Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Galaxy Note 3 ve Galaxy Gear ile neler yapılabilir?

Samsung Electronics tarafından kullanıcılara benzersiz bir mobil deneyim sunmak amacıyla geliştirilen Galaxy Note 3, sıkıcı günlük rutinlerinizi eğlenceli ve daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Yenilikçi özelliklere sahip Galaxy Gear ise, Note 3 deneyimini farklı bir boyuta taşıyarak, çok daha verimli ve etkili bir kullanım sunuyor.

Geniş ekran ve şık tasarım ile gelen kullanım rahatlığı

Galaxy Note 3 kullanımını daha da verimli kılan Galaxy Gear sizi çağrılar, metin mesajları, e-postalar hakkında anında bilgile ndirir. Aynı zamanda bu mesajların ön izlemesini görüntüler ve size mesajları okuma ya da göz ardı etme olanağı sunar. Galaxy Gear’ınızda bir e-posta uyarısı aldığınızda veya e-postayı görüntülemek istediğinizde; Galaxy Note 3’ü, Gear’a yaklaştırmanız yeterli. Smart Relay özelliği, yaklaştırdığınız anda Galaxy Note 3’te e-postanızı görüntülemenizi sağlar.

Günlük işleri kolaylaştıran yenilikçi özellikler

Galaxy Gear’da bulunan dahili hoparlör sayesinde telefonu elinizde tutmaya gerek kalmaksızın görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Örneğin, bir yandan alışveriş torbalarınızı taşırken, diğer taraftan Galaxy Gear ile gelen aramalara yanıt verebilir, mesaj yazabilir, alarmınızı kurabilir ya da yeni takvim girişleri oluşturabilirsiniz.

Galaxy Note 3’ün yeni S Pen özellikleri, günlük işleri kolaylıkla yapmanızı sağlayarak klasik not tutma deneyimini farklı bir boyuta taşıyor. Daha kolay ve kullanışlı biçimde tasarlanmış olan yeni S Pen, telefon kullanımında önemli bir rol oynayarak, rutin işlerinizi kolaylaştırır.

Bunun yanı sıra, 1.9 megapiksellik bir kameraya sahip olan Galaxy Gear’ın Hatıra Kamerası özelliği sayesinde, fotoğraf ve video kaydedip, Galaxy Note 3 aracılığı ile sosyal medyada kişiselleştirilmiş notlarınızla paylaşabilirsiniz. Hızlı kayıt konseptini daha da geliştiren Voice Memo (Sesli Hatıra) özelliği ise, sesli kayıt yapmanıza ve bu kayıtları telefonunuza göndermenize yardımcı olur.

galaxy-note-3-gear

Kullanım kolaylığı sunan, beş güçlü özellik paletine sahip Temassız Komut özelliği  sayesinde; Galaxy Note 3´te komutları ezberlemeye ya da farklı menülere bakmaya ihtiyaç duymaksızın, ekranlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

El yazısı ile yazdığınız bilgilerinizi otomatik olarak, formatlı içeriğe dönüştürmenizi sağlayan Görev Notu özelliği ile anında bir çağrı başlatabilir, rehbere kişi ekleyebilir, harita üzerinde bir adrese bakabilir, web’de arama yapabilir yada yapılacak işler listesine bir görev kaydedebilirsiniz.

Karalama Defteri özelliği ile web, YouTube ve Galeri dahil çeşitli kaynaklardan topladığınız içeriğin hepsini tek seferde görüp düzenleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Ekran Notu özelliği ile mevcut sayfanın tam ekran görüntüsünü cihaza kaydederek, bu görüntü üzerine  not yazabilirsiniz.

S Finder özelliği ile telefonunuzda kapsamlı içerik arayabilirsiniz. Tarih, yer ve içerik türü gibi anahtar sözcükleri girerek ilgili belgeler, olaylar ve hatta yardım sayfasında arama gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca notlarınızda el yazısı ile girilmiş içerik ve ajanda uygulamalarında arama yapabilmenin yanı sıra; simge ve formülleri de arayabilirsiniz.

Kalem Penceresi özelliği sayesinde ekranın herhangi bir yerine, herhangi bir boyutta bir pencere çizerek kolayca ve hızlı bir şekilde YouTube, Hesap Makinesi veya İnternet gibi birçok uygulama penceresini, ekrandaki mevcut işlemi durdurmaksızın açabilirsiniz. Easy Clip özelliği ile arzu ettiğiniz görüntünün etrafını çizebilir ve sonrasında bu içeriği, daha titiz bir şekilde kırpılmış bir resme dönüştürebilirsiniz.

“Telefonumu Bul” özelliği ile telefonunuz her zaman güvende

Otomatik Kilit özelliği sayesinde Galaxy Gear, Galaxy Note 3’ünüzden 1,5 metre uzaklaştığında telefonun ekranını kilitleyerek sizin haricinizdekilerin telefonunuza erişimini engeller. Galaxy Galaxy Note 3, çalınma veya kaybetme durumunda, cihazı devre dışı bırakmanızı sağlayan gelişmiş “Telefonumu Bul” özelliğine sahip. Bu özellik; geliştirilmiş kullanıcı kimlik doğrulaması ile çalıntı telefonların, fabrika ayarlarına getirilmesini önler. Ayrıca kayıp veya çalıntı cep telefonunuz üzerinden verilerinizi, uzaktan izlemenize veya silmenize olanak tanır.

Instagram’a mesajlaşma özelliği gelecek

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval