Sosyal medya

Sizden Gelenler

Hayatta en çok isteyip yapamadığımız şey ne? – Sizden Gelenler #43

Sizden Gelenler #43 videomuzda, sosyal medyadan bize sorduğunuz soruları cevaplandırdık.

Soruların zaman çizelgesini hazırlayan Can Kahya’ya çok teşekkürler:

1:15 Makale yazarken nelere dikkat etmeliyiz kaynakları nasıl doğru kullanabiliriz?

3:45 Android çöp, Android pişmanlıktır, en iyi mobil işletim sistemi iostur vs. diye atıp tutanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

5:58 Kim kullanmak ister serisinde sadece telefon değil de giyilebilir teknolojilerde olsa nasıl olur? Saat ya da bileklik ile başlanabilir.

7:37 Kerem’e ne zaman yeni bir ceket alınacak? Takipçiler olarak kampanya başlatmayı düşünüyoruz.

9:07 Hardware Plus’un ilk çalışanlarıyla, şimdiki çalışanları dâhil olmak üzere bir kaçını daha önce Shiftdelete.net ‘te görmüştük. Çalışanlar git gide transfer mi oluyor yoksa aranızda bir anlaşmamı var?

10:36 Türkiye’de resmi olarak satış yapan teknolojik şirketler, teknolojik ürün incelemesi yapan yayınlara(özellikle youtube) yayınların talep ettiği inceleme ürünlerini göndermek zorunda olsa, örneğin 100 bin ve üzeri abonesi olan kanallara zorunlu olarak ürün göndermek durumunda olsalar sizce nasıl bir durum ortaya çıkar? Bu durumdan markalar mı zarar görür yayıncılar mı?

12:37 Samsung katlanılabilir telefon olayında patladıktan sonra diğer firmalar da bu isten çekildi. Samsungda sadece Kore için bir versiyonunu çıkardı ve globale sunmadı. Bu durum mi mix alpha gibi “şelale” telefonların yaygınlaşmasına yol açtı. Sizce piyasanın geleceği böyle “şelale” telefonlar mı?

15:23 Mi MIX Alpha’yı nasıl buldunuz fiyatı özellikleri nasıl teknoloji açısından sizce önemli bir gelişme mi?

18:58 Hayatta en çok yapmak isteyip de yapamadığınız bir şey söyleyebilir misiniz?

21:57 Nokia kayıplarda Türkiye’den ilişkilerini kesti mi acaba?

22:35 Sizinle birlikte çalışmak isteyen gençler ne yapmalı? Bilgilendirir misiniz?

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizden Gelenler

Türkiye’de teknolojik ürünler nasıl ucuzlar? Sizden Gelenler #58

Türkiye'de teknolojik ürünler nasıl ucuzlar? Sizden Gelenler #58

Sizden Gelenler #58 videomuzda, yine sosyal medyadan bize sorduğunuz soruları yanıtladık.


İlginizi çekebilir; Cuma Raporu #84: Sony’den elektrikli araba süprizi, Galaxy S20 tanıtım tarihi ve dahası


Zaman çizelgesi (Can Kahya’ya teşekkürler)

0:39 Vr, ar, hatta xr teknolojisi neden hak ettiği yere gelmedi. Gelir mi?
2:52 HTC’nin piyasadaki son durumu ne, yeni gelişmeler var mı?
5:11 Ülkemizde teknolojik aletlerin ucuzlaması için ne olması lazım yada ne yapılmalı? Çünkü çok pahalı.
8:59 Ükemizde yaşayan insanlara baktığımizda maalesef telefon kullanımının artması ve bağımlılık derecesine ulaşılması , sadece bir tutku için kullanılan , elde bırakılamayan , sürekli tüketilen ve zevki için model degistirilen bir nesne olarak görülmesi değil ; aynı zamanda telefonların vazgecilemez hale gelmesi ileride ne gibi sorunlara yol açabilir ve bu sorun ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?
13:24 İlerleyen dönemde oyun ve mobil uygulama incelemesi yapmayı düşünüyor musunuz? Özellikle çok fazla bilinmeyen, popüler olmamış ama göz önünde bulunması gereken uygulama ve oyunlar olarak soruyorum?
16:33 Telefonlardan alınan IMEI kayıt ücreti hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizim işyerinde yabancı bir arkadaş var iPhone 6 telefonu var ve kayıt ettirmediği için kapandı doğal olarak. Bu telefon için 1800 küsür lira para isteniyor telefonun değeri zaten o kadar etmiyor şu an. Bu durumla alakalı telefonların değerine göre ya da alındığı yıla göre ya da telefonun model yılına göre imei kayıt ücretlerinde bir düzenleme yapılması daha mantıklı olmaz mı? Bu konuda özellikle Ersin Abi’nin görüşlerini ve önerilerini merak ediyorum. Yetkililer bu duruma el atabilirler. Malum Ersin abi konuşunca cumhurbaşkanı bile duyuyor.
19:05 Realme, Türkiye’ye bu ay girecekti ama herhangi bir iz yok. Aynı şeyler oneplus için de geçerli. Bunlarla ilgili bir detay elinize ulaştı mı?
20:18 Abi s10 lite ve note 10 lite hakkında düşünceniz nedir 4500-5000 TL arası olması mümkün mü?
23:40 Sizce adidas ve nike gibi markaların özel ayakkabı tasarımlarını yaptırması gibi markalar telefonların özelliklerinin seçilebilmesi işine girer mi? Mesela xiaomi mi note 10 için web sayfasına gireceğiz ve ben 6gb ram, 128gb bellek, stereo hoparlör, 3000mah batarya vs gibi özellikleri seçeceğim ama bir başkası farklı özellikleri seçip fiyat ödeyecek. Sizce bu uygulanabilir bir şey mi?

Devamını oku

Sizden Gelenler

Bu senenin markası hangisi olur? – Sizden Gelenler #57

Bu senenin markası hangisi olur? - Sizden Gelenler #57

Sizden Gelenler #57 serimizin bu bölümünde de her zaman olduğu gibi sizlerin sosyal medya hesaplarımız ve HWP Muhabbet grubu üzerinden sorduğunuz soruları cevaplıyoruz.


İlginizi çekebilir; Cuma Raporu #83: Cebimizden çıkan iletişim paraları, Note 10 Lite ve dahası


Sizlerden gelen soruların dakikalarını çıkartıp zaman çizelgesini hazırlayan Can Kahya’ya teşekkür ederiz.

Sizden Gelenler #57 soruları;

0:13 Keyifler nasıl?
1:05 Sorum Yıldıray abiyle cihaz incelemesi yapmayı düşünüyor musunuz acaba?
2:20 Bir Android telefonunda telefonun ram değeri mi yoksa işlemcisi mi daha önemli?
4:20 Realme bu ay Türkiye pazarına giriş yapacak diye biliyorum. Realme hakkındaki fikirlerinizi paylaşır mısınız? Türkiye pazarında nasıl bir etkisi olur sizce?
7:05 Öğrenci arkadaşlara hangi ipad modelini önerirsiniz ve tabletlere bakışınız nedir?(işlevsellik)
11:06 Kanayan yaraya parmak basacağım: şu hızlı şar adaptörleri. Kimisi 2a, 2.1a, 5a. Sürüyor gidiyor. Adaptörümüzü ezkaza kaybettik ya da bozuldu. Telefoncular “Al ya! Bu doldurur” diye sattıkları ya bozuluyor ya da 5 saate doldurmuyor. Hwp hangi markayı önerir ve nasıl alım yapılmalı? Şahsen Çin’den aldığım ugreen, Tr’den temin edilecek Anker ve spigen benim denediğim adaptörler. Herkesin aklında da şu soru var orijinalinde 5a var ben buna daha üstü bağlarsam pil performansı düşer mi çabuk yıpranır mı?
15:13 Xiaomi markası çalışanları için düzenli sağlık kontrolü sağlıyor mu? Malum sar değerleri çok yüksek. Biz tek cihaz kullanırken sorun hafif gözüküyor. Bu insanlar o kadar cihaz içinde saatlerde duruyor. Sizce zararlı değil mi?
17:32 Mı note 10daki 730g işlemcisinin kameraya yettiğini düşünüyor musun?
19:08 Vikipedi ne zaman açılır bilginiz var mı?
19:56 2019’un size göre en aktif, dolu dolu geçiren her modeli ses getiren, konuşulan model (Marka) hangisi veya hangileriydi?
22:21 Akıllı telefon dünyası sizce bir doyuma ulaştı mı?
24:06 Sizce yerli arabanın en iyi ve en kötü yönü nedir? Neden alınır, neden alınmaz? Ersin’in cevabını özellikle merak ediyorum.
31:11 Bu sene mobil alanda en büyük yeniliği getirecek ve konuşulacak marka hangisi olur?

Devamını oku

Sizden Gelenler

2020 planlarımız! Sizden Gelenler #56

Yazan:

Sizden Gelenler serimizin yeni bölümünde, sosyal medyadan bize sorduğunuz soruları cevaplandırdık.

1:44 Note 10+ (snapdragon model) mi almak mantıklı oneplus 7t pro mclaren mi uzun vadede kamera da hangi cihaz yolda bırakmaz?
2:49 Yılbaşından sonra yeni modeller çıkacak. Samsung s20 adı ile tanıtılacak. Ülkemizde satılmayacağı düşünüldüğünde fiyat politikası ne olur, bu politika bir önceki modellere yansır mı? Birde Aydoğan her videoda neden gülüyor? Allah ağlatmasında gülümsemediği bir video yok adamın hamster gibi hep mutlu .
5:23 2019 yılının başında İSS ler (İnternet servis sağlayıcılar) bir miktar zam yapmıştı, 2020 yılı için büyük zamlar bekliyor musunuz? Aynı şekilde GSM operatörleri de büyük fiyat artışlarına girebilir mi?
7:46 Kerem sen tam kablosuz kulaklık işinde güvendiğim kişilerdensin, sorum şu max 200₺’ye yurtiçi yurtdışı en iyi fiyat performans ürünü hangisi? Mümkünse dokunmatik.
9:24 Eskiden duyurusu yapılıp da vay dediğiniz ve günümüzde adından bile söz edilmeyen teknoloji sizce hangisidir ya da nasıl sıralarsınız?
11:47 Kerem beyin tavsiyesiyle honor am61 kulaklık aldım. Kulaklıktan çok memnunum lakin uygulama bildirimlerinde ve oyunlarda ses gecikmesi oluyor, bu normal midir yoksa bi ayarı var mı? Bu arada youtubede ses gecikmesi olmuyor diğer sorum kerem ve aydoğan beye eşime telefon alacağımm ocak ayında, aklımdaki telefonlar mi9t, a50, note8 pro. Bütçe garantili ve yurt dışı için 2200 TL sizin de eklemek istedikleriniz varsa önerilerinizi bekliyorum kullanım tarzı resim çekmek oyunla falan işi olmaz.
14:23 Bu sorum tüm ekibe telefon almak isteseniz performansa mı (işlemci) önem verirsiniz yoksa tasarım ve kamera özelliklerine mi?
18:08 Kerem abi kanalına katıl butonu ekledi, HWP kanalına katıl butonu gelecek mi? /Youtube Ücretli Abonelik konusunda ki düşünceleriniz nelerdir?
22:53 Sizce 2019’da en çok hangi teknolojik ürün sektörü gelişti?
25:06 Yeni yıldan bekledikleriniz nelerdir? (Tüm ofis)
33:48 Bütün ofis çalışanlarına: en favori sosyal mecranız hangisi: 1-facebook, 2-Instagram, 3-twitter.
34:48 Benimde teknoloji içerikli bir kanalım var . Ama daha yeni başladığım için elimde tanıtacak ürünler olmadığı için kendime özgür videolar çekemiyorum. Ayrıca az da olsa diksiyon sorunum var. Bu sadece video çekerken oluyor. Bunu önlemek için ne yapmalıyım ve nasıl içerik üretebilirim yeni başlayan birisi olarak?
37:31 Yerli araba hakkında ki görüşleriniz?
40:38 Günümüzde ininal, tosla ve papara gibi ön ödemeli kartlar var sizce en avantajlısı hangisi?

Mi Store kampyanları https://hwp.com.tr/izmir-hilltown-avmye-xiaomi-mi-store-aciliyor-kampanyalar-neler-125529

Devamını oku