Sosyal medya

Haber

Hesaplı iPhone’lar onaylandı!

Çok uzun bir süredir teknoloji devi Apple’ın yeni bir strateji ile ucuz iPhone’lar üreteceği konuşuluyor. Bu konu ile alakalı bir çok sızıntı da yapılmıştı. Şimdi ise, parça tedarikçisi ETrade Supply’den konu ile alakalı oldukça önemli bir açıklama yaptı.

Daha önce iPhone 5 ve Blackberry Z10 ile ilgili doğru sızıntılar yapan firma, Apple’ın hesaplı bir iPhone modeli için çalışma içerisinde olduğunu açıkladı. Ayrıca yakın zamanda piyasaya sunulacak olan bu hesaplı iPhone ilk ve tek de olmayacak. ETrade’in belirttiğine göre Apple, ilerleyen zamanlarda daha çok giriş seviyesi akıllı telefon piyasaya sürecek.

Bu açıklama ile kalmayan tederikçi firma, Apple’ın neden böyle bir strateji uygulamaya başlayacağını da açıkladı. Firmaya göre, Apple üreteceği ucuz iPhone’la Samsung ile giderek açılan pazar payı farkını azaltmayı amaçlıyor. Bunun yanında üretilecek hesaplı iPhone’un Hindistan ve Çin gibi ülkelerde büyük rağbet göreceği ve yüksek satış rakamlarına ulaşacağına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Samsung, S20 serisi için kamera güncellemesi üzerinde çalışıyor!

    SamsungGalaxy S20 serisi için  Çin‘de yayınladığı bir önceki güncellemesinde problemler yaşamıştı. Nisan ayında yayınlanan güvenlik güncellemesinde kamera iyileştirmeleri olsa da bu yeterli olmamıştı. Son elde edilen bilgilere göre Samsung, S20 serisi için yeni kamera güncellemesi üzerinde çalışıyor.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy S20 serisinin kamera güncellemesi globalleşiyor!


Samsung, S20 serisi yeni güncellemesi neler içeriyor?

Yeni güncelleme; odak, HDR ve geçiş animasyonlarında ince ayar geliştirmelerini içeriyor.

Samsung, S20 serisi için kamera güncellemesi üzerinde çalışıyor

Samsung şimdiye kadar Galaxy S20 serisi için çok sayıda güncelleme yayınladı. Son aldığımız bilgilere göre Samsung, S20 serisi için yeni kamera güncellemesi üzerinde çalışıyor. Bütün bu güncellemelerde markanın asıl odak noktası başta S20 Ultra‘nın autofocus sorununu çözmek ve üçlü kamera performansını arttırmaktı. Cihaz sürüm güncellemeleri bölgelere göre sırayla yayınlandığı için yeni güncellemenin bütün kullanıcılara ulaşması biraz zaman alabilir.

 

Devamını oku

Genel

2021 BMW 2 Serisi Active Tourer, kamuflajlı olarak yakalandı!

Şu sıralar BMW‘nin üzerinde çalıştığı bir diğer model ise 2 Serisi Active Tourer modelinin ikinci nesli. Mercedes-Benz B-Sınıfı ile rekabet halindeki model, 2014 yılından beri satılıyordu.


İlginizi çekebilir: Makyajlı BMW 5-Serisi, dev böbrek modasına uymayacak!


Şu an satışta olan modelin MPV tarzındaki duruşuna karşın, yeni nesil modelde crossover duruşu olacak gibi görünüyor. Tavanın arkaya doğru eğimli yapısı ve aracın arka camının açılı olarak yer alması, iç hacim adına farklılıklar oluşturması bekleniyor.

Ön ve arkada yer alan ağır kamuflajdan ötürü isabetli bir tasarım tahmininde bulunmak zor. Fakat kamuflajdan anlaşıldığı kadarıyla, yeni 4 Serisi’nde olması beklenen kadar büyük olmasa da, eski nesline göre büyüyen böbrekler görececeğiz gibi. Ayrıca yan aynaların kapı üstlerine monte edildiğini ve kapı kollarının da farklı tasarıma sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Yeni 2 Serisi Active Tourer modelinde geniş ekranlı yeni bilgi-eğlence sistemi ve dijital göstergeler içeren, entegre çift ekran kurulumuna sahip yeni tasarımlı konsol olması bekleniyor. Biraz daha küçük tasarıma sahip vites kolu ve onun etrafındaki sürüş asistanı düğmeleriyle, yeni direksiyon simidi dikkat çekiyor.

X1, X2 ve 1 Serisi‘nin paylaştığı UKL platformunu kullanacak olan 2 Serisi Active Tourer, biraz daha büyük kardeşi olan 2 Serisi Gran Tourer modelinin aşamalı olarak üretiminin durdurulması planından ötürü, boyutlarını biraz daha büyütecek. Bu da demek oluyor ki 5 kişilik oturma düzeni standart olarak sunulurken, 7 kişilik oturma düzeni muhtemelen opsiyon olarak sunulacak.

Aracın çok yönlü mimarisi, benzinli ve dizel motorların yanı sıra, plug-in hibrit ünitelerin de kullanılmasına imkan verecek. 2 Serisi Active Tourer modelinde, yeni 1 Serisi‘nden tanıdığımız benzinli ve dizel ünitelerden 1.5 litrelik 3 silindirli ve 2.0 litrelik dört silindirli motorların kullanılması bekleniyor. Ayrıca, teknik olarak mümkün olsa da 302 beygir gücündeki M2.35i Active Tourer gibi bir modelin gelmesi ise pek mümkün görünmüyor.

Covid-19 günlerinde kesin bir şey söylemek mümkün değil. Fakat 2021 model 2 Serisi Active Tourer’ın, yılın ikinci yarısında tanıtılması bekleniyor.

Devamını oku

Genel

“Kırpılmış” Chevrolet Corvette C5 ile tanışın!

Efsane Chevrolet Corvette‘in 5. jenerasyonuna ait bir çok modifiye örneği görüyoruz. Fakat haberimize konu olan aracın sahibi, aracın fabrika çıkışı halinden pek de memnun kalmamış gibi görünüyor.


İlginizi çekebilir: Güle güle Alfa Romeo Giulietta, merhaba Alfa Romeo Tonale!


Piyasada 5. nesil Corvette için birçok modifiye parçası bulunabiliyor. Fakat bu aracın sahibi için kendi tarzını ortaya koymuş diyebiliriz.

Reddit üzerinden bir kullanıcının paylaştığı görsel ile büyük kitlelere ulaşan araç, her gün görebileceğiniz tarzda bir modifiyeli Corvette değil. Görünüşe bakılırsa araç sahibi, kendi bakış açısında göre C5’in “fazlalıklarından” kurtulmak istemiş.

Ön ve arka kısımlarındaki “fazlalıklardan” kurtulurken, araca kendine has tasarım detayları da yerleştirilmiş. Corvette logoları halen durmasına karşın aracın yüzü, gömülü yeni farlarıyla bir hayli değişmiş. “pop-up” olarak tabir edilen katlanan farların faal olup olmadığı bilinmiyor fakat “yeni tasarım” sebebiyle biraz kısalmış gibi görünüyorlar.

Arka kısma baktığımızda ise arka farların sayısı yarı yarıya düşmüş. Normalde arkaya bakan egzozlar yerine, yanlara bakan egzozlar bulunuyor. Bu arada arka tarafın oldukça küçülen boyutlarını düşünürsek, bagaj kapasitesi adına pek de bir şey kalmamış gibi görünüyor.

Akıllardaki en büyük soru işareti ise bu “kırpma” veya “yeni tasarım” aracın sürüşüne nasıl etki ediyor? Aracın arka tekerlekleri üzerindeki ağırlık büyük ölçüde azalmış olduğu için yol tutuşu da hatırı sayılır seviyede düşmüş olabilir. Fakat böylesine ilginç bir araca sahipken, bu tip “ufak” detayları kim düşünür ki?

Devamını oku