Sosyal medya

Diğer

İzmir’in En Önemli Bilişim Etkinliklerinden Biri Başlıyor: CSCON’17

Dünyanın en büyük mühendislik topluluğu IEEE, Türkiye’deki büyük etkinliklerine bir yenisini ekliyor. IEEE Türkiye Computer Society Kongresi (CSCON’17), IEEE Türkiye Computer Society öğrenci oluşumu tarafından IEEE Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Kolu iş birliğiyle hayata geçiriliyor.

CSCON’17, ülkenin dört bir yanındaki bilişim sektörüne ilgi duyan genç mühendis adaylarını bir araya getirip bilişim alanındaki yeteneklerini ve deneyimlerini arttırmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Öğrenciler tarafından öğrenciler için düzenlenen etkinliğe katılım tamamen ücretsiz.

İlk kez düzenlenecek ve 24-25-26 Mart’ta Dokuz Eylül Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek CSCON’17, ülkenin en büyük bilişim etkinlikleri arasına girmeyi hedefliyor. Kongrenin ilk gününde alanında uzman isimler konferansta kendi deneyimlerini anlatacaklar, diğer iki günde ise 10 farklı konuda 10 farklı derslikte alanında uzman eğitmenlerce eğitimler verilecektir.

Yoğun ilgi gören eğitimlerin kontenjanı kısa sürede doldu, artık kayıt alamıyoruz. Başvuran herkesi kabul edemeyeceğimiz için üzgünüz, umarız daha büyük bir CSCON’da tekrar görüşürüz. 24 Mart’ta Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek konferansa ise kayıt olmadan katılabilirsiniz. Konferans programı aşağıdaki gibidir:

10.00 – 10.45    Erkut Erkinci – Hugo Boss IT Müdürü – Endüstri 4.0
11.00 – 11.45    Deniz Köylü – Ericsson İş Geliştirme Direktörü – Mobil Teknolojilerin Evrimi
12.00 – 13.00    Okan ALPER – Linovi CEO – Bir Dinozorun Söylenmeleri
13.00 – 14.00    Öğle Arası
14.00 – 14.45    Alev AKKOYUNLU – Eset Genel Müdür Yardımcısı – Dijital Dünyada Güvelik
15.00 – 15.45    Sosyal Konuk
16.00 – 17.00    Türkiye’de Oyun Sektörü Paneli

Etkinlik sitesi: cscon.ieeeturkeycs.org
Sosyal medya hesapları:
facebook.com/ieeetrcscon
twitter.com/ieeetrcscon
instagram.com/ieeetr.cscon

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

Ankara’nın ilk Xiaomi Mi Store’u açılıyor! Hediyeler ve kampanyalar neler?

Yazan:

Son dönemde dünyada olduğu kadar ülkemizde de çok başarılı işlere imza atan Xiaomi, şimdi de Ankara’da sevenleriyle buluşuyor. Şirketin Türkiye distribütörlerden Evofone, 16 Kasım Cumartesi günü Ankara’nın ilk Xiaomi Mi Store’unu açıyor. AnkaMall alışveriş merkezi içerisinde açılacak mağazada, açılışa özel birçok indirim, hediye ve kampanyalar olacak.

İndirim ve hediyeler

Mağazanın açılışına özel tüm akıllı telefon modellerinde %15, aksesuar ve ekosistem ürünlerinde ise %20 ve %30 oranında indirim olacak. Ayrıca mağazada hem açılış için sırada bekleyen hem de alışveriş yapan kullanıcılar için farklı hediyeler olacak.

Mağaza açılışında sırada bekleyen; 1-300. kişiye Mi Band 4 akıllı bileklik, 301-500. kişiye Bluetooth kulaklık ve 501-600. kişiye Bluetooth hoparlör hediye edilecek. Ayrıca mağazadan 1000 TL ve üzeri alışveriş yapan ilk 300 kişiye Mi Band 4, ikinci 300 kişiye 10.000 mAh powerbank, üçüncü 300 kişiye 5.000 mAh powerbank ve dördüncü 300 kişiye Bluetooth kulaklık hediye edilecek. Ayrıca mağazada gün boyunca her 30 dakikada 1 telefon hediye etkinliği de olacak.

Mağazada hangi ürünler olacak?

Ürün çeşitliliği en zengin teknoloji firmalardan biri olan Xiaomi, ülkemizde akıllı telefonlarıyla olduğu kadar giyilebilir teknolojiler, kulaklık ve hoparlör gibi aksesuar ve hatta scooter modelleriyle bile erişilebilen bir marka.

Ankara AnkaMall alışveriş merkezine açılacak yeni mağazada da, önceki mağazalarda olan tüm Xiaomi modellerini kullanıcılar deneyimleyebilecek ve satın alabilecek.

Devamını oku

Diğer

Yeni Xiaomi Mi Store yarın açılıyor!

Yazan:

Xiaomi’nin ülkemizdeki yeni Mi Store‘u 9 Kasım Cumartesi itibarıyla açılıyor. İstanbul Cevahir AVM‘de saat 10:00 itibarıyla açılacak mağazada, açılışa özel bazı indirimler ve sürprizler olacak.

Açılışa özel indirimler

Mağazada açılışa özel tüm akıllı telefon modellerinde %15, diğer tüm ürünlerde ise %20 oranında indirim olacak. Ayrıca geçtiğimiz günlerde global lansmanı yapılan, şirketin %180 ekran kasa oranına sahip konsept telefonu Xiaomi Mi Mix Alpha modeli de, meraklı Xiaomi severler için mağazada olacak. Ancak tabii ki bu modelin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de henüz satışı yok.

Açılışta biz de olacağız!

Yeni mağazayı deneyimlemek ve bir vLog çekmek için biz de 9 Kasım Cumartesi saat 10:00’da Cevahir AVM’deki yeni Xiaomi Mi Store’da olacağız.

Devamını oku

Diğer

Amazon Alexa cinayet şahidi oldu!

Amazon Alexa

Popüler sesli asistanlardan biri olan ve Amazon tarafından üretilen Alexa, cinayet soruşturmasında gündeme geldi.

The Guardian‘ın haberine göre, Geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşik Devletleri‘nin eyaletlerinden olan Florida‘da bir cinayet gerçekleşti. Bu cinayetin şahidi ise en popüler sesli asistanlardan birisi kabul edilen Amazon Alexa olarak gösterildi.

İlginizi çekebilir: OnePlus 6 ve 6T, Android 10 tabanlı OxygenOS’u almaya başladı!

Amazon Alexa

Amazon Alexa cinayet şahidi olarak sayıldı ve teknolojinin hayatın akışına ne denli dahil olduğu tekrar ortaya çıktı. 32 yaşındaki Sylvia Galve Crespo, göğsüne bir mızrak saplanması sonucunda öldürüldü. Genç kadının eşi olan 43 yaşındaki Adam Crespo, cinayeti gizemli bir kaza olarak anlatmaya çalışması nedeniyle polislerin gözünde bir numaralı şüpheli olarak bulunuyordu.

Adam’ın ifadesine göre dekoratif amaçla kullanılan mızrak, temizlik sırasında koparak eşinin göğsüne saplanmıştı. Polislerin kanıt bulamaması sonucunda, evde bulunan Amazon Echo‘nun herhangi bir delil olabilecek ses kaydı yapıp yapmadığına bakılmak için, el konuldu.

Amazon Alexa

İlginizi çekebilir: Redmi Note 8 Pro, Mi 9T, Realme 3 Pro ve Meizu 16th video karşılaştırma

Yapılan inceleme sonucunda arkadaşların ifadelerine göre, ikilinin tartıştığını ve bu nedenle öldürülmüş olabileceği ihtimali oldukça güçlendi.

Amazon ile iletişime geçen polis, konuyla ilgili daha detaylı bilgi talebinde buldu. hakkında yakalama kararı çıkartılan Adam Crespo, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Deliller mahkeme tarafından da yeterli kabul edilirse Adam Crespo, cinayetten yargılanacak.

Devamını oku