Sosyal medya

Giyilebilir Teknoloji

Honor Band 6 global sürümü tanıtıldı; büsbüyük ekranlı akıllı bileklik

Huawei’den ayrıldıktan sonraki ilk resmi etkinliğini CES 2021 fuarında yapan Honor, Band 6 olarak isimlendirdiği akıllı bilekliğin global tanıtımını gerçekleştirdi. Şimdiye kadar sadece Çin pazarında satışta olan akıllı bileklik, 2021 yılı içerisinde global versiyonuyla Çin dışına çıkacak.


İlginizi çekebilir: Honor V40 renk seçenekleri ve tasarımı belli oldu


Honor Band 6, 2021 yılı içerisinde Çin dışına çıkacak

CES 2021 etkinliğinin bugün (11 Ocak 2021) itibarıyla resmen başlamasını takiben, teknoloji sektörünün kilit oyuncular boy göstermeye başladılar. Birkaç saat önce yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıtan HP’den sonra, bu sefer bir başka teknoloji markası olan Honor hünerlerini sergiledi. CES 2021 etkinliğinde evvela MagicBook Pro 2021 dizüstü bilgisayarını tanıtan Honor, Band 6 akıllı bilekliğinin global tanıtımını gerçekleştirdi.

Honor Band 6, tam boy ekranı sayesinde akıllı bileklik pazarındaki rakiplerinden kendisini ayrı bir konumda tutuyor. 1.47 inç ekranı sayesinde akıllı bileklikten çok akıllı saat gibi görünen Band 6’nın ekranı, akıllı bilekliklerde görmeye alışık olmadığımız dikdörtgen bir tasarıma sahip. Gövdesinin sol tarafına kocaman HONOR logosu işlenen Band 6, bir adet de fiziksel düğme barındırıyor. Bu düğmenin tek işleviyse, ekranı açabilmek ve kapatabilmek.


Buradaki bağlantıya tıklayarak akıllı bileklik satın alabilirsiniz


honor band 6 global

Honor Band 6, kullanıcılarına toplam beş farklı modda sağlık takibi özelliği vaat ediyor. Sırasıyla; kandaki oksijeni ölçme, kalp atış hızı ölçme, uyku takibi, stres takibi, regl takibi modlarıyla gelen Honor Band 6’da on tane de egzersiz modu yer alıyor. Bununla birlikte, egzersiz modlarının 6 tanesi sizin o anki vücut hareketlerinizi takip ederek ne tür egzersiz yapacağınızı otomatikman algılayabiliyor.

Honor Band 6 akıllı bileklikteki kandaki oksijeni izleme özelliği, Huawei TruSeen 4.0 sensör paketi sayesinde gerçekleşiyor. Kullanıcı verilerini selefine göre daha iyi tutabilen bu sensör teknolojisi, sizin kalp atışınızı anlık olarak takip edebiliyor. Ayrıca Huawei TruSleep 2.0 teknolojisi uyku takibi ve stres ölçümüne de yardımcı oluyor.

Honor, düzenlediği etkinlikte Band 6’nın hangi ülkelerde satışa sunulacağını veya fiyatını açıklamadı. Sadece cihazın global tanıtımını gerçekleştirmekle yetinen markanın, en geç Şubat 2021’de Honor Band 6 modelini global satışa sunması bekleniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ömer Faruk Doğan

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval