Sosyal medya

İnceleme

Kingston MobileLite Wireless İnceleme

Kingston MobileLite Wireless aparatı, içerdiği pek çok özellikle mobil cihazlarınızın yanında kullanabileceğiniz bir ürün.

Her ne kadar akıllı telefonlarla neredeyse her işimizi halledebiliyor olsak da cihazların küçük olması sebebiyle USB ve SD kart bağlantıları konusunda elimiz kolumuz bağlı sayılır. Kablosuz aktarım yapan SD kartlar mevcut bulunsa da pek çoğunun yazılım tarafında çeşitli sıkıntıları bulunuyor. Bu durumun farkında olan Kingston, çok amaçlı bir cihaz ile karşımıza çıkıyor: MobileLite Wireless.

SD karttan kablosuz yayın

Hemen hemen bir akıllı telefon boyutundaki Kingston MobileLite Wireless, üzerinde SD kart yuvası, USB 2.0 portu ve Micro USB bağlantı noktası içeriyor. Cihaz, SD kart yuvasına taktığımız SD kartın veya USB yuvasına bağladığımız flash belleğin içerisindeki bilgileri kablosuz olarak yayınlayabiliyor. Tabii bunun için mobil cihazların içerisine Kingston’ın uygulamasını yüklememiz gerekiyor. Ürüne aynı anda 3 mobil cihazın bağlanabildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

mobile-lite-sd

İşin en eğlenceli kısmı, Kingston MobileLite Wireless’ın aynı zamanda müzik dinlenmesine, hatta film izlenmesine de izin veriyor olması. Bu özelliğin çeşitli ihtiyaçlarda kullanılabileceğini göz önünde bulundurmak gerek. Ürün, aynı zamanda direk olarak kablolu SD kart okuyucu olarak kullanılabildiğini hatırlatalım.

Şarj deposu olarak da kullanılabiliyor

5 saat boyunca süreli yayın yapabilen ürünün en ilginç kısmı, aynı zamanda şarj istasyonu olarak iş görebiliyor olması. İçerisindeki 1800 mAh’lik bataryayı, gerekli durumlar halinde telefonumuzu şarj etmek için de kullanabiliyoruz. Kapasitesi çok büyük olmasa da acil durumlarda kurtarıcı görevi görebilir.

mobilelite-wireless

Sonuç olarak: Özellikle fotoğraf makinesinden fotoğraf çekip telefona / tablete aktarmak için ideal bir cihaz. Keşke bataryası biraz daha büyük olsaymış…

Neden alınır?: Şarj desteği, USB’den film izleme imkanı, kablolu olarak da kullanılabilmesi

Fiyat: 149TL (KDV dahil)

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ruşen Göbel

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval