Sosyal medya

Donanım

Nvidia Yeni GeForce RTX 2050, MX550, MX570 Dizüstü Bilgisayar Ekran Kartlarını Duyurdu

Nvidia üç yeni ekran kartını tanıttı: GeForce RTX 2050, GeForce MX550 ve GeForce MX570. Üç yeni grafik kartının tümü, büyük olasılıkla bütçe fiyat aralığına düşecek olan oyun ve içerik oluşturucuların dizüstü bilgisayarları için mevcut olacak. İşte kontrol etmeniz gereken detaylar.


İlginizi Çekebilir; Android TV 11’li Xiaomi TV Stick 4K Tanıtıldı!


Yeni Nvidia Ekran Kartları Tanıtıldı

Yeni GeForce RTX 2050 GPU’nun, RTX 2060‘tan yaklaşık %7 daha fazla olan 2.048 CUDA çekirdeği ile geleceği ortaya çıktı. Boost hızı 1,155 MHz ile 1.477 MHz arasında. 4 GB VRAM paketlediği, 64 bit bellek arabirimine sahip olduğu ve toplam 112 GB/sn bellek bant genişliğine sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca 30W veya 45W TDP ile birlikte geliyor

Şirket, RTX 3000 serisi GPU‘lara geçtiği için bu şaşırtıcı bir sürüm. Devam eden çip sıkıntısı, Nvidia‘yı arşivlerine erişmeye ve tüketici taleplerini karşılamak için önceki nesil 2000 serisi bir dizüstü bilgisayar GPU’sunu piyasaya sürmeye zorlamış gibi görünüyor.

Ayrıca GPU, RT ve Tensör çekirdeklerine sahip olacak ve ışın izleme, NVIDIA DLSS, Reflex, Broadcast ve daha fazlası gibi özelliklerle gelecek. Güç açısından verimli bir performans için NVIDIA Optimus teknolojisi ile çalıştığı onaylandı.

GeForce MX550 ise 2.048 CUDA çekirdeğine ve 2 GB VRAM‘a sahip. MX450‘nin halefidir ve daha iyi bellek hızlarıyla öncekinden daha iyi performans sunduğu iddia edilmektedir. Nvidia‘ya göre, “Adobe Lightroom ve Premiere Pro kullanmak gibi fotoğraf ve video düzenleme görevlerinde verimliliği ve entegre grafiklerden daha iyi oyun oynamayı” geliştirmesi de bekleniyor.

GeForce MX570‘e gelince, MX serisindeki en hızlı grafik işlemcisi olarak lanse ediliyor ve en hızlı ve güç açısından verimli CUDA çekirdekleri ve en yüksek bellek hızlarıyla gelecek. Ayrıca daha hızlı oyun oynama, fotoğraf düzenleme ve video düzenleme performansı sunması bekleniyor.

Yeni Nvidia grafik belleği, 2022 Baharında dizüstü bilgisayarlara gelecek. Bu nedenle, şirketin yeni GPU’lar, kullanılabilirlik ayrıntıları ve daha fazlası hakkında daha fazla ayrıntı yayınlamasını bekleyebiliriz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval