Sosyal medya

Mobil

Huawei, Türkiye tablet pazarının lideri oldu

Huawei Türkiye, tablet pazarındaki yükselişini Türkiye özelinde de sürdürüyor. Uluslararası analiz kuruluşu GfK’nın verilerine göre Huawei, bir yıldan kısa bir süre içinde tablet segmentindeki pazar payını %18’e kadar yükseltti.

Huawei, Türkiye tablet pazarının lideri oldu

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bu kategorideki hedefimiz, dünyanın en iyi tablet üreticisi olmak. Yenilikçi yapımız, tüketici memnuniyeti konusundaki hassasiyetimiz ve özellikle Ar-Ge’ye verdiğimiz önemle birlikte, birçok alanda önemli başarılara imza attık. Ürünlerimiz için stratejimizi geliştirirken, demografik gruplar oluşturuyoruz. Tüm ürün segmentlerinde aynı çalışma prensiplerini ve yenilikçi yaklaşımı korurken, ürünlerin kullanım alanlarına ve kullanıcı gruplarına göre de inovasyon odaklı fikirler geliştiriyoruz. Tablet kategorisinde Türkiye’de yeni bir marka olmamıza rağmen, neredeyse bir yıl gibi kısa bir süre içinde bu alanda liderliği elde etmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Seth wAng

Huawei, Haziran 2019 itibarıyla pazarda en çok tablet satışı gerçekleştiren marka oldu. Nisan 2019’da %11’lik pazar payıyla Türkiye pazarında büyük ölçüde ses getiren Huawei, 3 ay içinde 7 puanlık bir artışa imza attı.

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

BTK, bazı akıllı telefonların satışını yasakladı!

BTK

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı denetim sonucunda 10 markaya ait 11 akıllı telefon ve telsiz modelinin ‘güvensiz’ olduğunu tespit ederek satışını yasakladı.

Aralarında Xiaomi, KAAN, Concord, Quatro ve BB Mobile gibi akıllı telefon markalarının bulunduğu cihazların satışını yasaklayan BTK, piyasada bulunan yasaklı ürünlerin toplatılmasına karar verdi. Kurum, 11 farklı akıllı telefon ve telsiz modelinin ‘güvensiz’ olduğunu tespit etti.

BTK’nın yasakladığı cihazlar arasında Çinli Xiaomi markasına ait Mi 5S modeli de bulunuyor. Bu cihazların marka ve modelleri fotoğrafları ile birlikte kurumun internet sitesinde yayınlandı ve satışı yasaklandı. Liste 27 Kasım‘da yayınlanmasına rağmen bazı modeller e-ticaret sitelerinde hala satılmaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir: ABD Galaxy S8 ve Note 9 cihazlarından vazgeçmiyor

BTK

BTK tarafından açıklanan listedeki diğer marka ve modeller

 • KAAN – N1
 • Concord – C5
 • Quatro – Q11
 • BB Mobile – B1280
 • Baofeng – UV-5R ve BF-888S
 • SFE – S780
 • Quatro – Q11
 • Yanton – T-328PMR
 • Ritera – M-446
 • Mars – MARS PRO-446
 • XIAOMI – MI 5S (2015711-A7)

 

BTK telefon yasağı konusunda şu açıklamayı yaptı: “Kurumumuz tarafından 4703 Sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu, Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliği ile Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanlarının Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Yönetmelik ve ilgili mevzuat çerçevesinde yürütülen Piyasa Gözetimi ve Denetimi (PGD) faaliyetleri sonucunda. Aşağıda yer alan listede sayılan üreticilere ait olan ve aynı listede türü/markası/modeli belirtilen ürünlerin güvensiz olduğu tespit edilmiştir” dedi.

Devamını oku

Haber

Snapdragon 865 Geekbench testinde görüldü

Qualcomm Snapdragon 865

2020 yılında tanıtılacak olan amiral gemisi mobil cihazlara güç verecek Snapdragon 865 yonga setinin Geekbench performansı ortaya çıktı.

Qualcomm’un Tech Summit 2019 etkinliğinde en güçlü işlemcisi Snapdragon 865’i duyurmuştu. Gelişmiş yapay zekâ performansına ve 5G modem desteğine sahip olan 865, önceki neslin devamı niteliğinde gelecek. Yeni yonga seti, tahmin edilebileceği üzere yüksek performanslı amiral gemisi telefonlarda kullanılacak.

İlginizi çekebilir: Vivo iQOO Neo 855 Racing Edition, Snapdragon 855+’la geliyor!

Snapdragon 865

Yeni nesil amiral gemisi işlemci Snapdragon 865; Kirin 990, Exynos 990 ve Apple Bionic A13 gibi bu sektörde oldukça ileri gelen işlemcilerle rekabet etmesi bekleniyor. Tanıtılması üzerinden çok kısa bir süre sonra Geekbench testinde karşımıza çıktı.

Ortaya çıkan görsele göre Snapdragon 865, oldukça iyi puanlar elde ederek rakiplerini bazı noktalarda gerisinde bırakmayı başardı. 12 GB RAM’e sahip Android 10 yüklü bilinmeyen bir cihaz üzerinde Geekbench 4.4 testine konuk olan yeni çipset, oldukça yüksek skorlar elde etti. Öyle ki tekli çekirdek skoru 4303 olan Snapdragon 865, çoklu çekirdek testinden ise 13344 puan elde etmeyi başardı. Ayrıca yeni işlemcinin temel frekansı da 1.80 Gz olarak göründü.

Snapdragon 865

Önceki versiyonu Snapdragon 855+ ise bu puanlamadan 11.400 skor ile ayrılmıştı. Exynos 9825, çoklu çekirdek performansının 10.500’lük skoru ile Snapdragon 865’in oldukça gerisinde kaldı. Apple’ın en yeni işlemcisi Apple A13 Bionic ise bu testte 13.769 puan alarak Snapdragon 865’in biraz üstünde olduğunu gösterdi.

Snapdragon 865 yonga setini kullanan telefonların 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Devamını oku

Haber

ABD Galaxy S8 ve Note 9 cihazlarından vazgeçmiyor

ABD

ABD, Galaxy S8 ve Note 9 akıllı telefonlarını kullanmaya devam ediyor. PCMag’in hazırlamış olduğu rapora göre ABD’deki en popüler Android akıllı telefonlarını Galaxy S8 ve Note 9 olarak belirlendi.

Samsung, ABD’nin Apple’ın ardından en büyük ikinci mobil üreticisi. Ayrıca ülkedeki en popüler Android cihazlarına sahip olarak gösteriliyor. Bu verilere rağmen en çok tercih edilen Samsung cihazları bu senenin amiral gemileri değil.

İlginizi çekebilir: Escobar ailesinden ilginç telefon: Escobar Fold 1!

ABD

Galaxy Note 9 ve Galaxy S8 modellerinin, ABD için en popüler Android akıllı telefonlar olmasının nedeni de bu cihazların kullanıcıların olumlu yorumları ve sorunsuz çalışması olarak gösteriliyor. Ayrıca bu senenin amiral gemisi modellerinin çok satmasının yanında geçtiğimiz yılların amiral gemisi modellerini kullananların yükseltmek istememesi de bu sonucu çıkarıyor.

Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S8 serileri artık güncelleme konusunda eksiklik yaşarsa bu durum önümüzdeki yıl için değişiklik gösterebilir. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bilgiye göre S8 modelleri artık yeni güncellemeden mahrum bırakılacak.

ABD

Paylaşılan görsele göre Amerika’da Galaxy Note 9, Güneybatı ABD’de ve Batı Kıyısı’nda yaşayan kullanıcılar arasında daha popüler görünüyor. Galaxy S8 ise Kuzey ABD ve Güney Doğu’da daha fazla tercih edilmiş.

Ülkemizde de Samsung’un geçtiğimiz yıllarda çıkarmış olduğu amiral gemisi modelleri büyük ilgi görmüştü. Bu yıl çıkan amiral gemisi modellerinde görünen ilginin uzun kullanımda nasıl bir sonuç çıkaracağı merak konusu.

Devamını oku