Sosyal medya

Haber

Google ilk perakende mağazasını New York’ta açtı!

google

Google, çevrimiçi  mağazası Google Store’u ilk kez 2015’te açmıştı. Yıllar geçtikçe, genellikle beni bir Android sürümünün tanıtımı ile aynı zamana denk gelecek şekilde tüm dünyada fiziksel pop-up mağazalarını da açmıştı. Google’ın şimdiye kadar sahip olmadığı bir şey olan kalıcı bir fiziksel perakende mağazasıydı.


Bakmakta fayda var: Socios, NBA takımı 76ers ile anlaştı!


Dün yapılan tanıtım ile Google bu olaya da el attı. 17 Haziran 2021 (dün) saat 10:00’da, yeni bir ev olarak gördükleri Google Store New York’u (NYC) resmi olarak açtı. Manhattan’daki tarihi Chelsea Market binasında yer alan mağaza, her türlü Google ürününü satacak. Ayrıca, müşterilere uygulamalı bir deneyim sunmak için bu ürünler için bir vitrin olarak da bulunacak.

Google

Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi, mağaza zaten dünyaya dağılmış 500’den fazla Apple Store’un mağaza yerleşimi ve estetiğinden biraz esintiler gösteriyor. Bununla birlikte Google, ürünlerinin günlük yaşamınızı nasıl iyileştirebileceği konusunda size bir fikir verebilecek sunumlar yaparken, ürünler hakkında bilgiler sunarak  da sizinle ilgileniyorlar.

Google

Ayrıca, NYC’deki Google Store’da, satın almak istediğiniz ürünlerin yanı sıra zaten sahip olduğunuz ürünler konusunda size yardımcı olacak çok sayıda çalışanı bulunuyor. Google, mağaza açma fikrinin nasıl ortaya çıktığını ve bu markalaşmada önemli bir adım olan mağazanın şirket için ne kadar önemli olduğunu tartıştıkları ayrıntılı bir blog yazısına da göz atmak isterseniz buraya bakabilirsiniz.

Google

Zamanında Google ülkemizde de faaliyet gösteren, Nexus markalı telefonlarını satan bir markaydı. Samsung, LG ve HTC ile anlaşmalı bir şekilde telefonlarını ülkemizde satarken en son Google telefonu Nexus 5’ti. Umarız Google Amerika kıtasından sonra Avrupa’da da aynı şekilde mağazalarını açar ve yakın zamanda diğer markların yaptığı gibi ülkemize yatırım yaparak kendi mağazalarını açar.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir