Sosyal medya

Oyun Konsolu

Microsoft, Orijinal Xbox One Satışlarına Son Verdi

Microsoft, Amerika’da orijinal Xbox One satışlarına son vererek artık sadece Xbox One S ve Xbox One X satılacağını duyurdu.

Microsoft, Xbox One’ın sadece tamir edilmiş versiyonlarınının 199$’dan satışa devam edeceğini açıkladı. Konsolun diğer ülkelerdeki geleceğine dair henüz bir bilgi yok ancak bir yıl içerisinde Xbox One’ın tamamen terk edilmesi bekleniyor.

reklam
MSI reklamı

Xbox One, Amerika’da satıştan kalktıktan sonra İngiltere’de de stok dışı oldu. Ancak bu ikisinin bağlantılı olup olmadığı da bilinmiyor. İngiltere’de böyle bir durum yaşanması konsolun yakında İngiltere’de de satıştan kaldırılacağı söylentileri dolanmaya başladı. Hala son jenerasyondaki oyun konsollarından birisi olan birisi Xbox One dört yıl önce satışa çıkmıştı.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Star Wars hayranı, Sherlock Holmes düşkünü, fantastik ve bilim kurgu meraklısı, teknoloji takipçisi. Fransızca nasıl öğretilir onu öğreniyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Microsoft, oyun konsolu üretimini sonlandırmayı düşünmüyor!

Yazan:

Microsoft

Microsoft, oyun konsolu üretiminden vazgeçmeyecek gibi gözüküyor. Xbox cephesinin en yetkili ismi Phil Spencer oyun donanımı geliştirmeye devam edeceklerini açıkladı.


İlginizi çekebilir; Huawei Mate X2 yeni patent listesinde yer aldı!

reklam
MSI reklamı

Yeni nesil Xbox oyun konsolu görmeye devam edeceğiz!

Yeni nesil oyun konsollarının çıkışı ile birlikte oyun dünyasının içerisindeki gelişmeler hız kesmeden ortaya çıkmaya devam ediyor. Microsoft cephesi de hareketli günler yaşarken, firmanın konsol dünyasındaki geleceği de son gelişmelerin ardından yoruma açık bir hale gelmişti. Xbox yetkilisi Phil Spencer da, Yahoo’ya verdiği röportaj ile birlikte bu konuya açıklık getirdi. Phil Spencer, firmanın oyun konsolu üretimine devam edeceği ve Xbox Series X ve S konsollarının ardından bir sonraki nesil için de donanım çıkaracağını belirtti. Oyun dünyasının geldiği noktanın farkında olduklarını belirten Phil Spencer, şu an oyun donanımı üretmekten komple vazgeçilemeyeceğini aktardı.

xbox series x

Özellikle xCloud ve Game Pass sistemlerinin ardından Microsoft firmasının artık konsol üretmeyeceği düşünülürken, Phil Spencer hayranların yüreğine su serpti. Buluttan oyun oynatma hizmetinin gittikçe yaygınlaştığı şu günlerde firmanın dijitale komple odaklanmak için erken olduğunu düşünmesi ise oldukça normal olarak karşılandı. Geçtiğimiz hafta Amazon‘un da Luna ile birlikte katıldığı buluttan oyun oynatma hizmetindeki rekabet gittikçe kızışacak gibi gözüküyor. Ancak Microsoft şimdilik bu konuya ağırlık vermeyerek bir diğer kulvar olan oyun konsolu piyasasında adından söz ettirmek istiyor. Bakalım firma, gerçekten bir sonraki nesil için donanım çıkaracak mı bekleyip göreceğiz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Genel

PlayStation 5 en büyük oyun konsolu olabilir!

PlayStation 5

PlayStation 5 almak istiyorsanız bu dev konsol için masanızda büyük bir alan ayırmanız gerecek. Belki de PS5 için  konsol sehpanızı yenilemeniz gerekebilir.


İlginizi çekebilir: Vivo V20 SE Özellikleri Sızdırıldı! 

reklam
MSI reklamı

PlayStation 5 için ulaşılan bilgiler neler?

PlayStation 5 ülkemizde henüz son kullanıcıya ulaşmadı . Bu sebepten dolayı konsolun boyutları hakkında gerçek bir bilgiye sahip değiliz. Bununla birlikte, The Verge‘nin sızıntısıyla Tayvan’daki NCC’den alınan bilgilerle gerçek boyutları ortaya çıktı. Elde edilen bilgilerle, PlayStation 5’in küçük dolaplara sığamayacağı belli oldu. Sony; PlayStation 5’in 15.4 inç uzunluğunda, 10.2 inç derinliğinde ve 4.1 inç kalınlığında olduğu bilgisini vermese de NCC’ deki fotoğraflar bunu gösteriyor. Dijital versiyon veya disk tabanlı versiyonu satın alıyor olsanız da, bu canavara yer açmanız gerekecek. Ek olarak, Sony’nin yakın zamanda ülkemizde piyasaya süreceği bu konsol, 4.5 kilogram, Sony PS5’nin rakip konsolu  Xbox Series X ise 4.45 kilogram ağırlığındadır. Ve 4K Blu-ray disk sürücüsü olmayan, PlayStation 5 Digital Edition 3.9 kilograma düşüyor.

PlayStation 5

PlayStation 5 bugüne kadarki en büyük Sony oyun konsolu. Genel olarak Xbox Series X‘ den kalın olmasa da çok daha büyük . Ayrıca,  PlayStation 3, ilk Xbox ve Xbox One gibi efsanevi devlerden daha büyük. Sony ayrıca PS5’in gövdesinin standını veya diğer PlayStation ekipmanlarını ürünün fiyatına dahil etmedi.Oyun için cihazlar, özellikle oyun konsolu satın alırken boyutu değil oyun kütüphaneleri, ekosistemler ve fiyat daha önemlidir. Eğer yeni nesil bir oyun konsolu istiyorsanız ama fazla boş alanınız yoksa yeni nesil PlayStation5 için alan oluşturmanız gerekebilir.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Oyun

Microsoft, Bethesda’yı satın aldı!

xbox bethesda'yı microsoft

Microsoft, oyun dünyası için çok önemli bir satın alım gerçekleştirdi. Microsoft, bu satın alımla The Elder Scrolls ve Fallout gibi devasa oyunlarla tanınan, önde gelen oyun stüdyosu Bethesda’yı ve bağlı olduğu üst oluşum ZeniMax Media’yı bünyesine kattı.


İlginizi çekebilir: EA Play, yakın zamanda Xbox Game Pass’e dahil edilecek

reklam
MSI reklamı

Microsoft, Bethesda’yı 7,5 Milyar Dolara bünyesine kattı

Popüler oyun konsollarından Xbox’ın üreticisi Microsoft, Xbox web sitesi üzerinde yaptığı duyuru ile ZeniMax Media’yı satın aldığını tüm dünyaya duyurdu. Bu satın almayla birlikte, Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog ve Roundhouse Studios, Microsoft bünyesine katılmış oldu. Böylece Microsoft’un sahip olduğu stüdyo sayısında ciddi bir artış gerçekleşti.

bethesda'yı

Microsoft, bu satın alımla birlikte The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake gibi dünyaca ünlü oyunları Xbox’a kazandırmış oldu. Aynı zamanda yapılan açıklamaya göre, ZeniMax Media çatısındaki bütün oyunlar Game Pass kütüphanesine eklenecek. Yeni çıkacak olan The Elder Scrolls 6, Starfield gibi yapımlar da çıkar çıkmaz Game Pass kütüphanesine eklenerek oyunculara sunulacak. Game Pass, ilk kez üye olacak kullanıcılar için ilk ay yalnızca 5,99 TL. Daha sonrasında ise aylık 29,99 TL karşılığında kullanmaya devam edebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde EA Play kütüphanesini de Game Pass’e dahil edeceğini açıklayan Microsoft, oyuncuların takdirini toplamaya devam ediyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu