Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Huawei Ascend Mate 6.1 inç dev ekranıyla görücüye çıktı

Tablet ile telefon arasında bir boyuta sahip olan Huawei, Ascend Mate’in 6.1 inç’lik ekranının içine 4.050 mAh’lik pil ve dört çekirdekli işlemci yerleştirmiş.

Huawei, dünyanın en geniş ekranlı akıllı telefonu sıfatlı Huawei Ascend Mate’i, dört çekirdekli, yüksek performanslı Huawei Ascend D2’yi ve Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Huawei Ascend W1’i tanıttı.

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemli olarak satışa sunulacak olanHuawei Ascend Mate, 1.5GHz’lik dört çekirdekli telefonlar kervanına katılan yeni bir üye olacak. 2GB’lık RAM’i sayesinde multitasking, yani bir program açıkken başka bir programı çalıştırabilme gibi özelliği bulunacak olan Huawei Ascend Mate, ayrıca ön tarafında 1 MP, arka tarafında ise 8MP’lik çift kamer ile geliyor.

198 gram ağırlığındaki telefonun pili ise nerdeyse tabletlerle eş değer. 4.050 mAh’lik pili ile telefonunu elinden düşürmeyecekler için 2 gün boyunca kullanılabilen Huawei Ascend Mate fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi ise henüz belli değil.

6.1 inç’lik ekran nasıl kullanılır?

Ascend Mate, tek elle zar zor kontrol edilebilecek bir ekrana sahip. Zira telefonu tek elinizle tuttuğunuzda başparmağınızın menzili ekranın karşı tarafına yetişemiyor. Dolayısıyla Huawei, bu sorunu ortadan kaldırmak için klavye ve numerik ekranı başparmak hizasına gelecek şekilde isteğe bağlı olarak küçülten seçenek de kullanmış.

En küçük tabletler 7 inç’ken, yani bu telefondan diyagonal olarak sadece 2.2 santim daha büyükken, insanın şu üreticiler 7 inç’lik tabletlere neden telefon özelliği eklemiyor diye sorası geliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval