Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Karşınızda dünyanın en ince telefonu: Huawei Ascend P6

Akıllı telefon pazarında teknoloji devleri arasında en ince akıllı telefon yarışı devam ediyor. Daha önce dünyanın en ince telefonu ünvanını alan Oppo’ya kaptıran Huawei şimdi tekrar bu ünvanın yeni sahibi oldu. Huawei’nin tanıtımını bugün Londra’da yaptığı yeni akıllı telefonu Huawei Ascend P6, 6.18mm’lik inceliği ile şu anda dünyanın en ince akıllı telefonu.

Büyük bir etkinlik ile tüm dünyaya duyurulan Ascend P6, 4.7-inç büyüklüğünde ve 720p çözünürlüğünde bir ekranla geliyor. Bu ince ve hoş ekrana ise 1.5GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli işlemcisi eşlik ediyor. Ayrıca cihazda, 2GB RAM, 8GB dahili depolama, Android 4.2.2 işletim sistemi, 2000mAh batarya, 3G, 8MP arka kamera, 5MP ön kamera ve Dolby Digital Plus ses teknolojisi gibi özellikler yer alıyor.

Tüm bu özellikler bir yana cihazın şu an dünyanın en ince telefonu olması cihazı almak isteyenler için en büyük etken. Bu ay sonuna doğru 19 ülkede 600 dolarlık fiyatıyla satışa çıkacak olan cihaz, yıl sonuna doğru toplamda 100 ülkede satışta olacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İsmail Göktuğ

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval