Sosyal medya

İnceleme

Football Manager 2013

01pc_fm20131

Efsane menajerlik serisinin yeni oyunu, ilk kez Türkçe olarak piyasaya sürüldü. Yepyeni oyun modları ve oyun içi yardımcılarla FM 2013, yine tarihin en iyi menajerlik oyunu olma geleneğini sürdürüyor.

İçine bir türlü girememiş olanların “Ama sen oynamıyorsun ki” diye yorumladıkları, oynayanların ise fanatiklik seviyesinde bir bağ kurdukları Football Manager’ın yeni sürümü raflardaki yerini aldı. Football Manager 2013’ün ülkemiz için önemli olmasının sebebi de, bu efsane oyunun ilk kez Türkçe dil seçeğiyle satışa sunulması.

Daha önce “Türkiye’de orijinal Football Manager 2012 satışları 10 bin olursa oyunu Türkçeleştireceğiz” diyen serinin yaratıcılarından Miles Jacobson da bu özel oyunu  tanıtmak için ülkemize geldi. Biz de oyunun beta sürümünü oynadıktan sonra oyunu bir de Sports Interactive’dekilerden dinlemiş olduk.

Bilmeyenler için Football Manager serisi bir futbol menajerliği ya da daha Türkçesiyle teknik direktörlük oyunu. Oyunda dünyanın 50’den fazla farklı ülkesinden bir takımı seçip yönetebiliyorsunuz. Oyunun yüzbinlerce futbolcudan oluşan ve uzun uğraşlar sonucu oluşturulan veritabanı pek çok kulüp tarafından transfer araştırmaları için bir kaynak olarak kullanılıyor. FM serisinin hayranları da zaten hep dünyaca ünlü olmuş oyuncuları, herkesten önce tanımakla övünürler. Örnek olarak Zlatan Ibrahimovic, Javier Saviola, Marcelo, Neymar, Arjen Robben gibi isimler daha 16 yaşındayken bile Football Manager ve öncesindeki Championship Manager oyunlarında birer yıldızlardı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sayfalar: 1 2

Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval