Sosyal medya

Yazılım

İşletmeler için Microsoft 365 Paketinde Office ve Windows Yer Alacak

Yazılım devi Microsoft bugün işletmeler için Windows 10 ve Office’in yer aldığı Microsoft 365 yazılım paketini resmen duyurdu.

Microsoft 365 Enterprise paketinde Office 365 Enterprise, Windows 10 Enterprise, Microsoft’s Enterprise Mobility and Security yazılımları yer alacak. Bu paket ile beraber isteyenler 2 Ağustos tarihinden itibaren Office uygulamalarına ve Windows 10 cihazlarına ekstra güvenlik ve yönetim yazılımlarının yer alacağı Office 365 Business Premium paketinin beta versiyonunu kullanabilecek.

reklam
MSI reklamı

Paket, 1 Ağustos tarihinden itibaren satışa çıkacak. 2 Ağustos tarihinde ise deneme sürümü çıkacak. Paketin fiyatı ise kişi başına aylık 20$ olacak. Paket sonbahar ayında kullanıma açılacak.

Star Wars hayranı, Sherlock Holmes düşkünü, fantastik ve bilim kurgu meraklısı, teknoloji takipçisi. Fransızca nasıl öğretilir onu öğreniyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

OPPO, 1 metreye kadar doğruluk sunan navigasyon geliştiriyor

Yazan:

OPPO

OPPO, mobilde navigasyon hassasiyetini büyük ölçüde artıran yeni RTK teknolojisinden bahsetti. Şirkete göre, yeni algoritma herhangi bir ek ekipman gerektirmeden 1 metrelik doğruluk elde edebiliyor. OPPO’nun bu teknolojisi, özellikle mobil cihazlarda yol tarifi ve konum belirlemede adeta dönüm noktası olacak.


İlginizi çekebilir: Oppo Akıllı TV, Dynaudio ses teknolojileriyle gelecek!

reklam
MSI reklamı

Günümüzde 1 metreye kadar doğruluk elde edebilmek hiç de kolay değil. Bu değer normalde, yalnızca gözetim ve haritalama için kullanılan profesyonel ekipmanlardan faydalanılarak elde edilebiliyor. Ancak dünyanın en önemli teknoloji üreticilerinden OPPO, bu durumu yeni geliştirmekte olduğu bir navigasyon algoritması sayesinde değiştirmek ve 1 metreye kadar doğruluk sunabilme imkanını mobile de getirmek istiyor.

OPPO, 1 metreye kadar doğruluk oranını mobile getiriyor

Oppo

Bunun için de OPPO, RTK teknolojisinden faydalanacak. RTK’yı şu anda kullandığımız GPS’in halefi olmaya aday bir teknoloji gibi düşünmeyin. RTK, GPS’e aslında yardım ediyor. Temelde bu teknolojinin yaptığı şey GPS’ten ve baz istasyonlarından, ek olarak ivmeölçer, jiroskop ve hatta telefonun antenleri dahil olmak üzere içindeki tüm sensörlerden iliğini kemiğini sömürürcesine bilgiler toplamaktır. Bu sayede cihazın konumlandırmasını daha iyi yapabilen algoritma, ayrıca diğer ekipmanlardan kaynaklanan parazitlere de karşı koyabiliyor.

OPPO’nun Başkan Yardımcısı ve Araştırma Enstitüsü Başkanı Levin Liu, yaptığı açıklamada RTK teknolojisinin önemini şu ifadelerle vurguladı: “Bağlantının temel olduğu bu 5G çağında, çeşitli uygulamalar hem iç hem de dış mekan kullanımları için gelişmiş bir navigasyon sistemine ihtiyaç duymaya başladı. Bu artan pazar talebine yanıt olarak OPPO, yüksek hassasiyetli RTK konumlandırma teknolojisini akıllı telefonlara uyguluyor, bu teknolojinin geniş çaplı bir kullanımda faydalı olacağına inanıyoruz.”

OPPO bu noktada Çin’de China Mobile ile ortaklık kurduğunu da söyledi. Şirket kendisi işin yazılım kısmını halledecekken, China Mobile ise 5G kuleleri ve yer temelli sistemlerle ilgileniyor. OPPO’nun ve China Mobile’ın ortaklaşa geliştirdiği RTK teknolojisi ilk başta Çin’de ticari olarak satışa sunulacak, yani Çinli kullanıcılar gelecek yıl bu teknolojiden faydalanmaya başlayacaklar. Ancak diğer ülkelerde ne zaman kullanılabileceği belli değil.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei akıllı telefonlar 3 yıl boyunca takılmadan kullanılabilecek!

Huawei akıllı telefonlar

Huawei, dün çok sayıda ürünü piyasaya sürdüğü ve yeni teknolojilerini kullanıcılara tanıttığı büyük bir konferans gerçekleştirdi. Huawei Mate 40 serisinin tanıtıldığı bu konferansta seriye ek olarak pek çok yeni akıllı aksesuar ve ürün tanıtımı yapıldı. Bu ürünler, Huawei Sound X, 50W kablosuz dikey şarj cihazı, Huawei Eyewear II ve Watch GT2 Porsche Design olarak sıralanıyor. Huawei‘nin yeni kablosuz kulak üstü kulaklığı Freebuds Studio da lansmanda gösterildi.


İlginizi çekebilir: DxOMark, akıllı telefon ekranlarını test etmeye başladı!

reklam
MSI reklamı

Huawei akıllı telefonlar daha mı dayanıklı üretilecek?

Geçtiğimiz gün yapılan lansmanda Huawei akıllı telefonlar ve cihazlara ek olarak Kirin 9000 ve Kirin 9000E yonga setleri tanıtıldı. Huawei Tüketici İşleri CEO’su Yu Chengdong, şirketin dört yıl önce söz verdiği gibi telefonların 18 ay boyunca takılmadan çalıştığını hatırlattı. Chengdong, şimdi ise yeni yonga setleri ile bu sürenin 36 aya yani 3 yıla çıktığını belirtti. Yani Kirin 9000 yonga seti kullanacak olan telefonlar artık 3 yıl boyunca takılma ve performans kaybı olmadan çalışabilecek.

Huawei akıllı telefonlar

Yeni Huawei akıllı telefonlar üzerinde yapılan testlerde, 36 aylık kullanımın ardından akıcılığın yalnızca %2,5 düşeceği görüntülendi. Bu, iki yıllık telefonların güncelleme bile almadığı düşünüldüğünde oldukça etkileyici gözüküyor. Huawei Mate 40 Pro, kullandığı Kirin 9000 5G yonga seti ile piyasadaki diğer telefonlara performans tarafında üstünlük kurdu. 36 ay boyunca bu cihazların takılma olmadan kullanılacak olması da uzun ömürlülük açısından büyük bir adım olacak.

Devamını oku

Mobil

Premiere Rush artık telifsiz sesler ve yepyeni efektler sunuyor

Yazan:

Adobe Premiere Rush

Adobe, Premiere Rush uygulamasına en son yayınladığı 1.5.34 güncellemesiyle yepyeni video efektleri, telifsiz onlarca ses ve ufacık tasarımsal değişiklikler getirdi. Yeni güncelleme, Premiere Rush’ın mobil uygulamasında kullanılabiliyor.


İlginizi çekebilir: Adobe Illustrator, iPad için kullanıma sunuldu

reklam
MSI reklamı

Android için en iyi video düzenleme yazılımlarından biri olan Adobe Premiere Rush, Adobe MAX 2020 etkinliği sırasında duyurulan 1.5.34 sürümüyle, ilk çıkışından bu yana en büyük revizyonlarından birine kavuşuyor. Adobe Creative Cloud’a hâlihazırda aboneyseniz, mobilde düzenleme yapmak için adeta biçilmiş kaftan olan Rush, bu sürümle beraber cazibesini önemli ölçüde artırdı.

Adobe Premiere Rush son güncellemeyle ‘bulunmaz nimet’e dönüşüyor

Adobe Premiere Rush

İsterseniz yeniliklerle başlayalım. Adobe, Premiere Rush’ın 1.5.34 sürümüyle, uygulamadaki Effects paneline yeni hareket efektleri getirdi. Pan & Zoom ve Auto Reframe olmak üzere yeni efektler, artık tüm platformlardan erişilebiliyor. Pan & Zoom seçeneğiyle, normalde kameranızla yapmanız gereken yakınlaştırma-uzaklaştırma ve sağa-sola kaydırma hareketlerini yapabilir; Auto Reframe ile de videolarınızın ekran formatına göre hiç bozmayacak şekilde otomatik kırpılmasını sağlayabilirsiniz.

Ek olarak Push, Slide ve Wipe olmak üzere üç yeni geçiş efekti de Premiere Rush kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Bunları videolarınızda kullanabilir, isterseniz geçişin hızını da kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca Adobe, bu sürümde Premiere Rush kullanıcılarına onlarca telifsiz ses ve ses efektlerinin olduğu bir kitaplık da sunmaya başladı. Burada videolarınızda şipşak kullanmak üzere hemencecik küçük ses efektleri ya da örneğin vlog yapıyorsanız, yine aynı şekilde telifsiz arka plan sesleri bulabilirsiniz. Bu noktada Adobe, yüzlerce telifsiz sesi ve ses efektini, video düzenleme uygulamasına getirmek için Splice ile ortaklık kurduğunun da altını çizdi.

Bu yeniliklere hemen şimdi erişmek için Adobe Premiere Rush’ı Google Play Store’dan güncelleyebilirsiniz.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler