Sosyal medya

Genel

Pek bilinmeyen WhatsApp ipuçları ve eklentiler (VİDEO)

Pek bilinmeyen WhatsApp ipuçları

Pek bilinmeyen WhatsApp ipuçları ve eklentileri videomuzda, WhatsApp kullanıcılarının faydalanabileceği farklı çözümlere yakından baktık.

Pek bilinmeyen WhatsApp ipuçları ve eklentileri

WhatsApp Business ile tek telefonda çift WhatsApp (ANDROID)

İlk uygulamamız aslında WhatsApp’ın kurum kullanımları için geliştirdiği WhatsApp Business uygulaması. Eğer çift hatlı bir akıllı telefon kullanıyor ve tek telefonda iki WhatsApp kullanmak istiyorsanız, üçüncü şahıs WhatsApp klon uygulamlarına gerek yok. Çünkü WhatsApp Business kurarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp Business indir

WhatsAuto ile otomatik cevap verin (ANDROID)

Eğer gelen WhatsApp mesajlarına zaman zaman meşgul olduğunuzda otomatik mesaj ile dönülmesini istiyorsanız, WhatsAuto uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra verilecek otomatik mesajı istediğiniz gibi belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz tüm WhatsApp kişilerine, isterseniz de sadece belirli kişilere otomatik cevap verebilme mümkün. Uygulamanın bir diğer avantajı da otomatik cevap özelliğini istediğiniz an bildirim çubuğundan kapatıp açabilmek.

WhatsAuto indir

WhatsApp ile Wikipedia bilgilerini alın (ANDROID / iOS)

Ülkemizde Wikipedia yasaklı. Sadece VPN gibi çözümlerle erişebiliyoruz. Hem bu, hem de WhatsApp üzerinden Wikipedia bilgilerine daha kolay ulaşmak için bir WikiBot var. Bu sayede telefonunuzda WhatsApp üzerinden bu bota mesaj atarak attığınız mesajda yer alan şeyin Wikipedia bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu bota kayıt olmak için yapmanız gereken şey, telefonunuzdan https://wikibot.4ty2.fun/ adresine gidin ve açılan pencereye join ultramarine-tapir kodunu girin. Bu aşamalardan sonra konuşma penceresinden bota istediğiniz zaman Wikipedia bilgilerini sorabilirsiniz.

WhatsApp Web’te görselleri gizleyin HIDE MEDIA (Google Chrome eklentisi)

WhatsApp Web servisini iş yeri gibi insanların ekranlarımızı rahatça görebildiği yerlerde kullanıyoruz. Hâl böyle olunca bize gönderilen fotoğrafların görülmesi pek hoş olmayabiliyor. O nedenle HIDE MEDİA Chrome eklentisini kullanarak görsellerin Web üzerinde sansürlü olarak görülmesini sağlayabilirsiniz. İmleci fotoğrafa getirdiğinizde ise görsel görünecektir.

HIDE Media Chrome eklentisini indir

WhatsApp Web’te mesajları ön izleyin

WhatsApp Web kullanıyorken WAToolKit Chrome uygulamasını bilgisayarınıza kurarak, mesajları açmadan ön izleme yapabilirsiniz. Böylece karşıya görüldü bildirimi gitmeden ne yazdığını görebilirsiniz.

WAToolKit indir

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Kerem Enginar

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

Heyecanla beklenen Deathloop, Türk Telekom’la geliyor

Yazan:

Deathloop

Oyuncuların heyecanına dijital oyun platformu Playstore ile ortak olan Türk Telekom, Arkane Studios’un merakla beklenen oyunu Deathloop cazip olanaklarla oyun severlerle buluşturuyor.


Bakmakta fayda var: OPPO Satın Alma Rehberi | Hangi OPPO Telefonu Almalıyım?


Türk Telekom, dijital oyun platformu Playstore ile Dishonored serisinin arkasındaki ödüllü stüdyo Arkane Lyon imzalı Deathloop’u, dünya ile aynı anda oyuncularla buluşturuyor. Deathloop, aynı günü tekrar tekrar yaşadığı Blackreef adasında gizemli bir zaman döngüsünde tutsak kalmış Colt’un bunu kırma çabasını konu ediniyor.  İlginç atmosferiyle dikkat çeken Deathloop, oyunculara her aşamada yeni stratejiler oluşturacakları, yeni yetenekler kullanabilecekleri bir deneyim sunarak nefes kesen bir maceraya davet ediyor.

Türk

Oyunseverler Deathloop’u fiyat avantajı ile 289 TL’den satın alabiliyorken, Türk Telekom evde internet müşterileri faturaya ek 12 aya varan taksit imkânıyla, Türk Telekom müşterisi olmayan oyuncular ise mobil ödeme ve kredi kartı seçeneğiyle oyuna sahip olabiliyorlar.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Telefonlarınıza Yeni Emojiler Geliyor!

Yazan:

emojiler

Emojiler hayatımıza girdiğinden beri onları fazlasıyla kullanıyoruz. Hatta bir sohbet esnasında artık kelimeleri kullanmak yerine emojileri kullanıyoruz. Kendi duygu ve ifadelerimizi daha iyi bir şekilde ifade ettiğini düşünüyoruz.


Bakmakta fayda var: Solana’nın Fiyatı Ağdaki Kesintiler Sürerken Düşüş Yaşıyor


The Unicode Konsorsiyumu tarafından geliştirilen 37 yeni emojiyle birlikte 75 cilt tonu varyasyonu 2022 de 2022 Emoji 14.0. la birlikte gelecek. Yeni eklemeler arasında ısıran dudak, eriyen yüz, kalp eller, gözyaşlarını tutan yüz ve çok daha fazlası yer alıyor. Bu sebeple gelecek yıl akıllı telefonlarınızda ve diğer cihazlarınızda bulunan yeni simgeleri görmeyi bekleyebilirsiniz. Artık konuşmalarınızı daha az fakat duygularınıza tercüman olacak daha fazla Emoji olacak. Artık metin konuşmalarınızda tek bir kelime bile yazmadan kurtulmanızı sağlayacak daha fazla Emoji var. Unicode 14.0 ile Unicode Konsorsiyumu, toplamda 112 yeni seçenek için 37 yeni Emoji ve ek 75 cilt tonu varyasyonunun kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Dudak ısırmak, eriyen yüz, gözleri açık ve ağzı açık yüz, selam veren yüz, bakan gözle yüz ve gözyaşlarını tutan yüz bu sefer dikkat çeken eklemelerden birkaçı. Ayrıca gelecek emojiler arasında daha çok kalple ilgili hareketler var. Parmak kalp işareti ise (işaret parmağı ve başparmak çapraz olan el) K-Pop hayranları arasında popüler.

Unicode 14 new emojis announced

2022’de gelecek olan yeni emojilerle birlikte toplam simge sayısını 3.633’e çıkmış olacak. Ancak, dünyadaki en sevdiğiniz insanlara kalp elleri göndermeden önce bir bekleme süreniz olacak. Önümüzdeki yıl yeni emojileri akıllı telefonlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve diğer platformlarda görmeyi umabilirsiniz.. Bunun nedeni, Unicode Konsorsiyumu’nun yalnızca kesinleşmiş bir liste yayınlamasıdır. Daha sonra bunları uygulamak üçüncü parti geliştiricilere ve emojileri yerleşik olan uygulamalara kalmış. Peki siz günlük yaşantınızda 3633 tane emojiden kaç tanesini düzenli olarak kullanıyorsunuz?

Gelecek olan emojiler ve daha fazla ayrıntı için buradaki yazıya bakabilirsiniz: What’s New in Unicode 14.0 (emojipedia.org)

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku