Sosyal medya
Huawei P40 reklamı

Oyun Konsolu

Microsoft, Orijinal Xbox One Satışlarına Son Verdi

Microsoft, Amerika’da orijinal Xbox One satışlarına son vererek artık sadece Xbox One S ve Xbox One X satılacağını duyurdu.

Microsoft, Xbox One’ın sadece tamir edilmiş versiyonlarınının 199$’dan satışa devam edeceğini açıkladı. Konsolun diğer ülkelerdeki geleceğine dair henüz bir bilgi yok ancak bir yıl içerisinde Xbox One’ın tamamen terk edilmesi bekleniyor.

Xbox One, Amerika’da satıştan kalktıktan sonra İngiltere’de de stok dışı oldu. Ancak bu ikisinin bağlantılı olup olmadığı da bilinmiyor. İngiltere’de böyle bir durum yaşanması konsolun yakında İngiltere’de de satıştan kaldırılacağı söylentileri dolanmaya başladı. Hala son jenerasyondaki oyun konsollarından birisi olan birisi Xbox One dört yıl önce satışa çıkmıştı.

Star Wars hayranı, Sherlock Holmes düşkünü, fantastik ve bilim kurgu meraklısı, teknoloji takipçisi. Fransızca nasıl öğretilir onu öğreniyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

PlayStation 5 kesin olarak ekim ayında çıkmayacak!

Yazan:

Sony PlayStation 5

PlayStation 5 konsolunun çıkışına yakın dedikodular artmaya başladı. Bu dedikodular arasında yer alan konsolun ekimde cihazın çıkacağı iddiası Sony tarafından kesin olarak yalanlandı.


İlginizi çekebilir; PlayStation 5 oyun konsoluna ait tüm özellikler açıklandı!


Sony cephesinden iddialara yalanlama!

PlayStation 5 çıkış tarihine yakın piyasada ki heyecanını arttırıyor. Dedikoduların arttığı şu dönemler de, oyuncuların en çok ilgisini çeken iddia, konsolun ekim ayında çıkacağı yönündeydi. Referans olarak, Sony firmasının yeni oyun konsolu ile alakalı verdiği iş ilanını kullanan iddia sahiplerine kötü haber yine Sony cephesinden geldi. Famitsu isimli Japon internet sitesinde yer alan habere göre, bu konu bizzat firmaya sorulmuş. Firmadan gelen cevap ise, iddiaların tamamen asılsız olduğu yönünde. Her ne kadar cihazın tam çıkış tarihi bilinmese de, Sony tanıttığı, DualSense ve PS Studio ürünleriyle yeni nesil oyuncu konsolu hakkında insanların heyecanlarını arttırmıştı.

Sony PlayStation 5

Oyun dünyasının oldukça hareketli günler yaşadığı şu günler de, Sony PlayStation 5 ile alakalı bütün teknik özellikleri açıklamıştı bildiğiniz gibi. 4K ultra HD görüntü kalitesi vadeden oyun konsolunun tartışmasız en önemli yeniliği, SSD desteği olacak. Bekleme sürelerinden sıkılan kullanıcılar için oldukça önemli bir gelişme olarak gözüküyor. Microsoft‘un Xbox Series X oyun konsolunun çıkışını bekleyen firma, aceleci davranmak istemiyor gibi gözüküyor. Henüz tasarımı dahil belli olmayan konsolun yıl sonuna kadar tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Fiyatı belli olamayan cihaz önümüzdeki günler de bizlere yeni şeyler sunacak mı merakla bekliyor olacağız.

Devamını oku

Oyun Konsolu

Sony PS5 oyunlarını yakın zamanda açıklayacak

Sony PS5 oyunlarını yakın zamanda açıklayacak. Sony‘nin yeni nesil konsolu PlayStation 5‘in oyun listesinin yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Mobilde GTA 5 oynadık! | Fan yapımı GTA incelemesi

Sony, yaptığı açıklamada yeni nesil oyun konsollarının oyun listesini çok yakın zamanda açıklayacaklarını belirtti. PS5‘in bu yılın sonbahar aylarında çıkış yapması bekleniyor. Ancak yeni nesil konsolun oyunları hakkında pek bilgi bulunmuyor. Oyun listesi ve konsola ait diğer özellikler E3 tarzında katılımın çok olacağı bir konferansta açıklanacaktı, ancak dünyadaki koronavirüs salgını nedeniyle planlar değişmek zorunda kaldı. Ayrıca Sony yaptığı açıklamada oyuna olan talebin bu salgın döneminde çok arttığını, PlayStation Plus aboneliklerinin 41.5 milyonu aştığını belirtti.

Geçtiğimiz hafta Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanan ve PS5 üzerinde çalışan bir oyun demosu gösterilmiş ve büyük ilgi çekmişti. Bakalım PS5‘in sunumu beklentileri karşılayabilecek mi?

Devamını oku

Oyun

Epic Games, PS 5 üzerinde çalışan Unreal Engine 5’i gösterdi!

Yazan:

Epic Games Unreal Engine

Epic Games firmasının en önemli yatırımları arasında yer alan Unreal Engine, yeni nesli ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.


İlginizi çekebilir; PlayStation 5 konsoluna ait tüm özellikler açıklandı!


Unreal Engine 5’i PS 5’de çalıştırdılar!

Oyun dünyasının önemli teknolojileri arasında yer alan Unreal Engine, yeni sürümü ile oyuncuları ve geliştiricileri karşılamaya hazırlanıyor. Firmanın ürünü olan seri, 4. nesli ile hala adından oldukça söz ettirmekte. Özellikle konsol dünyasında gelişmelerin sıkça yaşandığı şu günlerde Epic Games de, yeni nesil Unreal Engine için çalışmaları hızlandırdı. Firma tarafından paylaşılan bir videoda, yeni oyun motoru Unreal Engine 5 ile hazırlanan demonun, PlayStation 5 konsolunda çalıştırıldı belirtildi. Oynanış videosu sayesinde yeni oyun motorunun yapabildikleri de bir nebze olsun görülmüş oldu. Gerçek zamanlı atmosfer sayesinde oyunculara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlayan oyun motoru, bir önceki seriye göre oldukça yetenekli bir şekilde karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Fortinte‘ı da bu oyun motoru ile geliştiren yapımcı firma , yeni teknolojisi ile ileride çıkacak olan güçlü konsolları doğru bir şekilde birleştirmek istiyor. Unreal Engine 4‘ün ücretsiz olduğu piyasa da acaba Epic Games yeni oyun motoru Unreal Engine 5‘i de ücretsiz yapacak mı merakla bekliyor olacağız. 2021 yılında piyasaya sürülecek Unreal Engine 5, bakalım oyun dünyasına nasıl bir etki yaratacak. Özellikle grafiklerin ve fizik motorlarının inanılmaz geliştiği son yıllarda, Epic Games bizlere nasıl bir deneyim sunacak merakla bekliyor olacağız.

Devamını oku