Sosyal medya

Giyilebilir Teknoloji

Fitbit bazı Sense akıllı saatlerini değiştirecek

Fitbit

Fitbit firması, Sense model akıllı saatlerinin birkaç yüz tanesinde EKG (Elektrokardiyogram) özelliğinde görülen bazı sorunlardan dolayı saatleri değiştireceğini açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirket, hatanın birkaç yüz birim cihazda görüldüğünü bildirdi.


İlginizi çekebilir: Fitbit OS 5.1 güncellemesi geldi


Ufak bir hatırlatma yapacak olursak Fitbit, EKG uygulamasını Ekim’de çıkarmıştı. EKG, yani Elektrokardiyogram uygulaması ise, kalp ritimlerini ölçebilme ve kalpte oluşabilecek kasılma gibi durumları tespit edebilme imkanı sağlıyordu. Bu uygulama ise Fitbit Sense akıllı saatleri açısından önemli bir satış noktası olarak karşımıza çıkıyordu.

Fitbit Sense’lerdeki sorun, kullanıcılar tarafından iletildi

Ancak bazı cihazlarda görülen bu işlevdeki sorunlar kullanıcıları tekrardan Fitbit’e, bu sefer farklı bir amaçla yönlendirmiş gibi duruyor. İlk defa Fitbit forumlarında ortaya çıkan bu durum hakkında kullanıcılar; şirketin onlarla bu konu ile alakalı ve saatlerin değiştirilmesi konusunda iletişime geçtiğini söylediler.

Fitbit

Firma sorumlularından biri, Engadget ile yaptıkları bir konuşmada, sorunlu olan cihazların, Sense akıllı saatlerinin ilk dağıtımında bulunan sınırlı sayıdaki cihazlar olduğunu belirtiyor. Yetkilinin dünya üzerindeki birkaç cihazda bulunduğunu belirttiği sorunun, EKG özelliğinde doğru olmayan sonuçların görülebilmesine yol açtığının da altı çiziliyor. Bu sorunun görüldüğü cihazları bulabildiklerini de belirten yetkili; cihazların kullanıcılarıyla iletişime geçtiklerini ve akıllı saatlerinin değiştirilmeleri hakkında görüştüklerini de söylüyor. Başka Sense cihazlarının bu sorundan etkilenmediği ve gelecekteki Sense akıllı saatlerinin dağıtımının da bu durumdan etkilenmeyeceği de not düşülmüş.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Furkan Albayrak

Dillerle ve onların iletişimi ile ilgilenen, bu iletişime de teknolojiyi eklemeye çalışan bir arkadaş.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval