Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Oyun Konsolu

PlayStation CEO’suna göre VR oyun sektöründe önemli bir yere sahip olmayacak

PlayStation CEO’su Jim Ryan, VR teknolojisinin önümüzdeki dönemde oyun sektöründe önemli bir aktör olmayacağını düşünüyor.

İlginizi çekebilir: CoD: Black Ops Cold War sistem gereksinimleri belli oldu

reklam
MSI reklamı

PlayStation CEO’su Jim Ryan, Washington Posta açıklamalarda bulundu. Ryan, VR teknolojisinin en azından yakın gelecekte oyun sektöründe önemli bir rol oynamayacağını ve teknolojinin kat etmesi gereken yolun çok uzun olduğunu belirtti. Şirket olarak VR teknolojisinin bir yerde etkin rol oynayacağına inandıklarını, ancak bunun yakın zamanda olmasını beklemediklerini dile getiren Ryan, PlayStation 4 için sundukları VR setinin bir adaptör ile PlayStation 5’te çalışacağını söyledi.

Açıklamalara bakılırsa PlayStation’ın en azından önümüzdeki birkaç yılda VR ile ilgili pek bir atılımı olmayacak gibi duruyor. Daha önce VR bizim için çok önemli açıklamaları yapan şirketin bir yerde VR’a odaklanması da gayet olası gözüküyor…

Sporsever....

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Konsolu

14 yıl önce piyasaya sürülen PlayStation 3, yeni bir güncelleme aldı

Yazan:

PlayStation 3

Sony, 11 Kasım 2006 tarihinde piyasaya sürdüğü PlayStation 3 oyun konsolu için yıllar sonra küçük bir sistem güncellemesi yayınladı. Güncelleme, PlayStation 3’ün Blu-ray sürücüsünde yeni nesil filmlerin çalışmasına olanak sağlıyor.


İlginizi çekebilir: Sony’den müjde: PS5 oyunları bölge bağımsız her ülkede çalışacak

reklam
MSI reklamı

14 yıl önce piyasaya sürülen PlayStation 3, bugün güvenlik güncellemesi aldı

playstation 3

19 Kasım 2020′den itibaren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i ülkemizde satışa sunan Sony, sürpriz bir şekilde PlayStation 3’e güncelleme yayınladı. 3 Aralık’tan itibaren Sony geliştiricilerinin kullanıma sunduğu güncelleme öyle aman aman diyebileceğimiz yeniliklerle gelmiyor, hatta hiçbir yenilikle gelmiyor desek yeridir.

Sony, bu güncellemede yalnızca PS3’ün Blu-ray sürücüsü üzerinde bir yenilik yaptı. Bu bağlamda, eğer hala PlayStation 3’ü kullananlar varsa artık Blu-ray sürücüsüyle yeni nesil filmleri oynatabilecekler. Bunun dışında güncelleme, PS3’e eklediği küçük bir yamayla da konsolun genel sistem performansını ve kararlılığını artırıyor.

Eğer hala PlayStation 3 kullanıyorsanız ve uzun vadede değiştirmeye niyetiniz de yoksa, hemen şimdi Ayarlar > Sistemi Güncelle bölümünden Sony’nin yayınladığı güncellemeyi edinebilirsiniz. PlayStation’ın resmi web sitesinde paylaşılan bilgilere göre, güncellemeyi yükleyebilmeniz için diskinizde en az 200 MB boş alan olması gerekiyor.

İlgili gereksinimi karşılayanlarsa güncellemeyi sorunsuz bir şekilde yükleyebilecekler, bununla birlikte de yükledikten sonra PlayStation 3’ün sistem yazılımı 4.87 sürümüne yükselecek. Bu arada Sony web sitesinden belirtmemiş ama biz yine de hatırlatalım: Bu güncelleme, PS3’ün içindeki herhangi bir oyunu ya da veriyi silmiyor.

Devamını oku

Oyun Konsolu

Xbox, Kasım 2020 yamasıyla birbirinden güzel yeniliklere kavuştu

Yazan:

Xbox

Microsoft, Xbox oyun konsolları için Kasım 2020 güncellemesini bugünden itibaren kullanıma sunmaya başladı. Çiçeği burnunda oyun konsolları Xbox Series S ve Series X’in yanı sıra Xbox One ailesine de sunulan güncelleme, Xbox’lara birbirinden kullanışlı özellikler getiriyor.


İlginizi çekebilir: Microsoft Teams güncellendi, işte yenilikler!

reklam
MSI reklamı

Yazılımdan oyun sektörüne kadar çoğu alanda dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olmayı başaran teknoloji devi Microsoft, Xbox için Kasım 2020 güncellemesini yayınladı. Microsoft geliştiricilerinin bu haftadan itibaren kullanıcıların beğenisine sunduğu güncelleme, Xbox One ailesine yepyeni özellikler ekliyor.

Gelin isterseniz, PlayStation 5’in rakipleri olan Xbox Series S/X ailesini de hedef alan güncellemeyle kullanıcıları nelerin beklediğine detaylıca bakalım.

Kasım 2020 güncellemesiyle gelen Xbox yenilikleri

Xbox

Dinamik Arka Plan seçenekleri

Eğer Xbox’ınızın ana ekranının çok donuk ve sade olduğunu düşünüyorsanız, bu güncellemeyle Xbox’a eklenen dinamik arka planlar sayesinde sadelikten kurtulabileceksiniz. Özellikle Xbox Series S/X kullanıcılarının çok beğeneceği yeni dinamik arka planlar, uyum içinde raks eden renkler sayesinde ana ekranınızı şenlendirecek.

Xbox Kasım 2020

Şu an için 6 adet yeni dinamik arka plan seçeneği Xbox’lara sunulmuş durumda. Microsoft, önümüzdeki günlerde kullanıcılardan gelecek talebe bağlı olarak yepyeni arka planların ve temaların ekleneceğini söyledi. Mevcut dinamik arka planlardan memnun değilseniz veya daha fazlasını istiyorsanız, mutlaka Microsoft’a geri bildiriminizi iletmeyi unutmayın.

Xbox Series S ve Series X’le uyumlu oyunlar artık kolaylıkla bulunabiliyor

Bildiğiniz üzere Microsoft, kısa bir süre önce yeni Xbox Series S ve Series X konsollarını piyasaya sürdü. Yalnız Microsoft’tan bu konsollara özel olarak herhangi bir yeni veya özel oyun görmedik; bunun yerine şirket, 30’dan fazla oyunu Series S/X ailesi için optimize etmeyi tercih etti. Ayrıca kullanıcıların yeni konsollardan efektif bir biçimde faydalanabilmeleri için bir sürü Xbox One oyununu da güncelleyen Microsoft, Kasım 2020 güncellemesinde işte bu optimize ettiği oyunların bulunmasını kolaylaştırdı.

Xbox Kasım 2020

Microsoft, artık Xbox’ın oyun kataloğundaki oyunlar arasından Series S ve Series X ile uyumlu olanların kapağına küçük bir “X/S” ibaresi ekleyecek. Bu bağlamda artık Xbox’ınızın oyun kataloğundaki oyunların hangilerinin Series S/X uyumlu olduğunu görebileceksiniz. Aynı zamanda Xbox’ınızın oyun kataloğu arayüzünün üst kısmındaki Filtre kısmından da, isterseniz Series S/X uyumlu oyunları kolaylıkla bulabileceksiniz.

Otomatik HDR özelliği

Microsoft’un yeni konsollarda geriye dönük uyumluluk noktasındaki devrim niteliğinde özelliklerinden birisi olan Otomatik HDR özelliği, Kasım 2020 güncellemesiyle tüm Xbox’lara sunuldu. Otomatik HDR özelliği, Xbox Series S ve Series X’e göre optimize edilen oyunların görsel kalitesinin önemli ölçüde iyileştirilmesini mümkün kılıyor.

Xbox Kasım 2020

Daha da güzel tarafıysa, oyun geliştiricisinin Otomatik HDR özelliğini oyununda aktif etmek için herhangi bir yama yapması gerekmeyecek. Ayrıca kullanıcılar hangi oyunun Otomatik HDR’ı desteklediğini ve hangi oyunların desteklemediğini, ilgili oyuna eklenecek olan küçük etiket sayesinde kolaylıkla anlayabilecekler.

Kasım 2020 güncellemesinin içerdiği diğer özellikler:

  • Xbox Game Pass bünyesine eklenecek bazı oyunları önceden yükleyebileceksiniz.
  • Aile hesabı sayesinde, hesabınıza birkaç farklı kullanıcıyı ekleyebileceksiniz.
  • Series S ve Series X kullanıcıları için Xbox Insider programı hayata geçti.

Tüm bu yeniliklere ek olarak Microsoft, Kasım 2020 güncellemesinde bazı hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de yaptığını duyurdu. Siz de konsolunuzdan daha efektif bir biçimde faydalanmak isterseniz, yeni güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Devamını oku

Haber

Nintendo Switch ekran görüntülerini telefonlara ve PC’lere aktarmak kolaylaştı

Nintendo, Switch ekran görüntülerini telefonlara ve PC'lere aktarmayı kolaylaştırdı

Nintendo Switch için en son yazılım güncellemesi geldi. Artık ekran görüntülerinizi bir telefona veya bilgisayara yüklemenin yeni yolları mevcut. Özelliği her kullandığınızda Switch’inizin oluşturacağı QR kodunu taramak için akıllı cihazın kamerasını kullanarak oyununuzun hem fotoğraflarını hem de videolarını kablosuz olarak telefonlara veya tabletlere aktarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken konsolunuzdaki Albüm’e gitmek ve toplu iş başına gönderebileceğiniz maksimum dosya sayısı olan en fazla 10 fotoğraf ve bir video çekimi seçmek. Bundan sonra, “Paylaşma ve Düzenleme” ve ardından “Akıllı Telefona Gönder” seçeneğini seçin.


İlginizi çekebilir: Nintendo Switch satışları Ekim ayında 735.000’i aştı

reklam
MSI reklamı

Nintendo Switch görüntülerini aktarmak artık daha kolay

Dosyaları bunun yerine bir PC’ye aktarmak istiyorsanız, yeni “Bilgisayara Kopyala” özelliğine erişmek için veri aktarımını destekleyen bir USB kablosu edinebilirsiniz. Yeni seçenek, Ayarlar’daki “Veri Yönetimi” altındaki “Ekran Görüntülerini ve Videoları Yönet” bölümünde bulunuyor. Yeni yöntemler hala biraz çaba gerektirse de, ekran görüntülerinin aktarılmasını çok daha kolay hale getirebilirler. Geçmişte, dosyalarınızı başka bir cihazdan erişebilmek için önce Twitter veya Facebook‘a yüklemeniz veya microSD kartınıza kaydetmeniz gerekirdi.

Nintendo, Switch ekran görüntülerini telefonlara ve PC'lere aktarmayı kolaylaştırdı

En son yazılım güncellemesi, hizmetlerini görüntülemeyi kolaylaştırmak için Nintendo Switch Online’ı Ana menüye de ekliyor. Ayrıca, birden çok sisteminiz varsa açmak isteyebileceğiniz Veri Kaydetme Bulutuna eklenen verileri otomatik olarak yedekleyen yeni bir özellikle birlikte geliyor. Kullanıcı Sayfasına eklenen bir Trend bölümü, arkadaşlarınızın ne oynadığını size gösterececek. Son olarak, devam eden birkaç dosya olduğunda artık indirmelere öncelik verebileceksiniz.

Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler