Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

realme, GT 2 Serisi Etkinliğinde Dünyada İlk Olan Üç Teknolojiyi Duyurdu

realme

realme, realme GT 2 Serisi Özel Etkinliğinde dünyada ilk kez görücüye çıkan üç teknolojiyi resmi olarak tanıttı. realme’nin ilk ve en üst sınıf amiral gemi telefonu olan GT 2 serisi dünyada bir ilk olan üç özelliğe sahip: biyopolimer malzemeden üretilen arka kapak, 150° ultra geniş açılı kamera ve realme’nin İleri Yenilikçi İletişimi.


Bakmakta fayda var: Giriş Segmentine Yeni Yerli Rakip! | realme C21Y İnceleme


Dünyanın ilk Master Tasarıma sahip biyopolimer malzemesi

realme

realme GT 2 Pro, kağıttan ilham alan minimalist ve sürdürülebilirlik odaklı bir tasarıma sahip. Japonyalı ünlü tasarımcı Naoto Fukasawa tarafından yaratılan bu “Kağıt Teknolojili Master Tasarım” realme GT 2 Pro’yu dünyanın biyo bazlı malzemelerle tasarlanan ilk akıllı telefonu yapıyor. GT 2 Pro’nun arka kapağında küresel ısınmaya katkıda bulunan fosil ham maddelere çevre dostu bir alternatif sunan biyopolimer malzeme kullanılmış. SABIC biyo bazlı malzeme, sadece ISCC Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikası almakla kalmamış ve aynı zamanda REACH, RoHS ve EPEAT gibi çeşitli katı çevresel düzenleme standartlarından da geçer not almış. Ayrıca, realme’nin yeni kutu tasarımı bir önceki nesilde %21,7 olan toplam plastik oranını bu modelde %0,3’e düşürmüş durumda.

Dünyanın ilk balık gözü moduna sahip 150°ultra geniş açılı kamerası

realme

Ultra geniş açılı lensler kameranın her bir fotoğrafta daha geniş bir perspektif yakalamasını sağladığından genelde manzara ve yapı fotoğrafçılığında kullanılır. realme GT 2 Pro, 150° ultra geniş açılı kamera sunan ilk akıllı telefonu. Bu ultra geniş açılı kamera telefonun görüş alanını ana kameranın 84°’lik görüş alanına kıyasla %278 genişletiyor. realme aynı zamanda GT 2 Pro’da akıllı telefonlar için dünyanın ilk balık gözü modunu geliştirdi. Bu mod  perspektif ve ultra uzun alan derinliği efekti yaratıyor.

Sabit Sinyal ve 360°NFC ile İleri Yenilikçi İletişim

realme

realme GT 2 Pro, üç teknolojiden oluşan Anten Dizilimi Matris Sistemi ile donatılmış: Yani dünyanın ilk ultra geniş bantlı anten bağlantısı teknolojisi (HyperSmart), Wi-Fi Artırıcı ve 360° yakın alan iletişimi (NFC) teknolojisi anlamına geliyor. realme’nin Hiper Akıllı anten bağlantı teknolojisi telefonun her tarafını kaplayan 12 adet çevresel antenle tasarlanmıştır ve neredeyse tüm yönlerde tamamı aynı sinyal gücüne sahip ana bantları destekler. Bu GT 2 Pro’nun tüm antenlerin sinyal gücünü akıllı bir şekilde değerlendirmesini ve en iyi sinyale sahip olanı otomatik olarak seçmesini sağlıyor.

realme

Wi-Fi ağı artırıcı bakımından, simetrik Wi-Fi anteni telefonun etrafında daha dengeli bir sinyal gücü sağlamak için tasarlanmış. realme’nin testlerinde, bu tasarım sinyal stabilitesini asimetrik Wi-Fi anten tasarımına kıyasla %20 artırmış. realme GT 2 Pro ayrıca algılama alanını %500 ve algılama mesafesini %20 artırarak üstteki iki hücresel anteni bir NFC sinyal alıcısı-vericisi ile entegre ediyor. GT 2 Pro’nun üst kısmının tamamı NFC sinyallerini her iki yönde algılayarak kart veya akıllı telefon okutmak için NFC kullanımını kolaylaştıryor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval