Sosyal medya

Uygulama

Google Earth’ün Yeni Özellikleri Sayesinde Başından Ayrılamayacaksınız

Google Earth bize bir şirketin verdiği en güzel şeylerden bir tanesi olabilir ve bu güzel şey yeni haliyle bir kez daha karşımızda.

Google Earth’ün son güncellemesinin ardından yaklaşık olarak iki yıl geçmişti ve görünen o ki sanal küre bir kez daha Google tarafından önemli hale geldi. Geçtiğimiz Ekim ayında uygulamanın sanal gerçeklik versiyonu çıkmıştı. Şimdi de kullanıcıları daha da kendine bağlayacak ek özellikler geldi.

Yapılan en büyük değişikliklerden bir tanesi artık Earth ayrı bir uygulama değil. Bilgisayarınızda, Chrome üzerinden açabilirsiniz. Android uygulaması ile beraber artık tanıdıklarınız ile dijital kartlar gönderebilirsiniz. Ayrıca bu servisin tarayıcı üzerinden kullanılacak olması Chromebook sahipleri için de güzel haber. Uygulamanın iOS versiyonu da yakında güncellenecek. Ayrıca şimdilik Chrome üzerinden çalışan Earth yakında diğer tarayıcılarda da çalışacak.

reklam
Aorus reklamı

BBC Earth ve DigitalGlobe gibi partnerlikler sayesinde serviste Gezgin isimli bir yer alıyor. Gemi dümeni simgesi ile türü tehlikede olan hayvanları ya da ilginç müzeleri ziyaret edebilir ve gittiğiniz her hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunlardan bazıları üç boyutlu videolar ile destekleniyor.

Adventure İstanbul

 

Star Wars hayranı, Sherlock Holmes düşkünü, fantastik ve bilim kurgu meraklısı, teknoloji takipçisi. Fransızca nasıl öğretilir onu öğreniyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulama

Spotify ve Shazam uygulamaları iPhone’da birbirine nasıl bağlanır?

Spotify

Spotify, en büyük müzik dinleme uygulamalarından biri. Shazam ise müzikseverlerin yeni şarkılar keşfetmesini ve dinlenen şarkıları sesli tanıma özelliğiyle bulmasını sağlayan, sıkça kullanılan bir uygulama. Ancak Shazam’ın güzel yanları sadece şarkıları tanıyıp isimlerini bulmakla sınırlı değil. 2018 yılında Apple tarafından satın alınan Shazam, şarkı dışında, müzik videoları ve dizi gibi bazı medya içeriklerini de tanıyabiliyor. Aradığımız içerikleri bulma konusunda bize bu kadar yardımcı olan bir uygulamayı, Apple cihazlarınızda Spotify hesabınızla nasıl bağlayabileceğinizi rehberimizde anlattık…


Hazır müzikten bahsetmişken, dinlediğiniz şarkılardan daha da keyif almanız için hazırladığımız tam kablosuz bluetooth (TWS) kulaklık listemize göz atmak için bu linki takip edebilirsiniz.

reklam
Aorus reklamı

İşte iki uygulamayı birbirine bağlamak için izlemeniz gereken adımlar

Shazam, kolay arayüzü sayesinde büyük Shazam butonuna dokunduğunuzda şarkıları hızlıca tanıyor. Bulduğunuz şarkıları ise Spotify’da ve Apple Music’te dinlemeye izin veriyor. İşte 3 adımda Spotify hesabınız ile Shazam uygulamasını birbirine bağlamanın yolu:

#1 – Öncelikle hem Spotify’ın hem de Shazam’ın Apple cihazınızda indirilmiş olduğundan emin olun.

Adventure İstanbul

Spotify

#2 – Daha sonra Shazam uygulamasını açın, ve ekranın sol üst köşesinden “Kütüphane”ye dokunun. Oradan ise yine sol üst köşedeki “Ayarlar” simgesine dokunun.

Spotify

#3 – Ayarlar açıldığında, “Akan” sekmesinde Spotify yazısının hemen yanındaki “Bağlan”a tıklayın. “Bağlan” dedikten sonra, Spotify‘ınız açılacak. Spotify‘ınız Shazam için gerekli izinleri onaylayıp onaylamadığınızı soracak. “Kabul ediyorum” yazan yeşil butona dokunursanız hesaplarınız birbirine bağlanmış olacak.

Spotify

Hesapları bağlama işlemi tamamlandıktan sonra, Shazam’ladığınız şarkıları Shazam üzerinden olduğu gibi sadece 30 saniye önizleme olarak değil, Spotify’da başından sonuna kadar dinleyebileceksiniz. Bunu yapmak içinse tek gereken Shazam’da şarkı tam ekran olduğunda Spotify yazan butona dokunmak.


İlginizi çekebilir: Spotify için müzik deneyiminizi geliştirecek 6 adım


Shazam aramalarınızı bir adımla Spotify listesi yapın

Spotify

Bunlara ek olarak, Shazam’ın Spotify’da “Shazam parçalarım” listesi oluşturmasını da sağlayabilirsiniz. Bu listeyi oluşturmak için yine Shazam ayarlarından, “Shazamları buna eşitle: Spotify” ayarını açık konuma getirmeniz gerekiyor. Bu listeyi oluşturduktan sonra Shazamladığınız bütün şarkıları Spotify’da bir liste içinde toplayabileceksiniz.

Eğer bu adımları izlerken bir sorunla karşılaşırsanız, yorumlarda bize yazmayı unutmayın.

Kaynak: MacRumors

Devamını oku

Google

Google Play Store artık uygulama trendlerini gösteriyor

google play store

Kullanıcıların hangi uygulamaların revaçta, hangi uygulamaların ise düşüşte olduğunu bilmek istemeleri normal karşılanabilir. Google Play Store için gelen yeni bir özellik ise tam da bunu sağlıyor.


İlginizi çekebilir:

reklam
Aorus reklamı

Uygulamaların yanında çıkacak olan yeni bir simge o uygulamanın yükselişte mi yoksa düşüşte mi olduğunu kullanıcıya gösteriyor. Bunu ise uygulama sıralaması listesinde uygulama yanında aşağı veya yukarı ok şeklinde bir simge göstererek yapıyor. Yukarı doğru olan ok işareti uygulamanın revaçta olduğunu gösterirken, ok aşağı doğruysa düşüşü işaret ediyor.

Simge uygulamanın kaç sıra birden yükselip düştüğünü ise kişiye göstermiyor. Aynı şekilde yukarı veya aşağı ivme kazanan uygulamanın ivme süresini de bizlere söylemiyor.

Adventure İstanbul

google play store

Uygulamaların trend durumunu görmek için öncelikle Google Play Store uygulamasını açın. Üst taraftaki başlıklarda Üst Sıralar kısmına gelin. Oradan ise belli kategorilerde en üst sıralardaki uygulamaları görebiliyorsunuz. Örneğin Ücretsiz En Popüler kısmına baktığınız zaman, uygulamaların yanında görebileceğiniz yukarı veya aşağı ok uygulamanın revaçta ya da düşüşte olduğunu gösteriyor.

Büyük ihtimalle bir uygulamanın trend olması veya düşüşte olması insanların uygulamayı indirip indirmemekle alakalı fikirlerini değiştirmeyecektir. Ancak yine de bu tip bilgileri merak edebilecek olanlar artık Google Play Store üzerinden onlara kolaylıkla erişebiliyor olacak.

Devamını oku

Genel

WhatsApp alternatifi Signal, AppStore’da 1 numaraya oturdu!

WhatsApp

WhatsApp, tartışmalı bir şekilde aldığı yeni gizlilik politikası kararıyla, kullanıcılarını birer birer kendinden uzaklaştırırken, alternatifleri uygulama marketlerinde yükselmeye devam ediyor. Öyle ki, Elon Musk tarafından önerilen Signal uygulaması, AppStore’da 1 numaraya yerleşti bile. Detaylar haberimizde…


Netflix, Youtube izlemek veya EBA’da kullanmak için uygun fiyatlı bir tablete ihtiyacınız varsa, bu hepsiburada listemiz tam size göre!

reklam
Aorus reklamı

WhatsApp adım adım gerilerken, Signal tırmanışı tamamladı

Elon Musk, “Signal kullanın” diye tweet attıktan sonra, WhatsApp alternatifi Signal uygulaması için kullanıcılar arasında adeta bir indirme yarışı başladı. Uzun süreli Signal kullanıcıları ise, bildirimleri yüzünden telefonlarını şaşkınlıkla izlemeye devam ediyorlardı, çünkü arkadaşlarının birer birer uygulamaya geldiklerine şahit oluyorlardı.

WhatsApp

Adventure İstanbul

Apptopia adlı uygulama marketi veri analizi firmasına göre, Elon Musk’ın tweetinin hemen ardından, Signal uygulaması 63.345 kere indirildi. Tweet’ten bir önceki gün ise indirilme sayısı, iOS ve Android cihazlar için toplam 45.086. Elon Musk’ın tweet’i 24 saati doldurduğunda ise, esas rekor indirilme rakamları ortaya çıktı, ve bu rakamın 90.000 civarında olduğu söyleniyor. Daha öncesinde söz konusu Signal uygulaması için rekor indirilme 1 Haziran 2020’de, Black Lives Matter protestolarının başladığı dönem görülmüştü.

Geçtiğimiz haftasonu, Signal uygulamasını indirenlerin sayısı arttıkça artarken, uygulamanın ABD AppStore’unda 1. sıraya oturduğu gözlendi. Son verilere göre de ABD ve Kanada’da Apple AppStore’da şu an en çok indirilen uygulama Signal. Bu sıralama ise Signal için bir ilk, uygulama daha önce hiç birinci sıraya yerleşmemişti. Bu yazının yazıldığı saatte ise ABD Google Play Store’da Signal 7. sırada ve Android tarafında da hızlı tırmanışına devam etmekte.


İlginizi çekebilir: WhatsApp: “Verilerinizi artık Facebook ile paylaşmak zorundasınız”


Türkiye’de ise 3. sırada!

WhatsApp

Ülkemizde de son günlerde en çok konuşulan konu hangi mesajlaşma uygulamasının gizliliğimize en büyük özeni gösterdiği. Öyle ki, herkes WhatsApp’ten vazgeçmeye başlayıp yeni arayışlara girdi bile. Daha önce adını bile duymadığımız, ancak Elon Musk sayesinde dünyadaki herkes gibi farkına vardığımız Signal uygulaması, ülkemizdeki AppStore listelerinde 3. sıraya ulaşmış durumda.

Kaynak: Mashable

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler