Sosyal medya

Akıllı TV

LG Siganture OLED TV R: yok olabilen TV

LG Siganture OLED TV R

LG Siganture OLED TV R markette görülmemişi yapıyor. Televizyonların ekran boyutu görüntü kalitesi ile birlikte büyümeye devam etmekte. Bunun karşılığında da televizyonlar oturma odalarında daha fazla yer kaplamaya başladı. LG bu problemi dünyanın ilk sarma OLED televizyonu ile çözmeye kararlı.


İlginizi çekebilir: Lapscreen: Her yere götürebileceğiniz USB-C monitör


LG Siganture OLED TV R özellikleri

İlk olarak bir yıl önce örneğini gördüğümüz televizyonun bugünkü adı LG Siganture OLED TV R. Kullanım imkânı sağlayan üç modu var; tam görünüm, çizgi görünümü ve sıfır görünüm.

Tam görünümde 65 inçlik ekranın tamamı açılmakta ve normal bir 4K televizyon gibi çalışmakta. Çizgi görünümünde ekranın küçük bir kısmı kutusundan dışarı çıkmakta. Bu kısımdan saati görebilir veya müzik dinleyebilirsiniz. Sıfır görünümde ise tahmin edebileceğiniz gibi gördüğünüz ekranın miktarı sıfır. Ekran tamamen kutunun içine sarılmakta. Bu durumda dahi 4.2 kanal, 100W ve Dolby Atmos özellikli hoparlör sayesinde müzik dinlemeye devam etmek mümkün.

LG’nin televizyonu Alexa, Apple AirPlay 2 ve HomeKit ile uyumlu. Bu uygulamalar sayesinde evinizi kontrol etmek veya iTunes’dan müzik dinlemek mümkün oluyor.

CES 2019’da tanıtılan LG Siganture OLED TV R’ın fiyatı konusunda bir açıklama yok fakat LG’nin ürüne mümkün olan en yüksek etiketi koyacağını tahmin etmek yanlış olmaz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı TV

The Wall en büyük 8K televizyon modeli olacak

The Wall; Samsung’un en büyük 8K QLED televizyonu olarak bugün Amsterdam’da sergilenecek.


İlginizi çekebilir: Samsung eski Smart TV’leri artık Netflix’i desteklemeyecek


The Wall ölçüleri ne kadar?

The Wall minimum 219 inç ve maksimum 583 inç‘lik modeller olmak üzere birçok boyutta satışa sunulacak. Ürün gamında tam olarak kaç model bulunacak henüz bilmiyoruz ancak 583 inçlik modelin metrik ölçüm sisteminde 14.81 metre olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Kafanızda daha rahat canlandırabilmeniz için şöyle örnekleyeyim; günümüzde çokça satın alınan 49 inçlik televizyonlardan 12 tanesini bir araya getirerek  bu ölçüye ulaşabilirsiniz.

The Wall’un teknik özellikleri neler?

Verilen ilk bilgilere göre tamamen çerçevesiz olarak üretilen bu model aynı zamanda 7 gün 24 saat aralıksız çalışabilecek dayanıklılıkta tasarlanmış. Samsung ayrıca bu ürünle beraber yüksek renk aralığı ve yüksek renk tutarlılığı vadediyor. Üründe kullanılan işlemci yapay zeka destekli ve ürünün yazılımı Tizen 5.5 olarak geliyor. Samsung yetkilileri The Wall’u üretirken ürünün enerji tasarruflu ve doğa dostu olmasına da dikkat ettiklerini belirttiler.

The Wall ne zaman satışa sunulacak?

Yetkililer tarafından ürünün ne zaman satışa sunulacağı konusundaki açıklamaları ise 2020 yılının ilk yarısında ürünün piyasaya çıkacağı ve fiyatının henüz netleşmediği şeklinde oldu.

Elbette bu ürün bireysel kullanıcılardan ziyade iş dünyasında kullanılmak üzere tasarlanmış ve üretilmiş bir ürün. Samsung; sağlık, turizm, pazarlama vb. sektörlerdeki şirketleri bu ürün için potansiyel müşterileri olarak görüyor.

Devamını oku

Akıllı TV

Philips TV, 2020’nin ilk çeyreğinde 5 yeni televizyon tanıtacak!

Philips TV

Philips TV yeni tasarım koleksiyonuyla çıtayı daha da yükseltti. Firma, dün akşam Amsterdam’da gerçekleştirdiği 2020 yeni ürün lansmanında yılın ilk çeyreğinde 5 yeni TV modelini tanıtacağını açıkladı.


İlginizi çekebilir: Kim Philips The One TV Kullanmak İster – Ufuk Tükenmez


Koleksiyonda yer alan Philips OLED 805 ve 855 TV’ler güzel göründüğü kadar akıllı da. 4. nesil P5 işlemci, 3 taraflı Ambilight, Android 9 Smart TV ve yapayzeka özelliği sayesinde görüntü kalitesini farklı bir noktaya taşıyor.

Philips TV, 9235 ve 9435 serilerinde Bowers & Wilkins iş birliğiyle Premium Ses sunuyor. 2020 yılında performans Serisi’ne 8505 modelini de ekledi.

Ayrıca, Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+ ve HLG uyumu 2020 Android TV ürün gamında da devam ediyor.

 

OLED 805/855: Akıllı, göz alıcı ve pürüzsüz görüntü kalitesi!

Philips TV yeni OLED serisinde televizyonları akıllandırıyor. Raflarda yer alacak OLED805 ve 855 modellerinde görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarmak için yapay zeka kullanıldığı açıklandı.

Yapay zeka özelliği; tüm görüntüleri analiz ederek en iyi renk, keskinlik, derinlik ve hareket kabiliyetini doğru zamanda izleyiciye sunuyor. Çok karanlık ve çok aydınlık sahneler için televizyonda bulunan geliştirilmiş HDR özelliği sayesinde izleyici daha gerçekçi bir televizyon deneyimi yaşıyor.

Yeni Philips OLED 805 ve OLED 855 TV’ler kapalıyken de kenarsız, şık ve elegans ultra ince tasarımlarıyla gözlere hitap ediyor. TV kumandası ise İskoç menşeili deri uzmanı Muirhead imzası taşıyor.

9435 LED 4K ve 9235 LED 4K UHD: Bowers &Wilkins iş birliğiyle

Philips TV’nin premium ses partneri Bowers&Wilkins koleksiyonuna iki yeni model daha eklendi. 9435 LED 4K UHD ve 9235 LED 4K UHD. Odanın ortasına yayılan güçlü sistem, ekrandaki tüm diyalogları TV’nin ortasına doğru yönlendiriyor.

Oyunlardaki, TV dizilerindeki ve filmlerdeki ses gücü konusunda Philips TV, kullanıcılarına komşularını şimdiden evlerindeki olası savaş alanı, konser ve yarış pisti efektleri konusunda uyarmalarını tavsiye ediyor. Bass’ı hissettiriyor!

Yeni Philips 8505 Performans Serisi : Paranızın hakkını verecek!

Philips TV’nin başarılı en yeni ürünü olan Philips 8505 orta segmente kalite getirmeye devam ediyor. 4K Android LCD televizyon (43’’, 50’’, 58’’, 65’’ ve 70’’ seçenekleriyle) raflarda yer alacak. 20W Philips 2.0 ses sistemine sahip 3 taraflı Ambilight’lı model paranızın karşılığını veriyor. Philips TV’nin bu modeli sayesinde yüksek bütçeler ödemeden kaliteli görüntüler sunan bir televizyona sahip olmanız mümkün.

Devamını oku

Akıllı TV

Philips OLED TV, görüntü testlerinden başarıyla geçti!

Philips

Philips OLED TV, daha önce İngiltere ve Almanya şimdi ise Amsterdam’da düzenlenen görüntü PQ (Picture Quality) testlerinden büyük başarı gösterdi.


İlginizi çekebilir: Philips The One TV – Kim Kullanmak İster (Baran Çırpıcı)


Firma panel kısmında oldukça başarılı çözümler üretebiliyor. Yarışma; görüntü işleme teknolojisine sahip 163 ekran Philips OLED 804, Sony AF9, Panasonic GZ2000 ve LG C9 televizyonlarıyla gerçekleşti. Yapılan analizlerle testin birinci bölümünde cihaz 804 yüzde 38’le birinci olurken, Sony yüzde 30’la ikinci oldu.

Testin ikinci bölümündeyse; canlı ve dinamik modlar arasında geçiş yapılarak TV’lerin görüntü işleme teknolojisinin direkt olarak karşılaştırılması sağlandı. Canlı modda da yüzde 69 gibi bir skorla Philips OLED 804 birinci olurken; yüzde 15’le Panasonic GZ2000 ikinci sırada yer aldı.

Philips

Test sonuçlarını yorumlayan Philips TV Ürün Stratejisi ve Planlama Direktörü Danny Tack, konuyla ilgili düşüncelerini “Philips’in sahip olduğu P5 görüntü işleme motorunun gücünü PQ testiyle kanıtlamak için yola çıktık.

Philips OLED her test ve modda tutarlı skorlarla kazandı. TV’nin sahip olduğu 3.nesil P5 motoruyla piyasadaki en iyi görüntü işlemesine sahip olduğumuzu PQ testiyle kanıtladık. Sonuç hepimizi çok mutlu etti” cümleleriyle ifade etti.

Devamını oku