Sosyal medya

Basın Bülteni

MSI, Yıl Sonu Kampanyalarıyla Yılbaşı Heyecanınıza Ortak Oluyor!

MSI yılbaşı kampanyası
Bize kalırsa, yılın en güzel zamanına geldik! Neden mi en güzel diyoruz? Çünkü yılın bu döneminde, yavaş yavaş yeni yıl heyecanı içimizi sararken; birçok markanın da ürünlerine indirim yaptığı bir süreç yaşıyoruz. İşte MSI da, yılın bu güzel döneminde, üst sınıf profesyonel monitörlerden harika AIO PC’lere kadar, birçok güzel teklifle karşımıza çıkıyor. Fakat hayal ettiğiniz MSI monitörü almadan önce, sizler için hazırladığımız bu yazıyı kendinize rehber almanızı öneririz. Böylelikle, kendinize en uygun monitörü, en sağlıklı biçimde seçmek için birçok püf noktayı bu yazıda bulabilir ve gönlünüz rahat bir şekilde satın alacağınız monitöre karar verebilirsiniz.

İş için Monitör ve Masaüstü PC satın alırken dikkat edilecek noktalar

Ev-ofis sisteminizi veya iş bilgisayarınızı, hatta belki de ikisini birden yükseltmek için en iyi fırsatlar geldi. Peki doğru ürünü nasıl seçeceksiniz? Tercihinizi yaparken, işinizi hızlı ve verimli şekilde yapmanın ötesinde çalışma ortamınızın bütünlüğünü bozmadan ona dahil olabilecek bir ürün seçmeyi de düşünmelisiniz. Tetiğe basmadan önce göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç noktayı hatırlatalım:

Ebatlar ve Form Faktörü

Hem monitör, hem de masaüstü bilgisayar tarafında, size ve çalışma ortamınıza uygun olan boyutu satın alın. Diğer her şey sorunları daha da büyütür. Mesela, nispeten ufak bir masanız ya da çalışma alanınız varsa, bu alanın üçte ikisini kaplayan bir kasa satın almak; çoğu senaryoda çok da iyi bir seçim olmayabilir.
İş odaklı masaüstü bilgisayarlarda daha küçük form faktörüne yönelmenizi tavsiye ederiz. Bunlar minimum yer kaplar ve hem çalışma ortamınızın daha ferah görünmesini sağlar, hem de işinizi yaparken ihtiyaç duyacağınız diğer araçlar için boş alan bırakır. Ayrıca iş uygulamaları genellikle ağır işlemci gücüne ihtiyaç duymaz. Dolayısıyla ufak bilgisayarlar da ihtiyacınız olan performansı pekala görecektir. Ayrıca, geniş veri tabanlarında karmaşık hesaplar yapmak zorundaysanız bile ufak form faktörlü PC’ler arasında da şaşırtıcı güçte alternatifler bulabilirsiniz.

Performans ve Teknik Özellikler

İş monitörü veya Desktop PC satın almak istiyorsanız, öncelikle aradığınız performans ve donanım özellikleri hakkında biraz fikriniz olması iyi olur. Böylece bütçenizi de size en fazla avantaj getirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için Cinebench veya CPU-Z gibi araçların Benchmark testlerine bakarak mevcut donanımınız satın almayı planladığınız bileşenlerle karşılaştırın. Böylece satın aldığınız sistemin elinizdekinden düşük performans göstermesi tehlikesinden kurtulmuş olacaksınız.
Monitör tarafında doğru seçimi yapmak son derece önemli. Örneğin belgeler ve karmaşık hesap cetvelleri ile çalışan profesyoneller, genellikle geniş renk gamı veya HDR gibi özelliklere ihtiyaç duymaz. Bunun yerine üstün ergonomik özelliklere ve uzun saatler rahatça çalışmak için konforlu görüntüleme yeteneklerine sahip bir monitör tercih etmek daha uygun olacaktır. Buna karşılık; renk değerlerinin önemli olduğu grafik ve sanat ağırlıklı işlerde çalışanlar HDR ve geniş renk gamı özelliklerinden feragat etmek istemezler ve monitör tercihlerini de bu yönde kullanmaları gerekir.

AIO ya da Desktop PC

Bir AIO (All-in-One) PC, bilgisayarın tüm bileşenlerini monitör kasasının içinde barındırır. Dolayısıyla masanızda, minimum kablo ve donanımla en ferah çalışma ortamını oluşturmak için bir AIO PC ve buna ek olarak da kablosuz çevre birimleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Belirtmeden de geçmeyelim ki: Çoğu AIO PC, soğutma açısından yeterli alan olmadığı için işlem gücünden makul oranda ödün verebilir. Bununla birlikte, MSI’ın AIO PC’leri internet araçları gibi iş odaklı uygulamaları ve görevleri rahatlıkla gerçekleştirebildikleri için bu açıdan bir dezavantaj sunmazlar.
Fakat yoğun işgücü gerektiren uygulamaları sıklıkla kullanıyorsanız bir masaüstü PC almanız daha iyi olur. Fakat yeniden hatırlatalım ki MSI ürün serileri arasında sizi şaşırtacak kadar güçlü kompakt seçenekler de var.

Eye Care Teknolojileri

Bazen iş yaparken zaman geçmek bilmez ve iş uzayıp gider. Saatlerdir gözünüzü monitörden ayırmadığınızı fark edersiniz. Sık sık ara vermek en sağlıklı çözüm olsa da biliyoruz ki pratik anlamda bu her zaman mümkün değil. Eye Care Teknolojisi, gözlerinizin sağlığını korumak için Anti-Flicker (çıplak gözle fark edemeyeceğiniz ekran kırpışmasını önleme) ve Less Blue Light (mavi ışık yayılımını filtreleme) gibi özellikler sunar. Uzun saatler çalışmak zorunda iseniz, iş bilgisayarı satın alırken bu özellikleri mutlaka göz önünde bulundurun.
TÜV Sertifikası, göz sağlığınızı koruyan standartlara uygun ürünleri bulmak için en iyi yoldur. Ürün sayfalarında TÜV Certification logosunu mutlaka arayın ve ürünün göz sağlığınızı koruyacak niteliklere sahip olduğundan emin olun. Böylece gözlerinize dost bir ürün satın aldığınızdan emin olacaksınız.

MSI’ın İş ve Üretkenlik Ürün Serisi

İş bilgisayarları ve elektroniği seçerken bu cihazların görünümlerine ve masanızın üzerinde fazla yer kaplamayacak olmalarına dikkat etmek gerekir. MSI’ın iş odaklı ürünleri harika görünen ve çalışma alanınıza zarafet katan bir tasarım felsefesi ile tasarlanmış durumda. Hatta MSI cihazların aldıkları Reddot Tasarım ödülleri de, markanın bu alandaki başarısının bir göstergesi. Bakalım, bu yılki alışverişinizde hangi MSI ürünler iş ortamınızı zenginleştirecek!

Elegan İş Monitörleri

Monitörünüz dış dünyaya açılan pencereniz gibidir. Dolayısıyla ister rakamlarla savaşıyor, ya da gün boyu işlerin yürümesi için belgeler arasında boğuşuyor olun; her zaman temiz, profesyonel bir çalışma ortamını hak ettiğinizi hatırlayın. MSI’ın Modern İş ve Üretkenlik monitörleri tam da bu amaçla ve titizlikle tasarlanmış durumda. Ayrıca yüksek kaliteli IPS panelleri ve göz koruma özellikleri ile konforlu bir deneyim yaşatabiliyorlar.

Modern MD271PW

Girdiğiniz ortamda Modern MD271PW iş monitörü varsa gözünüze çarpacak ilk nesne olur. Jilet gibi incecik çerçeveleri, zarif beyaz dış yüzeyi ve göz alıcı 1080p 75Hz IPS paneli ile şirketinizin tarzı olarak sergilemekten gurur duyacağınız bir ürün ve 2021 RedDot tasarım ödülü sahibi. Bu monitör ayrıca TÜV sertifikası ile ekrandaki gözle görülmeyen kırpışmaları azaltan Anti-Flicker teknolojisi ve göz yorgunluğu ve uykusuzluğu arttıran mavi ışığı azaltan Less Blue Light teknolojisi gibi en yüksek göz koruma teknolojilerini de kullanıyor. Böylece yoğun iş günlerinde bile gözleriniz yorulmadan uzun süre keyifle çalışabiliyorsunuz.

Üst Sınıf Profesyonel Monitörler

Renk değerlerinin önemli olduğu karmaşık grafik tasarımlarla çalışıyorsanız çözünürlükten ve renk doğruluğundan ödün vermek imkansızdır. Üst sınıf profesyonel monitörler fabrikadan kalibre edilmiş olarak çıkarlar ve böylece üstün renk doğruluğu ile mümkün olan en iyi renk gamını sunarlar. Monitörde iki renk arasındaki algısal fark, dE (Delta E) değeri olarak tanımlanır. Delta E < 3 değeri, profesyonel ürünlerde kabul edilen standarttır. Daha küçük değerler ise elbette daha iyidir fakat bir yandan da sektör standardı olarak Delta E < 3 değeri baz alınarak; renk tutarlılığı optimum seviyede elde edilebilir.
Summit-MS321UP-20210526-1

Summit MS321UP

Mükemmel renk aralığı ve doğruluğu ve yüksek çözünürlük sunan profesyonel bir monitör satın almayı düşünüyorsanız en ideal tercihlerden biri Summit MS321UP olacaktır. MS321UP, elegan görünümü ve üst sınıf teknik özellikleri ile 4K IPS panelinde fabrikadan %95 DCI-P3 ve Delta E <=2 değerlerinde kalibre edilmiş olarak çıkar. Bu özellikleri, renklerin önemli olduğu profesyonel işler için Summit MS321UP’ı mükemmel bir seçim haline getirir!

Şık ve Güçlü AIO PC’ler

Bazen sadece masada yer kaplamayan, fakat ufak boyutlarına rağmen de işinizi tam anlamıyla yerine getirebileceğiniz bir PC istersiniz. Tam da bu noktada olaya dahil olan AIO PC’lerde tüm işlem gücü monitörün içine yerleştirilmiştir ve etrafınızda kablo göremezsiniz. Bir AIO PC ile, sadece fare ve klavyenizi bağlayarak; çalışmaya hazır hale gelmeniz mümkün! MSI’ın AIO PC’leri, iş odaklı olarak tasarlanmıştır. İşleri yürütmek için ihtiyacınız olan gücü masanızda fazladan yer kaplamadan sunarlar.
msi_modern_am242tp_11m_483us_i5_8gb_256gb_ssd_1660374

Modern AM242TP 11M

İlk bakışta Modern AM242TP 11M AIO PC, muhteşem temiz bir tasarım ve incecik çerçevesiyle sıradan bir MSI monitör gibi görünür. Fakat yakından baktığınızda daha önce gördüğünüz tüm PC’lerden daha düzenli bir sistemle karşılaşırsınız çünkü aslında o, tüm işlevleriyle eksiksiz bir Windows bilgisayardır.
AM242TP 11M, Intel Core i7 1165G7’ye kadar işlemci ve Intel Iris Xe grafikleri ile ofis görevlerinde yüksek bir performansa sahip. Ayrıca bu AIO PC, 23.8” 1080p IPS dokunmatik paneline ek olarak MSI Less Blue Light ve Anti Flicker teknolojilerini de barındırıyor. Gözlerinizin konforundan ödün vermeden tüm işlerinizi hızla bitirebilir ve geceleri huzurla uyuyabilirsiniz.
Dokunkatik ekrana ihtiyaç duymuyorsanız ayırdığınız bütçeyi biraz daha düşürmek için AM241P 11M ideal bir tercih. Fakat AM242TP ile aynı ekran ve donanıma sahip, fakat bu modelde dokunmatik panelin mevcut olmadığını yeniden hatırlatmış olalım.

Kompakt İş ve Üretkenlik PC’leri

Kompakt PC’ler, AIO PC’lere göre bir adım daha yüksek performans sunarlar. Evet, masanızda bir miktar yer kaplayacaklar; fakat bu alan tam boyutlu bir masaüstü PC ile karşılaştırılamayacak kadar az. Eğer biraz daha performans arıyorsanız kesinlikle satın almaya değer.
pro-dp21-20210819-1

MSI PRO DP21 Kompact Desktop PC

Yaratıcı tasarım, etkili termal çözümler ve Intel’in 11.Nesil masaüstü işlemcileri sayesinde PRO DP21 masaüstü sınıfı bir performansı yalnızca 2.3 litre hacimli bir kasa içinde sunuyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse; standart bir ATX masaüstü bilgisayarın hacmi 30 litre civarında!
PRO DP21, 11.Nesil Intel Core i7 11700 CPU’ya kadar işlem gücü ve 64GB Dual-channel DDR4 bellek ile gelir ve çift COM portu sayesinde barkod okuyucular, fatura yazıcıları gibi en çok kullanılan POS cihazlarını bağlamanıza olanak tanır. Ayrıca bu makine yalnızca 2.3 litrelik bir kasa içinde olsa da gerektiğinde rahatça yükseltebileceğiniz şekilde bir ayak tasarımına sahip.
Cihazın donanımına ise, sadece yan kapakları açarak bir adet M.2 SSD, iki adet 2.5” SATA HDD/SSD ve iki bellek modülü yuvası olmak üzere rahatça erişebilirsiniz.

MSI İş ve Üretkenlik Serisi Ürünler ile Yılbaşı Kutlamalarına Katılın

MSI, yeni yıl ruhuna katkıda bulunmak için kampanyalarıyla yılbaşı kutlamalarınıza ortak olmaya karar vermiş durumda.
İş ortamınıza şıklık ve kalite katacak bir monitör ya da masaüstü bilgisayar, ya da tüm işlerin üstünden gelip aynı zamanda yer tasarrufu yapacak bir AIO PC satın almayı planlıyorsanız bu sıralar en uygun zaman! Satıcıların sunduğu yılbaşı indirimlerine ek olarak bu yıl da MSI’dan fantastik hediyeler kazanabilirsiniz. 1 Aralık – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında monitör, AIO PC veya masaüstü PC satın alanlar bu hediyelerin keyfini çıkaracaklar.
Merak etmeyin, bu tarihler arasında aldığınız ürüne ait hediyenizi talep etmek için 14 Ocak 2022’ye kadar vaktiniz var. Yani aceleye gerek yok.

MSI’dan 2021 Yılbaşı Ödülleri

2021 Aralık ayı boyunca MSI’ın İş ve Üretkenlik ya da İçerik Tasarım ürünlerinden satın alın, ve ödülünüzü talep edin. İşte kazanacaklarınız:

MSI Modern LED Lux Ekran Işık Çubuğu

İster evden çalışın, ister yeni bir ofis kuruyor olun; MSI’ın bu ilk hediyesi hoşunuza gidecek. Seçili MSI ürünleri ile birlikte piyasa değeri 900 TL olan Modern LED Lux Ekran Işık Çubuğunuzu talep edebilirsiniz. Gözlerinizi almadan ve ekrandan yansıyıp parlamadan çalışma ortamınızı aydınlatmanın yanı sıra, LED Lux ekran ışık çubuğu geceleri çalışırken veya iyi aydınlatılmamış ortamlarda daha iyi odaklanmanızı da sağlar. İnce aerodinamik tasarımı ve kaliteli üretimi ile ev-ofisinize veya çalışma masanıza harika bir ambiyans kazandırır.
Centr

Centr Fitness App: 1 Aylık Ücretsiz Abonelik

Yılbaşına doğru çoğumuzda sağlık açısından biraz gevşek davranma eğilimi var. Bunca güzel yiyecek varken azıcık dikkatsiz davranmak suç mu?
Eski halinize dönmenin eğlenceli bir yolu var. Centr mobil uygulaması üzerinden Chris Hemsworth ve ekibi ile egzersiz yapın, yiyin ve çok daha iyi yaşayın. Seçili MSI ürünlerini satın alarak 375 TL değerindeki 1 aylık Centr aboneliğinizi talep edebilirsiniz.
Bu içerik, MSI’ın destekleriyle hazırlanmıştır.*
Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval