Sosyal medya

Haber

PlayStation 4’te, PlayStation 3 oyunları buluttan oynanacak

gaikai-technology

Dünya oyun tarihinin en büyük gelişmesinin, bulut oyun kavramının olgunlaşmasıyla gerçekleşeceği düşünülüyor. Herhangi bir şekilde, oyunu oynadığınız bilgisayarın donanımına bağımlı olmayan bir biçimde oyunları rahatlıkla çalıştırmanıza dayalı olan bu teknoloji, aslında uzak bir bilgisayarda sizin adınıza çalıştırılan oyunu bir video olarak size gösteriyor ve kontrol etmenize olanak tanıyor. Fakat şu anki internet altyapısı bu teknolojinin kullanımını ancak oyun sunucularına yakın yerlerde mümkün kılıyor. ABD’de çalışan bir oyunu Türkiye’den oynamaya çalışmak, saniyenin belki de sadece beşte biri kadar gecikmeli de olsa oyun oynarken rahatsız edici oluyor. Sony bu riskleri kabul edip ya da çözeceğini umarak, 20 Şubat’ta tanıtması beklenen yeni PlayStation ya da PlayStation 4’te bulut oyun özelliğini getirebilir.

Özellikle akıllı telefonlarında PS oyunlarını oynamamıza olanak sağlayan Sony, PS4 için ise PS3 oyunlarını oynamamızı mümkün kılacak sistem hazırlıyor. Daha önce  internet üzerinde büyük ses getiren, fakat pratikte beklenen performansı veremeyen Gaikai aracılığıyla, yeni PlayStation’ı satın alanlar, bulut oyun platformu sayesinde PS3 oyunlarını da oynayabilecekler.

Sony PlayStation 4, sektörün konsol standardını baştan yazacak, o kesin. Bakalım Microsoft ve Nintendo’nun cevabı ne zaman gelecek. Tabii Steam’i de unutmayalım.

Kaynak: TNW

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval