Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

realme, Yerli Üretim C21Y’yi Piyasaya Sürüyor

realme

realme, dünyanın TÜV Rheinland Yüksek Güvenilirlik Sertifikasına sahip akıllı telefonu realme C21Y’yi piyasaya sürüyor. Yüksek kalite ilkesiyle yola çıkan realme C21Y, daha gelişmiş özelliklerle birlikte geliyor. Süper Gece Çekimi moduna sahip Yapay Zekalı Üçlü Kamera, 6.5″ HD+ çentikli ekran, sekiz çekirdekli 12nm işlemci ve 5000mAh pile sahip realme C21Y, genç kullanıcılara gelişmiş bir deneyim sunmak için tasarlanmış. realme C21Y bekleyenleriyle yarından itibaren Türkiye pazarında satışa çıkıyor.


Bakmakta fayda var: Binance Bu Altcoinleri Liste Dışı Bırakacak!


Unisoc T610 işlemci

Unisoc T610 işlemcisiyle realme C21Y, bu segmentteki en iddialı modelleren birisi. Unisoc T610, 1.8GHz’e ulaşan bir 12nm sürecinde üretilen bir işlemci. CPU, iki yüksek performanslı 1.8GHz A75 ve altı enerji tasarruflu 1.8GHz A55’ten oluşuyor. GPU ise, 614.4MHz’e ulaşabilen enerji tasarruflu Mali G52 grafik birimi.

 Gece Çekimi Moduna sahip Yapay Zekalı Üçlü Kamera 

realme

realme C21Y’nin 13 MP ana kamerası 4 kata kadar yakınlaştırma yapabiliyor ve PDAF otomatik odaklama özelliğini destekliyor. Fotoğraflar sadece gün ışığında net olmakla kalmayıp ışığın az olduğu ve karanlık ortamlarda da gece moduyla birlikte aydınlık fotoğraflar çekebiliyor. Chroma Boost özelliğine sahip olan C21Y, piksel düzeyinde eşleştirme algoritmasıyla parlaklık ve renk iyileştirilir ve böylece daha iyi bir dinamik aralık, ekran kontrastı ve canlı renkler ortaya çıkarıyor. Selfie kamerasıbda otoğraflar için tasarlanan Yapay Zekalı güzellik modu, HDR modu, portre modu ve Filtre modunu destekliyor.

 TÜV Rheinland Yüksek Güvenilirlik Sertifikası

realme

TÜV Rheinland iş ve yaşamın tüm alanlarında güvenlik ve kaliteyi temsil ediyor. TÜV Rheinland Akıllı Telefon Yüksek Güvenilirlik Sertifikası, elektronik cihazlar için yüksek bir kalite standardının yanı sıra dünya çapındaki büyük pazarlar için sektör standartlarını belirliyor.

6.5” HD+ çentikli tam ekran

realme

realme C21Y, %89,5’e varan ekran-gövde oranıyla 6.5” HD+ çentikli tam ekrana sahiptir. 20:9 incelik oranıyla, elde tutmak kolaydır ve sosyal medyada gezinirken daha fazla içerik gösterir. realme C21Y parmak iziyle hızlı kilit açma özelliğinin yanı sıra kilidin tek bir tıklama veya bakış ile kolayca açıldığı yüz tanıma özelliğini de destekliyor.

C21Y çift SIM yuvası ve 256GB’a kadar artırılabilen bir SD kart yuvasıyla birlikte üç kart yuvasına ve iki renk seçeneğine sahiptir: Çapraz Mavi ve Çapraz Siyah. Tasarımı göz doldurmakla beraber aynı zamanda parmak izine karşı dayanıklıdır ve çizilmelere, soyulmalara karşı etkin dayanıklılığa sahiptir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval