Sosyal medya

Haber

Intel Teknoloji Konferansı 2013 başladı

Intel Teknoloji Konferansı 2013, “Geleceğe Dokunun” sloganıyla başladı. Intel ve teknoloji dünyasının lider firmalarının katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Ziya Kürküt’ün sunumuyla açıldı. Intel Teknoloji Konferansı 2013’e katılım çok yoğun oldu. Çırağan Sarayı’nda binlerce teknoloji tutkunu Intel teknolojilerini yakından görmek amacıyla bu etkinliğe vakit ayırdı. Konferans,Twitter üzerinden #ITC2013 hashtag’i ile takip edilebilir durumda.

Etkinliğin açılış konuşmasında sahnede Intel Türkiye Müdürü Burak Aydın vardı. Aydın’ın ilk vurguladığı konu, mobil cihazlar ve sosyal ağlardı. Artık sadece teknoloji tutkunlarını değil siyasi liderleri bile etkisi altına alan sosyal ağların öneminden bahseden Burak Aydın, sunumunu mobil cihazlar ve giyilebilir teknolojik cihazların hayatımıza etkisinden bahsetti.

Otomobillerde Intel işlemciler

Burak Aydın, artık birçok otomobilde Intel işlemcilerin yer aldığını belirtirken ilginç bir bilgi verdi. Aydın’ın verdiği bilgilere göre, Intel işlemcili akıllı araçlar yakında çok daha yaygınlaşacak, hatta birçok sigorta firması poliçelerini bu akıllı otomobillerden toplanan verilere göre şekillendirecek.

geleceginoto

Yüz, mimik ve hareket algılama teknolojileri yaygınlaşıyor

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, ilginç videolar ve demolar eşliğinde teknolojinin şu an geldiği noktada bulunan yüz tanıma, mimik tanıma, hareket algılama ve arttırılmış gerçeklik konularından bahsetti. Bilgisayarların sanal gerçeklik ve hareket algılama teknolojileriyle hem iş hem de eğlence temelli kullanımda bambaşka bir tecrübe sunacağına dikkat çekildi.

Akıllı ev aletleri hayatımızı kolaylaştıracak

Intel Teknoloji Konferansı 2013’te çamaşır makinelerinin, buzdolaplarının, bulaşık makinelerinin, klimaların hatta kahve makinelerinin akıllı hale geleceği vurgulandı.
akilli-ev-aletleri

Mevcut teknolojinin imkanlarıyla buzdolabında yer alan sütün bitmekte olduğunun bile raporunun alınabileceğini belirten Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, makineler arası iletişimin geleceği şekillendireceğine dikkat çekti.

2’si 1 arada bilgisayarlar müşterilerin isteğiyle ortaya çıktı

Intel, artık teknolojinin son kullanıcıyı değil, son kullanıcının teknolojiyi şekillendirdiğini söyledi. 2’si 1 arada bilgisayarların hayatı kolaylaştırdığını belirten Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, bir sonraki aşamada pili bir gün değil, bir haftaya kadar giden mobil cihazların geleceğini müjdeledi.

intel-mobil

“Tablet pazarında çok hızlı gidiyoruz”

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, tablet piyasasına geç girdiklerini kabullendiğini belirterek başladığı konuşmasında, 2014 yılında Intel’in çok önemli tablet planları olduğunu vurguladı. Mobil işlemcilerde çekirdek sayısından çok  çekirdek niteliğinin önemli olduğunu belirten Aydın, Intel’in mobilite konusunda sağlam adımlarla ilerlediğini söyledi.

Intel Teknoloji Konferansı 2013, bugün (20.11.2013) akşam saatlerine kadar etkinlikler, sürpriz hediyeler ve paralel konferanslar eşliğinde devam edecek.

Galeri: Kar tanelerine yakından bakmak

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval