Sosyal medya

İnceleme

OMIX X500 İnceleme | Kulaklığa Aklım Gitti

OMIX, ülkemize yeni giriş yapan ve daha şimdiden adından sıkça söz ettirmeye başlayan bir marka haline geldi. Dışarı çıktığınızda herhangi bir billboardda reklam afişlerini görebileceğiniz gibi, evde oturup radyo dinlerken de bir Omix reklamına denk gelmeniz çok olası. Haliyle insanlar bu reklamlarda yer alan markayı ciddi anlamda merak etmeye başladı. Biz de, Omix’in ilk cihazının elimize ulaşmasıyla birlikte cihazın incelemesini sizler için yaptık. Bakalım Omix X500, Türkiye pazarında kendine ne kadar yer bulabilecek.

OMIX X500’ü incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.


İlginizi çekebilir: OMIX X500 OFİSTE | Dolu dolu kutu içeriği!


Omix X500 neler sunuyor?

6.67 inç boyutunda bir ekranda FHD+ çözünürlükte IPS LCD panele sahip olan cihaz, MediaTek’in Helio G80 işlemcisiyle desteklenmiş. Helio G80’in piyasada daha güncel alternatifleri bulunsa da hala güç anlamında yeterli olan bu işlemci, Omix X500’ün ihtiyaç duyduğu gücü sunabiliyor.

Leke tutmayan şık bir arka kapağa sahip olan cihaz, bu kapağın üzerinde bir adet fiziksel parmak izi okuyucu barındırıyor ve bu parmak izi okuyucuya farklı görevler atayabilmeniz de mümkün. Örneğin cihazın kilidi açıkken parmak izi okuyucuya parmağınızla temas ettiğinizde cihazın ekran görüntüsü almasını sağlayabiliyorsunuz.

Arka tarafta 48 MP ana kameraya sahip olan cihaz, ultra geniş açılı kamera, makro kamera ve derinlik sensörü olmak üzere 4’lü kamera modülüyle desteklenmiş.

5.000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan cihaz maalesef pil tüketimi yönünde yeteri kadar cimri değil. Cihazı gün içinde şarja takma ihtiyacı hissetmeniz olası. Bu noktada da 18 W hızlı şarja sahip olan cihaz yaklaşık 2 saat gibi bir sürede tam şarja ulaşabiliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval