Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

iOS 7’den iOS 6’ya downgrade mümkün mü?

Apple, iPhone 5C ve iPhone 5S’i tanıttıktan sonra iOS 7’nin tam sürüm versiyonunu kullanıcılara sundu. Birçok kullanıcının sabırsızlıkla beklediği iOS 7, açıkçası pek iyi tepkiler almadı. iOS 6’ya göre birçok yeniliği bünyesinde barındıran, ancak özellikle bir önceki yıl piyasaya çıkmış olan iOS cihazların kullanıcılarını çıldırtan iOS 7, dün itibarıyla yeni bir güncellemeye kavuşmuş olsa da hala beklentileri karşılamaktan uzak görünüyor.

Eğer siz de iOS 7 cihazınızı eski güzel günlere döndürmeyi, yeniden iOS 6 ile çalıştırmayı istiyorsanız, mutsuzluk verici bilgilerle karşınızdayız. iOS 7 güncellemesini almış bir cihazı önceki sürümlere indirmek (downgrade etmek) maalesef mümkün değil. Apple’ın iOS versiyonlarını imzalama işleminden ve bu doğrultuda iOS 7’den önceki IPSW’lere imza vermemesinden kaynaklanan problem, şu an için kullanıcıları iOS 7 kullanmaya mecbur bırakıyor.

iOS 7_2

Boşuna uğraşmayın, kaçışınız yok!

Eğer İnternet aleminde iOS 7 downgrade konusu hakkında bilgiler görürseniz, bunun mümkün olmadığını ve boşuna zaman kaybetmemeniz gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Şu an sadece iPhone 4 cihazlar, eğer iOS 6.1.x serisi yazılım kullanımı esnasında SHSH blob yedeklemesi yapıldıysa iOS 6’ya geri döndürülebiliyor. Eğer böyle bir yedekleme yapmadıysanız, maalesef iOS 7 kullanmaya mecbursunuz.

iOS 7.0.4 güncellemesi yayımlandı

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval