Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Aksesuar

Oppo Enco W31 vs Enco W51 | Hangisini almalı?

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

TWS kulaklıkların, kablosuz ses ürünleri pazarını domine etmeye başladığı bir dönemdeyiz. Oppo marka TWS kulaklık satın almayı düşünenler için, Oppo’nun öne çıkan iki modeli Enco W31 ve Enco W51 ile beraberiz.


İlginizi çekebilir: Oppo Akıllı TV, Dynaudio ses teknolojileriyle gelecek!

reklam
MSI reklamı

Oppo Enco W51, kablosuz şarj ve ANC gibi özellikleriyle Enco W31 modelinin önüne geçmeyi başarıyor

Adeta abi kardeş gibi olan Oppo Enco W31 ve W51 arasında, 350 TL civarında bir fiyat farkı mevcut. İki cihaz da, her ne kadar benzer özelliklere sahip olsa da; farklı yönleriyle biri diğerinin önüne geçebiliyor. Örneğin Enco W31 modelinde bass modu bulunurken; bu mod W51 modelinde bulunmuyor. Ama buna karşılık W51, ANC özelliği sunarak öne çıkmaya çalışıyor.

Öncelikle, bu kulaklıkların ikisinde de ortak olarak sunulan özelliklerle başlayalım. Örneğin iki kulaklık da SBC ve AAC kodeklerini destekliyor ve iki kulaklık da 7 mm çaptaki sürücülere sahip. 2 cihazda da Type-C girişi mevcut ve iki cihazda da IP54 sertifikası mevcut. İki cihazda da, aptX Low Latency gibi düşük gecikme süreleri elde etmenizi sağlayan kodekler bulunmasa da; binaural audio sayesinde Oppo, filmlerde ve oyunlarda çok düşük gecikme süreleri sunuyor.

Enco W31  Enco W51 modelinde bulunmuyor

Oppo Enco W31’de sol kulaklığa 2 kere tıklatarak aktif ettiğiniz bas modu, Enco W51’de yerini ANC’ye bırakmış durumda. Ama malesef W31’de de ANC sunulmamış. Ayrıca Oppo Enco W31 sadece kablolu şarjı desteklerken; W51 kablosuz şarj desteğini de kullanıcılara sunuyor. Bu sayede kablo ile uğraşmadan kulaklığınızı şarj edebilmeniz mümkün kılınmış. Kablolu şarjda W31, 150 dakika civarında tam şarja ulaşırken; W51, 80 dakikada tam şarja ulaşabiliyor. Kablosuz şarjda ise W51’in şarj olma süresi 150 dakika civarlarında. W31, tam şarjda kutu ile beraber 15 saat kullanım sunarken;  W51 ANC kapalı bir şekilde 24 saate kadar kullanım sunabiliyor. Yani batarya anlamında W51’in üstün olduğunu söylemek mümkün.

Kulaklıkları kulağınızdan çıkardığınız zamanda da, video ve müzik otomatik olarak durduruluyor. Bu sayede medya oynatma işlemi boşu boşuna devam etmeden; şarjdan tasarruf sağlanmış oluyor. Ayrıca kulaklığınızın üzerine tıklatarak; asistanı aktive etme, sonraki şarkıya geçme gibi işlemleri gerçekleştirebilmek mümkün. Bu sayede kullanım anlamında da kolaylık sağlanmış. Ek olarak; hareket halinde olsanız bile kulaklıklar kulağınızdan çıkmıyor ve düşmüyor.

Kulaklıklar, kulak içi olmalarının avantajıyla dışarıya da ses kaçırmıyor. Bu sayede müziğinizi son ses dinlerken bile çevreyi rahatsız etmiyorsunuz. Ayrıca mikrofon anlamında iki kulaklığın da çok başarılı olduğunu söylememiz lazım. Fakat W51, 6 adet mikrofonuyla daha da öne çıkmayı başarıyor. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

Apple Watch kordonu pil işlevi görebilir!

Apple
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Apple, Apple Watch için 18 saat ile sınırlı olan pil ömrüne çözüm arıyor. Son alınan patentte saatin kordonuna pil yerleştirme olasılığından bahsediliyor.


İlginizi çekebilir: Apple, 10 milyon euro para cezasına çarptırıldı!

reklam
MSI reklamı

Apple Watch kordonu saati sarj edebilir

Apple Watch şüphesiz onlarca özellik sunan gerçekten güzel bir akıllı saat. Bununla birlikte, pek çok insanın bu giyilebilir cihazı biraz eksik bulduğu belirli bir alan var: pil ömrü. Apple, saat için 18 saatlik bir pil ömrü vadediyor. Bu bazıları için yeterli olabilirken, bir takım kullanıcı ise daha iyi bir pil ömrü bekliyor.

Apple’ın sunduğu son patent, şirketin bu soruna çözüm aradığını gösteriyor. Salı günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yapılan patent başvurusunda Apple Watch’un kordonuna pil yerleştirme olasılığından bahsediliyor. Fikir yeterince basit. Kordonun kendisi, ayrı ayrı yalıtılacak ve kolayca değiştirilebilecek pil elemanları için yuvalara sahip bir iç çerçeveye sahip olacak.

Apple

Pil Kordonu (patent dosyalarında bahsedilen isim) saate pimlerle bağlanacak ve pil elemanlarından birinin etrafına sarılmış indüksiyon bobinleri aracılığıyla kablosuz olarak şarj olacak. Patent başvurularında kordon materyali lastik olarak tarif ediliyor ancak Apple aynı konseptin metal bir saat kordonunda da uygun yalıtım kullanılarak kullanılabileceğine inanıyor.

Tıpkı daha önce gördüğümüz büyük patent başvurularında olduğu gibi böyle bir ürünü gerçekte göreceğimizin garantisi yok. Apple, daha önce de bu tarz bir fikirle gündeme gelmişti ve kordon bağlantısındaki her bir elemanın içine çeşitli sensörlerin ve pillerin yerleştirilebileceğini öne sürmüştü, ancak henüz nihai bir ürün göremedik.

Devamını oku

Aksesuar

Amazfit Pop Pro ve GTS 2 Mini resmi olarak tanıtıldı!

amazfit akıllı saatler
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Xiaomi’nin giyilebilir ürünlere yoğunlaşan alt markası Huami, ana vatanında düzenlediği lansmanla iki yeni akıllı saatini tanıttı. Amazfit Pop Pro ve Amazfit GTS 2 mini modelleri, halihazırda piyasada bulunan Pop ve GTS 2 saatlerinin farklı versiyonları olarak karşımıza çıkıyor. Bu hamleyle Huami kendisini farklı fiyat bantlarında da konumlandırıyor.


İlginizi çekebilir: Xiaomi Mi 11 beklenenden erken gelebilir

reklam
MSI reklamı

Amazfit varolan modellerini yeniledi!

Amazfit Pop Pro modeliyle başlayacak olursak akıllı saat, neredeyse Pro olmayan versiyonuyla birebir aynı. 1.43 inçlik kare ekranı LCD standartlarında. Telefona Bluetooth 5 ile bağlanan saat, 5 ATM basınca kadar su dayanıklılığına ve desteklenen 60 farklı spor dalına da sahip. 225 mAh’lik bataryasıyla Pop Pro, tek şarjda 9 günlük pil ömrü sunuyor.

Pro versiyonu orijinal Pop’tan ayıran en önemli özellik ise üzerinde bulundurduğu GPS. Böylece akıllı saat, telefona bağlanmadan yürüyüş ve koşu gibi aktiviteleri kaydedebilecek. Amazfit Pop Pro Güncel kurla 60 dolar gibi bir fiyata sahip. Saat siyah, yeşil ve pembe renklerde 10 Aralık’tan itibaren satışa sunulacak.

amazfit akıllı saatler

GTS 2 mini modeline geldiğimizde ise GTS 2’den ekran boyutu ve batarya hariç hiçbir şekilde farklı olmayan bir akıllı saat görüyoruz. Normal GTS 2’deki 1.65 inçlik ekran yerine 0.1 inçlik farkla 1.55 inçlik AMOLED ekrana sahip olan GTS 2 mini, bu sayede daha az pil de kullanıyor. Saat böylece 220 mAh’lik bataryasıyla normal kullanımda 14, dayanıklılık modunda ise 21 güne kadar kullanım sağlayabiliyor. GTS 2’ye göre 300 yuan daha ucuza satışa sunulan Amazfit GTS 2 mini, aynı 3 renk seçeneğiyle şirketin sitesinde 106 dolar gibi bir fiyattan satışa sunulmuş durumda.

Devamını oku

Aksesuar

Amazfit Pop Pro tanıtıldı, 1 Aralık’ta geliyor

Amazfit Pop Pro
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Xiaomi’nin alt markası olan ve daha çok giyilebilir alanda kendini gösteren Huami Technology yakın zamanda Amazfit Pop’u piyasaya sürmüştü. Üzerinden fazla zaman geçmeden bir sonraki model olan Amazfit Pop Pro da sergilendi. Yeni saatin 1 Aralık’ta kullanıcıyla buluşacağını açıklandı.


İlginizi çekebilir: Amazfit GTS 2 Mini FCC üzerinde görüntülendi!

reklam
MSI reklamı

Amazfit Pop Pro neler sunuyor?

Huami firmasının yeni akıllı saati 1,43 inçlik OLED bir ekranla geliyor. 31 gr’lık bir ağırlığa sahip olacak olan akıllı saat, tansiyon ölçümü, uyku takibi ve kalp ritmi ölçme gibi özellikler sunacak. Ekim gibi piyasaya çıkan kardeşi Amazfit Pop gibi kandaki oksijen satürasyonunu da ölçebilecek olan Pop Pro, içerisinde mikrofon ve NFC bağlantı desteğini de barındıracak.

Amazfit Pop Pro

60’tan fazla egzersiz çeşidi desteği olan saat, PAI algoritması ile birlikte kullanıcıyı aktif ve hareketli tutuyor. Huami tarafından Weibo sosyal medya sitesinde yapılan açıklamaya göre ise saatin tek şarj ile dokuz güne kadar dayanması bekleniyor. Pop Pro’nun sahip olduğu özelliklerin büyük çoğunluğu önceki modeli olan Amazfit Pop (bazı piyasalarda Amazfit Bip U) ile benzerlik gösteriyor. Ancak en büyük farklarından bir tanesi beraberinde bütünleşik bir GPS cihazı getirecek olması. Böylelikle yön bulma konusunda telefona olan bağımlılık biraz daha azalmış olacak.

Huami firmasının açıkladığına göre yeni Amazfit Pop Pro 1 Aralık’ta Çin’de satışa sunulacak. Yeşil modeli sergilenen cihazın başka renklere de sahip olması bekleniyor. Fiyatı ise önceki modele göre muhtemelen biraz daha artacak. 349 Yuan ile yaklaşık 55 dolar’dan satışa çıkan Pop versiyonuna karşılık bu cihazın 399 Yuan ile yaklaşık 60 dolar’lık bir fiyat etiketiyle gelmesi bekleniyor.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler