Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

GM 21 Ailesi ve GMPods 2 Modelleri Tanıtıldı!

General Mobile, yeni ürünleri olan GM 21 Ailesi ve GMPods 2 Ailesi modellerini tanıttı. General Mobile, resmi sosyal medya hesapları ve web sitesi üzerinden 24 Mayıs tarihinden başlayarak üç gün süren lansman etkinliği ile GM 21 Pro, GM 21 Plus, GM 21, GMPods 2 Pro ve GMPods 2 ürünlerini tanıttı.

reklam
Aorus reklamı

Göz atmak isteyebilirsiniz: GM 21 Pro resmen Tanıtıldı!


GM 21 Pro Kamera Özellikleri;

General Mobile, GM 21 Pro modeli kamera tarafında kullanıcılara 48MP Ultra HD kamera, makro kamera, 115 derece ultra geniş açı kamera ve derinlik özelliği veren portre modu kamera ile dörtlü yapay zeka kamera deneyimi sunuyor.
108MP süper piksel modu bulunan GM 21 Pro, yapay zeka kamera desteği ile ultra net fotoğraf deneyimi
sunacağını belirtiyor. Yapay zeka sahne algılama, gece modu, portre modu ve güzelleştirme modu da arka kamera yer alan özellikler arasında.Video özelliklerinde ise, 4K kayıt özelliği, ağır çekim ve hızlı çekim modları bulunuyor.. 16MP Selfie kamerası olan GM 21 Pro’da ek olarak ekran flaşı da konumlandırılmış.

Ekran ve Donanım Detayları:

GM 21 Pro, 6.67 inç ekran boyutu, FHD+ 1080×2400 piksel ultra yüksek çözünürlük ile %90.23 oranında
ekran özelliklerine sahip. 8 çekirdekli MediaTek Helio G90 işlemcisi bulunan GM 21 Pro, 6GB RAM kapasitesi, 128GB dahili depolama alanı ve 256GB’a kadar MicroSD kart desteği barındırıyor.
5000mAh batarya bulunan cihaz, 15W hızlı şarj adaptörü ile geliyor. GM 21 Pro, güvenlik kanadında  parmak izi okuyucu sensörü ve yüz tanıma teknolojisi ile sunuluyor. General Mobile GM 21 Pro Süper Siyah ve İnci Mavisi olmak üzere iki farklı renk seçeneğini kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Android 11 işletim sistemiyle çalışan GM 21 Pro’nun tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 2.799 TL olarak açıklandı.

General Mobile GM 21 Plus

General Mobile GM 21 Plus modeli kullanıcılara 16MP kamera, makro kamera ve derinlik özelliği veren portre modu kamera ile üçlü yapay zeka kamera özelliği sunuyor. 96MP süper piksel modu bulunan GM 21 Plus, yapay zeka kamera desteği ile geliyor. Yapay zeka sahne algılama, gece modu, portre modu ve güzelleştirme modu da arka kamera özellikleri arasında yer alıyor. GM 21 Plus, 1080p kayıt, ağır çekim ve hızlı çekim modu video özelliklerini sunuyor. 8MP Selfie kamerası olan GM 21 Plus’da ekran flaşı da bulunuyor.

GM 21 Plus Ekran ve Donanım Detayları:

GM 21 Plus, 6.53 inç ekran boyutu, HD+ 720×1600 piksel çözünürlük ile %90 oranında yeni nesil su
damlası ekran deneyimi sunuyor.  8 çekirdekli MediaTek HelioG35 işlemci sunan GM 21 Plus, 4GB RAM kapasitesi, 64GB dahili depolama alanı ve 256GB’a kadar MicroSD kart desteği ile ek depolama alanı sunuyor.

5050mAh batarya kapasitesine sahip olan GM 21 Plus,  yüz tanıma ve parmak izi okuyucu özelliği de sunuyor.
General Mobile GM 21 Plus ile Çarpıcı Siyah ve Çarpıcı Yeşil olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle satışta. Android 11 işletim sistemiyle çalışan GM 21 Plus’ın tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 1.999 TL olarak açıklandı.

GM 21 Modeli:

Tanıtımı gerçekleştirilen üçüncü ürün olan GM 21 modeli ise giriş seviyesi akıllı telefon konumunda.6.517 inç büyüklüğünde yeni nesil su damlası ekran, yapay zeka üçlü kamera, 8 çekirdekli SC9863A işlemci sunuyor. 3GB RAM kapasitesi, 32GB dahili depolama alanı ve 256GB’a kadar MicroSD kart desteği ile ek depolama alanı sunuyor. Ayrıca, 5000mAh batarya kapasitesi bulunan cihazda  Yüz tanıma ve parmak izi okuyucu özelliği de konumlandırılmış.
General Mobile GM 21, Koyu Mavi, Gök Mavisi ve Siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunuyor. Android 11 işletim sistemiyle çalışan GM 21’in tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 1.599 TL olarak açıklandı.

GMPods 2 Pro:

General Mobile tanıttığı yeni GMPods 2 Pro tam kablosuz kulaklık, 3,7 gram ağırlığında olan tek bir kulaklık ve üç tip değiştirilebilir silikonu ile tanıtıldı.
GMPods 2 Pro, hibrit sürücü sistemine sahip güçlendirilmiş performansı ve AAC HD ses kodeği ile her
bas ve tiz dengesini sağlayıp sağlıklı bir ses performansı sunuyor. Gelişmiş gürültü yalıtımı algoritması ve dört mikrofonlu gürültü engelleme sistemi konumlandırılan özellikler arasında.
Bluetooth 5.0 ile bağlantı kurabilen GMPods 2 Pro kulaklıkta bulunan dokunmatik yüzey sayesinde
müzik, sesli asistan, arama ve daha fazlasını akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmadan kulaklık
üzerinden kontrol edebilmenizi mümkün kılıyor.
Tek şarjla 3.5 saate kadar varan kesintisiz müzik deneyimi sağlayan GMPods 2 Pro, 600mAh Type-C
bağlantılı şarj kutusu kapasitesi ile de 17.5 saate kadar ilave ve toplamda 21 saate kadar varan neredeyse tüm gün kullanım deneyimi sunuyor.
General Mobile GMPods 2 Pro ile beyaz renk seçeneğini kullanıcıların beğenisine sunuyor. GMPods 2
Pro’nun tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 299 TL olarak açıklandı.

4 saatlik pil ömrü ve Type-C bağlantılı 380mAh kapasiteli şarj kutusu ile satışa sunuluyor. Bluetooth 5.1 ile bağlantı kurabilen GMPods 2, kulaklıkta bulunan dokunmatik yüzey ile müzik, sesli asistan arama ve daha fazlasını  kulaklık üzerinden kontrol edebilirsiniz. General Mobile GMPods 2 ile siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile sunuluyor.

GMPods 2’nin tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 199 TL olarak açıklandı.

 

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S22 ve Galaxy S22+ efsane kameralar ile gelebilir!

samsung galaxy s22

Samsung‘un yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S22 ve Galaxy S22+ için ilk sızıntılar geldi. Galaxy S22 ailesinin kamera özellikleri ortaya çıktı.

reklam
Aorus reklamı

Samsung‘un S21’den sonra piyasaya süreceği yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S22 ve Galaxy S22+ için ilk sızıntılar ortaya atıldı. İlk sızıntılarda cihazların kamera özelliklerini ortaya döken Tron, Galaxy S22 ailesinin gerçek anlamda efsane bir kamera ile geleceğini ortaya çıkardı. Gelin Galaxy S22 ailesinin kamera özelliklerine göz atalım.


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Watch Active 4 modelinin ilk görselleri sızdırıldı!


FrontTron isimli kaynak Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri olan Galaxy S22 ve Galaxy S22+‘ın kamera özelliklerini ortaya çıkardı. Samsung Galaxy S22 ve S22+ için ciddi bilgiler ortaya atan Tron, eğer bu bilgiler doğruysa S22 ailesinin kamera tarafında çok güçlü bir şekilde geldiğinin göstergesi. İşte S22 ailesinin kamera özellikleri.

samsung galaxy s22

Galaxy S22 ve Galaxy S22+’ın kamera detayları!

Hatırlarsanız Galaxy S20 ve S21 modelleri 12MP ana kamera ve 64MP telefoto kamera ile geliyordu. Onlardan farklı olarak 50MP‘lik bir ana kamera ile geleceği söylenilen Galaxy S22 ve S22+ megapiksel tarafında her iki modele de ciddi fark açıyor. Yani şimdiden bu kamera tam bir efsane diyebiliriz.

50MP’lik ana kamerayı üzerlerinde taşıyacak olan Galaxy S22 ve S22+ modelleri bu kamera sayesinde 8K video kaydı yapabilecekler. 2,8 µm‘ye kadar büyüyen 1,4 µm doğal pikselli 1/1.12” 50MP bu sensör gelen sızıntılara bakılırsa efsanevi çekimler yapacak.

Öte yandan 3x optik zoom lensli 12MP‘lik bir telefoto modülüne sahip olması beklenilen Galaxy S22 ve Galaxy S22+ modelleri, bir adet 12MP‘lik ultra geniş açılı kamerayı da üzerlerinde taşıyacaklar. Bu geniş açılı kameranın S21 modelindeki sensör ile aynı olma ihtimali de var.

samsung galaxy s22

Genel olarak baktığımızda 50MP + 12MP + 12MP şeklinde üçlü kamera kurulumu ile gelmesi beklenilen Galaxy S22 ve S22+ modelleri gerçekten bu tarafta çok güçlü duruyor. Gelen bilgilerin sadece bir sızıntıdan ibaret olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, bilgilerde eksik veya yanlış olma ihtimalinin de bulunduğunu söylemeliyiz.

Ancak bu bilgiler doğruysa Samsung‘un önümüzdeki sene çok çok güçlü kameralara sahip Galaxy S22 modelleri ile karşımıza çıkacağını görüyoruz. Sizce Samsung yeni modellerinde bu özellikleri sunacak mı? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Twitter artık Instagram ile entegre oluyor!

Yazan:

Twitter

Her sosyal medya platformunu düzenli olarak kullanan çoğu insan, bir noktada Instagram hikayelerinde bir Twitter bağlantısı veya tweeti paylaşmaya çalışmanın zorluğunu yaşadı. Şimdiye kadar bunu yapmanın tek yolu, Tweet’in ekran görüntüsünü almak ve bunu galerinizden bir resim olarak Instagram’a yüklemekti.

reklam
Aorus reklamı

Bakmakta fayda var: Huawei P50 serisinin 29 Temmuz’da piyasaya sürülmesi planlanıyor


Günlük görevlerde maksimum verimlilik ve hız elde etmeye ve anında aksiyon almaya alışkın olduğumuz bir dünyada, Twitter ve Instagram en popüler sosyal medyalardan biri olduğunu da varsayarsak, böyle bir eksiklik uzun zaman önce halledilmesi gereken bir sorundu.  Twitter sonunda bir adım attı ve bir Tweeti doğrudan Instagram hikayenize çıkartma şeklinde anında paylaşmak için telefonlara  yerel bir Twitter seçeneğini entegre ederek hayatımızı kolaylaştırdı.
Twitter

Şu anda Instagram Stories’de Tweet paylaşma özelliği yalnızca Apple iOS cihazlarda kullanılabilir durumda, ancak Android’e de yakın zamanda geleceğini söyleyebiliriz. Özellik dünya çapında kullanıma sunulmaya başlanmış durumda ve çok yakında tüm dünyadaki tüm iPhone kullanıcılarının kullanımına da sunulacak.

Ek olarak, Twitter ayrıca bir Tweet çıkartmasını Instagram hikayelerden farklı olarak Instagram gönderisi olarak paylaşma seçeneğini de test ediyor. Görünüşe göre bu özellik resmi olarak piyasaya sürülmeden önce bazı iOS kullanıcıları için bir beta çalıştırması olarak zaten sunulmuş.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei P50 serisinin 29 Temmuz’da piyasaya sürülmesi planlanıyor

Yazan:

huawei

Huawei P50 amiral gemisi serisi için bekleyiş sonun da bitiyor olabilir Bir Weibo kullanıcısı, Huawei’nin P50 serisi telefonlarının bu yaz sonunda piyasaya çıkacağını iddia ediyor.

reklam
Aorus reklamı

Bakmakta fayda var: realme GT’nin Türkiye’ye gelecek olan rengi belli oldu!


Aynı Weibo kullanıcısı, yine Huawei P50’den alıntı yapan bir ikili sayı (1011011001) yayınladı. Bu sayıyı ondalık biçimine bölünce de 729 (7/29) ile sonuçlanıyor. Bu tahminin doğru çıkması halinde Huawei’nin yeni amiral gemilerinin ya duyurulması ve kullanıcılarla buluşması 29 Temmuz’u işaret ediyor. Huawei CEO’su Ren Zhengfei, Mayıs ayında P50 serisine ait ilk resmi görsellerini paylaşmıştı ve telefonların ilkbaharda çıkması gerektiğini ancak şirketin yeni telefonların  piyasaya sürülme yolunda zorluklarla karşılaştığını söylemişti.

P50 serisi telefonlar, yeni duyurulan HarmonyOS ile gelecek. Cihazların bazıları yeni Huawei tabletleri gibi 4G Kirin 9000 işlemcilere veya Honor modellerindeki gibi Qualcomm işlemcilere sahip olması bekleniyor. Kirin 9000’in 4G versiyonları, P50 birim fiyatlarının daha düşük olmasını sağlayabilir . Yine de 5G sürümlerinin de duyurulması bekleniyor ancak 5G’li işlemciler dünyanın belirli bölgelerinde sınırlı sayıda satışa çıkabilir. 

Leica imzalı son P serisi telefon P50 mi olacak?

The Huawei P50 Pro with its quad-camera setup. - Huawei's P50 series supposedly scheduled for July 29 release; huge main & ultra-wide sensors expected

Huawei tarafından toplamda üç telefon bekleniyor. P50, P50 Pro ve P50 Pro+ modelleri. 2021’in en iyi kameralı telefonu için iPhone 13 Pro Max, Galaxy S21 Ultra ve Xiaomi Mi 11 Ultra gibi telefonlarla rekabet edecek olan modelin ise P50 Pro+ olması bekleniyor. Bir başka söylentiye göre P50 serisi, daha soft yakınlaştırma/uzaklaştırma yapmak için birden fazla kamera sensörü arasında geçiş yaparken bu geçişlerle video kalitesinde önemli iyileştirmeler getirecek. Ayrıca bir telefonda devasa bir ana kamera sensörü ve en büyük ultra geniş kamera sensörünü görmeyi bekliyoruz. Aynı zamanda Sony IMX 800 söylentileri doğru çıkarsa P50 Pro ve P50 Pro+, Sharp Aquos R6 modeli ile en büyük kamera sensörüne sahip telefonlardan birisi olacak. Ultra geniş kameranın, Galaxy S21 Ultra’da bulunan 1/2.55 inç’e kıyasla daha büyük ve iPhone’da bulunan 1/3.6 inç’e kıyasla daha büyük olan 1/1.18 inçlik bir sensöre sahip olduğu söyleniyor.

Tabiki Huawei’nin yeni amiral gemilerinin en büyük satış/pazarlama noktası her zamanki gibi kamera performansı ve aynı zamanda bir Huawei telefonda ilk defa kullanılacak olan HarmonyOS sayesinde yeni yazılım deneyimi olacak.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval