Sosyal medya

Oyun

Nvidia’dan GeForce Now kullanıcılarına içerik sözü!

Nvidia‘dan GeForce Now kullanıcılarına içerik sözü! Nvidia, GeForce Now oyun kütüphanesine popüler oyunlardan Control’ü ekledi ve her perşembe yeni oyunlar ekleneceğinin de sözünü verdi.

İlginizi çekebilir: Ghost Recon Breakpoint için ücretsiz deneme ve “Friend-Pass” duyuruldu!

reklam
MSI reklamı

Nvidia, son dönemde büyük oyun yapımcılarının, kendilerine haber verilmeden oyunlarının sisteme dahil edilmesi üzerine, oyunlarını GeForce Now‘dan çekmesi sonrası sorunlu bir süreç yaşamıştı. Şirket yeni bir hamle yaptı ve öncelikle Control‘ü oyun kütüphanesine ekledi. Control oyunu, RTX ekran kartlı bilgisayarlar üzerinden ışın izleme teknolojisi ile oynanabilecek.

Epic Games CEO‘su Tim Sweeney, GeForce Now platformuna desteğini açıklamıştı. Bu da Control‘ün kütüphaneye nasıl dahil olduğunun cevabı gibi duruyor. Control, şuan PC‘de sadece Epic Store üzerinden alınıp oynanabiliyor. Ayrıca Nvidia, oyun kütüphanesinin her perşembe genişleyeceğini ve yeni oyunlar eklemek için büyük çaba göstereceklerini açıkladı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Fortnite PC sürümünün boyutu, son güncellemeyle 60 GB küçüldü

Yazan:

PC ile Fortnite oynamak isteyip oyunun kaç GB alan kapladığını araştırdıysanız, 100 GB’a kadar büyük rakamları görmüşsünüzdür. Ancak Epic’in bugün Fortnite’a yayınladığı bir yama ile böylesine büyük rakamlar tarihe karışıyor, zira oyunun boyutu tam 60 GB küçüldü.


İlginizi çekebilir: Fortnite 90 FPS desteği, Galaxy Tab S7 ve S7+ için sunuluyor

reklam
MSI reklamı

Fortnite PC sürümü, artık daha az alan kaplıyor

Fortnite

Fortnite’ın PC versiyonu, Epic Games’in son yayınladığı yamadaki optimizasyonlarla 90 GB’tan 30 GB’ın biraz altına düşerek önemli ölçüde küçüldü. Dün geliştiricilerin resmi Twitter hesabından yayınladığı bir Fortnite güncelleme notunda ayrıntılı olarak açıklanan müjdeli haber, battle royale oyununun artık bilgisayarınızın diskinde çok daha az yer kaplayacağı anlamına geliyor.

Bu haftadan itibaren Windows kullanıcılarının indirebileceği yeni 14.40 yamasının boyutu yaklaşık 27 GB. İşte Fortnite’ın bilgisayarınızda kapladığı alanı 30 GB’ın altına düşürecek yama bu. Güncellemeyi yükledikten sonra 90 GB civarlarında olan toplam boyut, ortalama 60 GB küçülerek 30 GB’ın altına düşüyor. Bir kullanıcı, gerçekten işe yaradığını ve kendisinde 99.0 GB alan kaplayan Fortnite’ın güncellemeden sonra 69.5 GB düşerek 29.5 GB olduğunu söyledi.

Fortnite yetkililerinin Twitter’dan açıkladığına göre söz konusu yama, oyunun dosya yapısını optimize ediyor. Ayrıca PC oyuncuları, bu Fortnite güncellemesiyle sadece depolama alanında değil aynı zamanda yükleme sürelerinde ve oyunun genel performansında da ciddi bir artış görecek. Bunun yanı sıra gelecekteki güncellemeler de daha küçük indirmelerle sunulacak.

Devamını oku

Oyun

Amazon’un bulut oyun hizmeti Luna erken erişime açıldı

Amazon‘un bulut oyun hizmeti Luna, Amerika‘da ikamet eden bazı kullanıcılar için erken erişime açıldı. Erken erişim süresince zaman geçtikçe kullanıcı yelpazesini genişletecek olan Luna, zamanla daha çok kullanıcıya sistemi deneyimleme fırsatı sunacak.

reklam
MSI reklamı

Uzun süredir konuşulan ancak resmi olarak Eylül ayında duyurulan Amazon‘ın Luna isimli bulut oyun hizmeti erken erişim aşamasına geçti. Erken erişimde kullanıcılar Luna‘ya Fire TV, Mac, PC ve iOS’ta internet uygulaması üzerinden ulaşabilecek. Android desteği ise bir süre sonra aktif olacak. Erken erişime davet edilen kullanıcıların sisteme erişebilmesi için Luna Plus Game Channel üyeliğine sahip olmaları gerekiyor. Bu üyeliğin aylık ücreti 5.99 dolar olarak belirlenmiş. Erken erişime davet edilen oyunculara ilk bu üyelik ilk 7 gün ücretsiz olarak sunulacak, ancak sonrasında aylık ücreti ödemek gerekecek. Amazon‘un başkan yardımcısı Marc Whitten yaptığı açıklamada bu süreçte kullanıcıların önerilerini dikkate alıp sistemi daha iyi hale getireceklerini, bunun için de hem oyunculara hem yayıncılara ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Devamını oku

Oyun

Pokémon Go, daha gerçekçi efektler için AR Harita görevleri getiriyor

'Pokémon Go', daha gerçekçi efektler için AR Harita görevleri getiriyor

Pokémon Go oyuncuları, uygulamayı bir sonraki kullanışlarında bazı PokéStops’u işaretleyen yeni bir etiket görebilir. Niantic, şirketin özelliği kullanıma sunduğunu duyurmasından neredeyse beş ay sonra, seviye 20 ve üzeri Eğitmenler için AR Haritalama görevlerini resmi olarak başlattı. “AR Haritalama” etiketi ile işaretlenmiş bir PokéStop döndürdüklerinde, AR tarama ekranını açmalarını ve alanı keşfetmelerini gerektiren bir Alan Araştırması görevi alacaklar.


İlginizi çekebilir: Pokemon Go, Covid salgınına uygun olarak güncelleniyor

reklam
MSI reklamı

Pokemon Go Harita görevleri ne içeriyor?

Niantic ilk olarak, Pokémon Go’nun artırılmış gerçeklik efektlerini iyileştirmek amacıyla Mayıs ayında bir PokéStop Tarama özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu. Oyuncuların konumları taramasını sağlayarak, geliştirici, PokéStops’un 3B haritalarını oluşturabilmek için ihtiyaç duyduğu şeyi elde edecek. Daha sonra bu verileri, yaratıkların gerçek dünya nesneleriyle etkileşime girmesini sağlamak için kullanabilirler. Böylece sadece önünde yüzmek yerine bir ağaç gövdesinin arkasına saklanabilirler. Niantic, Mayıs ayında “Reality Blending” adlı daha iyi AR efektleri özelliğini de test etmeye başladı, ancak bazı yeni Android telefonlara sahip kullanıcılarla sınırlı.

'Pokémon Go', daha gerçekçi efektler için AR Harita görevleri getiriyor

Geliştirici, iyi taramaların 20 ila 30 saniye sürdüğünü ve PokéStop’u çerçevenin merkezinde tuttuğunu söylüyor. Ayrıca, kullanıcıları konum etrafında 360 derece tam bir yürüyüş yapmaya teşvik ediyor. Niantic Kids hesapları henüz 20. seviye Eğitmenler için bile bu özelliğe erişemeyecek gibi duruyor. Bu büyük olasılıkla iyi bir şey, çünkü hala bir pandemi var – ancak ebeveynler gelecekte bu özelliği açma seçeneğine sahip olacak.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler