Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Karşınızda iPad Air!

Apple, bugün gerçekleştirdiği sunumla yepyeni ürünlerini tanıttı. Tanıtım etkinliğinde çok şey oldu ama, en etkileyici duyuru iPad Air oldu. iPad Air, piyasadaki iPad 4’ten daha ince, daha hafif ve daha güçlü. Sadece 7,5mm kalınlığa sahip olan iPad Air, bir önceki iPad’e oranla yüzde 20 daha ince. 9,7 inç ekranında 2048×1536 piksel çözünürlük barındıran iPad Air, Mart 2011’de tanıtılan iPad 2’den bu yana ilk farklı tasarımlı iPad olarak nitelendiriliyor.

ipad-air

iPad Air’de 64-bit A7 işlemci, M7 hareket işlemcisi ve bir önceki iPad’in grafik işlemcisine oranla sekiz kat daha hızlı bir grafik işlemci bulunuyor. 5MP iSight kameraya ve Facetime HD ön kameraya sahip olan iPad Air, 10 saat pil ömrü sunuyor. iPad Air’de, piyasadaki yeni nesil Android cihazlarda bulunan 802.11ac Wi-Fi bağlantı standartı maalesef bulunmuyor. iPad Air’in kayda değer tek eksisi bu olsa gerek.

iPad Air, gümüş, beyaz, uzay grisi ve siyah renk seçenekleriyle 1 Kasım 2013 tarihinde 499$ fiyat etiketiyle ABD piyasasına çıkmış olacak. Tabletin hücresel bağlantı desteğine sahip modeli 629$ olacak. iPad Air’in ülkemizde ne zaman piyasaya çıkacağı henüz bilinmiyor.

Qualcomm’dan 2,5GHz’lik mobil işlemci geliyor!

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval