Sosyal medya

Oyun Konsolu

Nintendo’dan bu yıl yeni bir oyun konsolu bekleniyor

Nintendo’nun geçen yıldan beri yeni bir “taşınabilir” konsol çıkartacağı gündemdeydi. Bu söylentiler yavaş yavaş somutlaşmaya başladı. IHS araştırma firmasının analisti Hiroshi Hayase Tokyo’da düzenlenen IHS Ekran forumunda “Taşınabilir oyun konsolu ekranlarında lojistik artış bekliyoruz, çünkü Nintendo’nun yeni oyun konsolu 2016 içinde piyasaya sürülecek” dedi.

Hayase ekran boyutunu net olarak söylemese de ürünün Wii U aksine tek başına da çalışabileceğini belirtti. Wii U da konsolla birlikte kendi ekranı olan bir “tablet” le birlikte gelmesine rağmen konsol olmadan işlevselliği yoktu.

reklam
Aorus reklamı

Nintende şu an için bir açıklamada bulunmasa da sene içinde NX ile ilgili daha çok haber çıkacağını belirtti. Ancak bütün analistler ve Nintendo hayranları Haziranda E3 konferansında bir tanıtım bekliyor.

Bu raporun ardından Macquarie Capital Securities firmasında analistlik yapan David Gibson Kasım ayında 200 – 300 dolar arasında bir satış fiyatıyla piyasaya sürüm beklediğini, 2017 yılında ise sanal gerçeklik özelliğiyle donatılmış tam bir konsol çıkışı olacağını belirtti.

Adventure İstanbul

 

1

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

PlayStation 5 için ilave SSD desteği yazın geliyor!

Yazan:

Playstation 5 türkiye fiyatı

PlayStation 5 oyun konsolu için ilave SSD desteğinin ne zaman geleceği belli oldu. Sony yaz mevsiminde depolama alanı sorununu çözecek.


Göz atman isteyebilirsiniz: Apple, giriş-çıkış birimi olmayan iPhone için veri kurtarma yolu arıyor!

reklam
Aorus reklamı

PlayStation 5 kullanıcıları depolama alanlarını arttırabilecek!

Oyun dünyasının en önemli aktörlerinden biri de kuşkusuz oyun konsolları. Sony, Microsoft ve Nintendo’nun başı çektiği bu rekabette, firmalar oyuncular için en iyisini yapmaya çalışıyorlar. PlayStation 5 ile yeni nesil oyun kavramını bir adım öteye taşımayı hedefleyen Sony, kullanıcılarını sevindirecek bir geliştirme ile bizleri karşılıyor. Oyun konsoluna 825 GB SSD yerleştiren firma, kullanıcılarına bu kapasiteyi arttırma imkanı verecek. Yaz mevsimi geldiğinde Sony, konsol içinde yer alan ilave SSD portlarını aktif hale getirecek.


Akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuz fakat uygun model mi bulamıyorsunuz? Sizler için oluşturduğumuz fiyat performans canavarı ürünlere, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!

Adventure İstanbul

playstation 5, oyun, konsol

Hali hazırda sistem ile birlikte oyuncuya sadece 667 GB‘lık bir alan kalmakta. Özellikle son dönemde artan boyutlar nedeniyle bu depolama alanı yetersiz kalabiliyor. Bu nedenle geliştirme yapma kararı alan Sony, PlayStation 5 içinde yer alan ilave portları aktif hale getirecek. Bu sayede kullanıcılar ilave depolama alanı ekleme imkanına sahip olacaklar. Ancak kullanıcıların Gen 4 özellikli bir SSD almaları gerekmekte. Öte yandan ilave SSD‘nin soğutma sistemi nedeniyle fan sesini de arttıracağı gelen bilgiler arasında.

Devamını oku

Oyun

Playstation Network kesintisi bazı oyunları etkiliyor

Playstation Network

Xbox Live kesintisinden bir gün sonra dün, Sony Playstation Network da bazı sorunlar yaşadı. Ama yaşanan problem Xbox tarafından biraz daha farklı duruyor. Playstation tarafındaki sorun sadece birkaç oyunu etkilemiş durumda. Sony PSN Durum sayfası da olayın farkında; PS Vita, PS3, PS4 ve PS5 platformlarında oyun, uygulama veya ağ kullanımlarında sorun yaşanabileceği belirtiliyor.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 823-4.159TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine göz atabilirsiniz.

reklam
Aorus reklamı

Sorun yaşanan oyunlara bakacak olursak; bazı oyuncuların Call of Duty: Warzone ve Minecraft oyunlarında çevrimiçi oynamaya çalışırken sorun yaşadığını görebiliyoruz. Diğer taraftan Fortnite gibi oyunlarda ise bir sorun yok gibi duruyor. Ayrıca Engadget tarafından yapılan testlere göre de PS5 üzerinde Fall Guys oyunu çalışırken; yine Call of Duty ve Destruction AllStars oyunlarının eşleme yapmadığı görülebiliyor.

Playstation Network

Adventure İstanbul

Playstation Network sorunu bir süredir devam ediyor

Playstation Network Durum sayfası dün yaptığı açıklamada sorunun birkaç saattir var olduğunu söylese de; kullanıcılar problemin daha önceden beri olduğunu belirtiyor. Downdetector sayfasına baktığımızda da çok öncesinden beri konuyla alakalı gelen bildirimleri görebiliyoruz.

Ancak bu durumda oyunların oynanabilmesi için çevrimdışı olmak gerekmiyor. Öyle ki sadece etkilenen oyunlar oynanamıyor ancak diğerlerinde bir sorun yok gibi gözüküyor. Dolayısıyla sorun çözülene kadar durumdan etkilenmeyen oyunların çalıştırılmasının yeterli olacağını söyleyebiliriz.

Devamını oku

Oyun

Halo Infinite yeni ekran görüntüleri daha detaylı bir dünya gösteriyor

Halo Infinite

Halo Infinite oyunundan gelen ilk görüntülerin oyuncuların pek hoşuna gitmediği bariz. Ancak ilerleme işaretleri var gibi duruyor. 343 Industries ve Microsoft Xbox Series X/S konsoluna gelecek oyundan yeni görseller paylaştı. Birkaç ay önce gelen ilk görüntülere karşılık görülebilen gelişme dikkat çekiyor.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 823-4.159TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine bakabilirsiniz.

reklam
Aorus reklamı

Oyundaki karakterler hakkında ise fazla bilinen bir şey hala yokken; yeni Zeta Halo çevreleri çok daha sağlam ve gerçekçi duruyor. Aynı zamanda yeni nesil grafikler de bu çevrelere seviye atlatıyor.

Halo Infinite

Adventure İstanbul

Bir açıdan da “reboot” olarak görülen Halo Infinite; seride ileri gitse de sanatı ve mekanikleriyle ilk Halo oyunlarının hissiyatını vermesi beklenen bir oyun. Dolayısıyla sanat sorumlusu Justin Dinges’in de söylediğine göre; oyun içerisindeki Jackal ve Grunt gibi düşmanlar başlardaki versiyonlarına yönelik yeniden tasarlanacaklar. Ayrıca oyunun yeni nesil donanımlardan yararlanacağı da çok açık. Bununla ilgili gelecek yeniliklerin arasında ise gün içerisindeki zaman göre çevre ışıklandırmasını değiştiren bir sistem de yer alıyor.

Daha önce ertelenen Halo Infinite oyununun senenin sonbahar aylarında kullanıcıyla buluşması planların arasında. O zamana kadar ise bu grafiklerin ve oyunun genelinin ne kadar gelişeceğini net olarak söyleyemeyiz. Ancak görünüşe göre Microsoft ve 343, serinin yeni nesildeki ilk oyununun sağlam görsellerle gelmesi için çabalıyor.

Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler