Sosyal medya

Röportaj

Kızıl Hackerlar: Redhack

Gökhan Menge (GM): Redhack nasıl ortaya çıktı, bize biraz bahseder misiniz? İlk aşamada kaç kişiydiniz, şimdi kaç kişisiniz? “Ben Redhack olayım” diyen birisi size ulaşıp aranıza katılabilir mi?

Redhack: Redhack kişilerden çok bir fikrin temsilinin adıdır.Yeryüzünün herhangi bir yerinde yapılan zulüm,baskı ve haksızlık karşısında yumruğunu sıkıp kaşlarını çatan herkes nasıl ki yoldaşımız ise ; bunların karşısında yer alıp eylem pratiği sergileyenler de Redhack’lidir bizler için.

Zaten bir haksızlık karşısında çenesini değil , yumruğunu sıkmayı başaranlarla yürüyoruz.

GM: Redhack için “terör örgütü” yakıştırması yapılıyor. Hatta oluşumu bölücü terör örgütü ile bağlayanlar bile var. Redhack ile terör arasında nasıl bir çizgi var?

Redhack: Bir eylemin terör eylemi sayılabilmesi için belli gereklilikler üzerinden tanım yapılması gerekir.Ortada tedhiş ,baskı ve sivil halka yönelik hiç bir eylem yokken ; bilakis halkın menfaatleri gözetilerek yapılmış ve yapılmakta olan bilgi paylaşımı ve yolsuzlukları ifşa etmek gibi bilimsel sosyalizm öğretisinin amaçlarına hizmet eden pratikler var iken bu iddialar absürd ve güdük iddialara olmanın ötesinde bir anlam taşımaz.Tek silahımız fikirlerimiz ve direncimiz.Bunca terör eyleminin altına imza atmış bir devletin herhangi bir mekanizmasının bizleri yaftalamaya çalışma gayreti dışında tanımlama ihtiyacı duymayız.Kimin terörist olduğuna kazananlar karar verir ve bu kavgada halklar hiç yenilmediler

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Röportaj

Logitech diğer markalarla nasıl rekabet ediyor? | Röportaj

Logitech Türkiye Müdürü Mustafa Uyar ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Logitech Türkiye projesinin nasıl başladığını öğrenmeye çalıştık.


İlginizi çekebilir: Logitech’in yeni ürünleri Türkiye’ye ne zaman geliyor? | Röportaj


Bu videomuzda markanın Türkiye ve yakın zamanda atandığı Orta Asya Ülkeleri Müdürü pozisyonunda görev yapan Mustafa Uyar’la bir röportaj gerçekleştirdik. Daha çok Gaming serisi ürünleriyle bildiğimiz firmanın ne kadar kapsamlı bir satış ağı olduğunu sorduk. Ülkemizde ve dünyamızda şirketin kendi pazarında nasıl rekabet ettiğini ve etmesi gerektiği sorularını yönelttik.

Kurumsal pazarda yeni IoT çözümleri üretmek isteyen firmanın akıllı ev otomasyonları pazarına girmişti. Toplamda 5 ürün gamında bulunan Logitech’in bu pazarlarda nasıl etkili oluyor. Türkiye pazarına ne zaman bu tip ürünlerin satışa sunulacak gibi detayları ve daha fazlasını yayınladığımız videodan izleyebilirsiniz.

Devamını oku

Röportaj

Honor 20 Türkiye’de! Fiyatını ve özelliklerini sorduk

Honor 20 Türkiye'de! Peki neler sunuyor?

Honor 20 Türkiye’de resmen tanıtıldı. Biz de bu videomuzda klasikleşen değerlendirmemizi Honor Türkiye PR ve Dijital Medya Sorumlusu Ali Kandemir ile yapıyoruz.


Îlginizi çekebilir; Honor 20 Türkiye satış fiyatı belli oldu!


Honor 20 Türkiye’de! Peki neler sunuyor?

Honor 20’nin 48 MP kamerası, Kirin 980 işlemcisi ile oldukça dikkat çekici olan özelliklerini ve fiyatını Ali ile beraber değerlendiriyoruz.

İyi seyirler…

Devamını oku

Röportaj

NAS evlere mi giriyor? Berlin’de Synology ile konuştuk

NAS evlere mi giriyor? Berlin'de Synology ile konuştuk

IFA 2019 turumuzda yıllardır ülkemizde ağ ve depolama çözümleri sunan Synology firması ile görüştük. Şirketin Türkiye Ürün Müdürü Abdurrahman Bey, yeni ürünleri ve ev kullanıcılarını ilgilendiren teknolojileri anlattı.

NAS evlere mi giriyor? Berlin’de Synology ile konuştuk.

Devamını oku