Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Google Pixel Fold Animasyonlarda Ortaya Çıktı

Google

Android 12L’nin ikinci Beta sürümünün Çarşamba günü yayınlanmasının ardından 9to5Google, yeni derlemede bulunan bazı görsel öğeler hakkında ipuçları yakaladı. Özellikle, derlemede yer alan bazı yeni animasyonlar, piyasaya sürülmemiş Google Pixel katlanabilir cihazın hakkında birkaç bilgi veriyor.


Bakmakta fayda var: Xiaomi, 11T Pro İçin Yeni Nesil Dikey İçerik Serisini Yayınladı


Pixel’in SIM kurulum sayfasındayken, bir animasyon  SIM kartı takmak için SIM tepsisinin nasıl açılacağını gösterir. İçerdiği animasyonlardan biri, “Pipit” kod adlı katlanabilir modeli tasvir ediyor. 9to5Google, aşağıdaki animasyonun Android 12L’nin genel olarak piyasaya sürülmesinden önce sonlandırılamayabileceği veya hatta kaldırılabileceği olasılığından bahsediyor.

İki tane animasyon bulunuyor: biri katlandığı durumdaki ve diğeri ise açıldığında. Gösterilen katlanabilir ekranın Galaxy Z Fold3 gibi çok uzun ve dar olmadığını ancak yakın zamanda piyasaya sürülen Oppo Find N gibi biraz daha geniş, kareye yakın bir formda olduğunu görebiliyoruz. Ses alçaltma ve yükseltme tuşlarının sağ alt tarafa yerleştirildiğini görürken güç tuşu ise gözükmüyor. Bunun sebebi olarak da parmak izinin güç tuşuyla birlikte  kasaya entegre olma olasılığından dolayı olduğu düşünülüyor. 

9to5Google tarafından yapılan bazı görsel hesaplamalar sayesinde katlanabilir olan iç taraftaki ekranın açık halinde 7,8 inç büyüklüğünde olacağı tahmin ediliyor. Daha önceki hesaplamalarda bu ekranın 7.6 inç olduğu bildirilmişti. Google Pixek Katlanabilir Ekranlı telefonunun hala geliştirme aşamasında olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz 2021 Kasım ayında yayınlanan bir raporda Google, Pixel Fold için gerekli parçaların  sağlanması adına tedarikçilerine, parça sevkiyatlarının durdurulmasını istediği ortaya çıkmıştı. DSCC (Dijital Tedarik Zinciri Danışmanları), 2022’nin ikinci yarısından önce Google tarafından herhangi bir katlanabilen bir Pixel tanıtılmayacağını öngörüyor. 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval