘nin halefidir ve öncekinden dörtte üç daha ince olan ultra ince bir tasarıma sahiptir. %99 sRGB renk gamı ​​ve 400 nit maksimum parlaklığa sahip 32 inç QLED UHD ekrana sahiptir. Samsung Smart Monitor M8, daha net görüntülü aramalar gerektiren hareketli bir manyetik SlimFit Cam ile birlikte geliyor. Google Duo da dahil olmak üzere büyük görüntülü arama platformlarını destekleyen yerleşik bir Görüntülü Arama uygulamasına sahiptir.

Smart Monitor M8 ayrıca çeşitli video akışı ve üretkenlik uygulamalarına erişim sağlar ve diğer çeşitli akıllı cihazları kontrol etmek için SmartThings Hub‘ı destekler. Ek olarak, 65W hızlı şarj özelliklerine sahip bir USB Type-C bağlantı noktası desteği vardır ve ekstra bir yerleştirme istasyonu ihtiyacını ortadan kaldıran hepsi bir arada iş istasyonu deneyimi sağlar. Yeni bir sıcak beyaz renk seçeneğiyle geliyor ve aynı renkte bir uzaktan kumanda da alıyor.

Yüksek Çözünürlüklü Monitör S8

Bu monitör 27 inç ve 32 inç ekran boyutu seçenekleriyle geliyor. Samsung Monitor S8, DCI-P3 renk gamının %98‘ine kadar UHD ekran çözünürlüğünü destekler ve Video Electronics Standards Association (VESA) Display HDR 600‘ü destekliyor.

Monitör, 90W USB Type-C şarj, LAN bağlantı noktalarına sahiptir ve ek bir yerleştirme istasyonuna ihtiyaç duymadan dizüstü bilgisayarları ve telefonları şarj etme özelliği ile birlikte gelir. Monitor S8 ayrıca kullanıcıların monitörü herhangi bir yere kolayca monte edebilmeleri için eğme, döndürme ve daha fazla işleve olanak tanıyan Yüksekliği Ayarlanabilir Stand ile birlikte gelir.

Ayrıca Samsung, görüntü ve ses kalitesindeki gelişmelere, yükseltilmiş bir kullanıcı arayüzüne ve daha pek çok şeye sahip 2022 Micro LED, Neo QLED ve Lifestyle TV‘leri de tanıttı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval