Sosyal medya

Haber

PlayStation 5 kullanıcı arayüzü nihayet ortaya çıktı

ps5 arayüzü

Bir süredir PlayStation 5 kullanıcı arayüzünü ortaya çıkarmak konusunda utangaç tavırlar sergileyen Sony, sonunda arayüzden bilgiler içeren bir videoyu bizlerle paylaştı. PS4 üzerinde birçok deneyim ve kullanıcı geri dönüşü alan firma, PS5 üzerinde arayüz konusunda ciddi yenilikler sunacak gibi görünüyor.

Önceki serilerden tanıdığımız klasik oyun karuseli üzerinde, 4K için ince ayarlar yapıldığı aktarılıyor. Ayrıca, oynadığımız oyunlar üzerinde yardım ve bazı hızlı kullanım özelliklerine ulaşabilmemizi sağlayan, çok amaçlı bir “Kontrol Merkezi’de”  PS5 ile birlikte hayatımıza dahil olacak. Bahsedilen yeni “Kontrol Merkezi”, Sony’nin söylemlerine göre, kullanıcıların neredeyse her şeye kolayca ulaşabilmesini sağlamayı amaçlıyor. Ek olarak merkez, yeni DualSense üzerinde yer alan PS logolu tuşa basılması halinde kolayca ulaşılabilir olacak.

Yeni arayüzden görüntüleri içeren video

İlginizi çekebilir: Spider-Man: Miles Morales yeni oynanış videosu yayınlandı!

Diğer tarafta ise, “Aktiviteler” adı verilen yeni “Kontrol Merkezi” içerisinde yer alan özellik ile birlikte, oyun içerisinde tekrar oynamak istediğimiz bölümlere kolayca erişebileceğiz. Konsolu inceleyen kişilerden de bilindiği üzere, yeni arayüz üzerinde tüm işlemler çok hızlı gerçekleşecek. Ek olarak PlayStation Store’un da PS5 arayüzüne tamamen entegre edildiğini düşünürsek, bu yıl geçmişte şikayet edilen birçok PlayStation kullanıcı arayüzü kusurunun çözüldüğünü görebileceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Furkan Can

Oyun ve teknoloji tutkunu, sıkı bir stream sever

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval