Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

OnePlus One’ın yeni güncellemesi dokunmatik sorununa çözüm oldu mu?

OnePlus One

Çıkalı henüz birkaç ay olan OnePlus adlı 7 aylık firmanın ilk telefonu OnePlus One her ne kadar fiyat-performans özelliğinde olsa da elbette ki ilklerin günahlarını çekmekten kurtulamıyor. Genelde pek sorunu bulunmayan telefonun bazı ufak ancak can sıkıcı yazılımsal hataları kullanıcıları zorlayabiliyor. İlk büyük güncellemeden önce telefonun çağrı kısmında ses alışverişinde sorun yaşanırken şu an için bu problem azaldı veya ortadan kalktı.

Bugün (22 Ağustos) itibari ile gelen yeni bir güncelleme ise OnePlus One’ın dokunmatik sorunları ile alakalı. Cihazın çıktığından beridir dokunmatik kısmında yaşanan ufak problemler mevcuttu. Bunlardan en önemlisi ise birden çok girdi birbirine oldukça yakın durduğunda dokunmatiğin algılamasında ve tepkimesinde problemler yaşanmasıydı. özellikle ana sayfada pek çok uygulamanız varsa ve bunlar yan yana duruyorsa yada yazı yazarken veya oyun oynarken bu problemi daha sık hissediyordunuz. Ayrıca telefonu yastık gibi farklı zeminlerin üstüne koyduğunuzda da dokunmatik tepki vermiyordu.

XNPH33R adlı güncelleme bu problemi ortadan kaldırmak amacı ile geldi. Güncelleme problemi çözmüş olsa da hala geri bildirimlerde bazı dokunmatik sorunları yaşandığı belirtiliyor.

Yeni güncelleme aynı zamanda bir önceki güncellemenin getirdiği batarya ömrü problemini de giderecek. En azından umutlar o yönde nitekim OnePlus One forumlarında 33R güncellemesinden sonra batarya ömrü konusunda çok da bir fark olmadığına dair yazılar ortaya çıktı. Ancak anlatılanlara göre bu güncellemenin batarya ömrüne etkisini net olarak görülebilmesi pilin birkaç şarj döngüsünden sonra görülebilecekmiş.

Son olarak güncelleme bazı ses ve güvenlik sorunlarını da çözecek.

 

Video: Robotlar da Ice Bucket’a dahil oldu

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval