Sosyal medya

Haber

Facebook’u 7 adımda daha kullanışlı yapın

Bazen Facebook’a da eğitim vermeniz gerekir.

Dünya artık sosyal medya denen kavram üzerinden yürüyor. Üstelik bazı akımlar gibi bu da belli bir zümreye veya sosyal kesime hitap eden bir durum değil. Sosyal medya oyun, iş, eğlence hayatın her alanında bizlerin odağında olan bir nokta. Bunu akım haline getiren Facebook da onun en büyük temsilcisi şüphesiz. Durum böyle olunca Facebook kullanımı da oldukça önemli bir duruma geliyor. Sadece iş alanında değil kişisel kullanım sırasında da sıkıntılar yaşamamak adına Facebook’u bir şekilde kendi arzunuza göre şekillendirmelisiniz. İşte biz de size 7 adımda Facebook’u daha kullanışlı hale getirecek bir yazı hazırladık

Social Fixer’ı kullanın

reklam
MSI reklamı

Bir tarayıcı eklentisi olan Social Fixer, sosyal medya sayfalarını düzenlemenizde sizlere yardımcı olacak en büyük araç. Chrome, Firefox, Safari ve Opera’ya uyumlu olan Fixer maalesef IE’de bulunmuyor. SF sizlere pek çok kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Benim en sevdiğim özelliği paylaşılan resimleri tıklamadan büyük halleri ile göstermesi. Ayrıca haber kaynağını sabit tutması, yorumda “Enter” tuşunu satır atlatma olarak kullanması, tarayıcıyı zorlamamak adına belli sayıda post’u göstermesi gibi pek çok başka seçenek mevcut.
social-fixer-(2)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Sony, ön siparişte tükenen PlayStation 5 stokları için özür diledi!

Yazan:

playstation 5 üretim

Sony, ön siparişte bulunan PlayStation 5 oyun konsolunun tükenen stokları için özür mesajı yayınladı. Firma kısa sürede stokların yeniden artacağını bildirdi.


İlginizi çekebilir; Xiaomi Mi 10 Ultra, yeni güncelleme ile şarj hızını artırıyor!

reklam
MSI reklamı

Kısa sürede PlayStation 5 stokları artacak!

PlayStation 5 bir müddet daha gündemi meşgul edecekmiş gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde ön siparişe açılan, fiyatı ve çıkış tarihi belli olan oyun konsolu, hayranların büyük ilgisi ile karşılaştı. Duyurudan birkaç gün sonra dünya genelinde stok sorunu yaşanırken, Sony de bu durum karşısında Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile özür diledi. Ön sipariş için ayrılan stokların bu kadar hızlı biteceğini düşünemediklerini belirten firma, ilerleyen günlerde daha fazla oyun konsolunu ön siparişe hazırlayacakları müjdesini vermeyi de ihmal etmedi.

Yaşanan bu gelişmenin ardından hayranlar rahatlar iken, söz konusu stok artışının tam olarak ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı. Dünya genelinde hızlıca stokları tükenen PlayStation 5, 12 Kasım tarihinde belirli ülkeler için satışa çıkacak iken, bundan tam bir hafta sonra yani 19 Kasım tarihinde tüm dünya genelinde piyasaya çıkacak. İki farklı sürüme sahip oyun konsolunun, dijital versiyonu 399 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. Normal sürüm de 499 dolarlık fiyat etiketi ile kullanıcılarını karşılayacak. Türkiye fiyatı belli olmayan oyun konsolu ülkemize tüm dünya ile aynı anda gelecek. Bakalım Sony, yeni nesil oyun dünyasının en önemli oyuncularından biri olan PlayStation 5 ile beklentileri karşılayabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

Donanım

Nvidia GeForce RTX 3090 benchmarkları sızdırıldı

Nvidia, geçtiğimiz haftalarda yeni RTX 3000 serisi ekran kartlarını tanıttı. RTX 3080 ve 3070 geçtiğimiz nesle göre daha uygun fiyata çok daha yüksek performans göstererek son kullanıcıyı etkilemişti. Nvidia, aynı zamanda yüksek fiyatıyla cüzdanları, güç tüketimiyle PSU’ları korkutan GeForce RTX 3090 ekran kartını duyurdu. Şimdiyse RTX 3090’ın rekorları alt üst eden, önceki nesle hatta RTX3080’e fark atan benchmark test sonuçları sızdırıldı.


İlginizi çekebilir: Nvidia RTX 3080’ın 4K’daki Crysis Remastered performansı ortaya çıktı

reklam
MSI reklamı

Nvidia GeForce RTX 3090 test sonuçları etkiliyor

Nvidia’nın tepe seviyesi kartı, GeForce RTX 3090 1500 dolar, 14 bin 500 TL, gibi oldukça yüksek bir fiyata sahip. Ancak ortaya çıkan performans testlerine göre bu fiyatın hakkını verecek gibi gözüküyor. RTX 3090, 10496 CUDA çekirdeğine ve 24 GB GDDR6X belleğe sahip. 384 bit ekran kartı, 936 GB/s bant genişliğine sahip. Teknik özellikleri oldukça etkileyici ekran kartı bu başarısını test sonuçlarına yansıtmayı başarmış. RTX 3090, Time Spy Extreme’de 10.300 puan ve Time Spy’da 20.000 puan almayı başardı. Bu sonuçlar RTX 2080 Ti’dan %50, RTX 3080’den %19 daha yüksek.

RTX 3090

RTX 3090 normal şartlar altında Nvidia’nın verilerine göre 390 W güç tüketim değerine sahip. Bir kullanıcı, ekran kartını overclock ederek bu değeri 550 W’a kadar çıkardığını iddia etti. Bu güç artışı, perfromans değerlerinde kayda değer bir artışı beraberinde getirmiş. Kullanıcının paylaştığı test sonuçlarına göre RTX 3090, Time Spy’da 20.000 olan skorunu 21.905’e çıkararak neredeyse yüzde 10 performans artışı gerçekleştirdi. Time Spy Extreme skoru ise 10.300’den 11.816’ya yükselmiş. Verilere göre güç tüketimi ortalama %41 artarken performans ortalama %7 artış göstermiş.

 

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Xiaomi Mi 10 Ultra, yeni güncelleme ile şarj hızını artırıyor!

Xiaomi Mi 10 Ultra

Geçtiğimiz ay Xiaomi, Mi 10 Ultra‘yı şirketin onuncu yıl dönümünde düzenlenen lansmanda resmi olarak kullanıcılara tanıttı. Yakın tarihli bir rapora göre şirket bu cihazın bazı özelliklerini değiştiren yeni bir yazılım güncellemesi yayınlayacaktı. Geçtiğimiz günlerde ise telefon, MIUI 12.0.10 güncellemesini aldı. Bu güncelleme ile cihazın kamerası DxOMark sürümüne yükseltildi. Ayrıca pil, ekran, şarj sıcaklığı kontrolü ve video tarafında çeşitli optimizasyonlar gerçekleşti.


İlginizi çekebilir: AMD, Huawei ile iş birliği için lisans aldı!

reklam
MSI reklamı

Xiaomi Mi 10 Ultra, şarj hızında nasıl bir artış gösterecek?

Kullanıcı raporlarına göre bu güncelleme şarj protokolünü uygun şekilde iyileştirmeyi hedefliyor. Xiaomi Mi 10 Ultra, %0’dan %100’e şarj için 23 dakikalık bir süreye ihtiyaç duyuyor. Fakat cihaz şarj olurken %92,77 şarj düzeyindeyken %100 olarak gözüküyor. 10 dakika boyunca telefon 9,75 Wh ile şarj oluyor ve 100W yaklaşık olarak 1 dakika sürüyor. Güncellemeden sonra ise %100‘ü görmek için geçen zaman hala 23 dakika olsa bile şarjın iç dengesinde değişmeler mevcut. Pil %100 gösterildiğinde artık %92,77 yerine %93,50 düzeyinde şarj bulunacak. 10 dakika boyunca telefon 11,72 Wh ile şarj olacak ve 100W yaklaşık 13 saniye sürecek.

Xiaomi Mi 10 Ultra

Güncellemenin ardından 100W şarj süresi kısalıyor ancak 10 dakika içinde gerçekleşen şarjda artış mevcut. Mi 10 Ultra, 120W hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj ile birlikte geliyor. Şirkete göre cihaz 5 dakikada %41, 23 dakikada ise %100 şarja ulaşıyor. Telefonun TUV Rheinland tarafından güvenli hızlı şarj sertifikası da bulunuyor.

Devamını oku