Sosyal medya

Haber

Facebook Messenger’ın gece modu nasıl etkinleştirilir?

Facebook

Facebook’un geçtiğimiz ekim ayında duyurduğu gece mod özelliği için henüz yeni bir açıklama yapılmadı. Açıklamanın ardından dört ay gibi bir süre geçmesine rağmen bu özellik için yeni bir güncelleme yayınlanmış değil.


İlginizi çekebilir: Ofisin en uyumlusu kim? | Sizden Gelenler #13


Facebook Messeger gece modu!

Bu gece modu özelliğini, uygulamamızda aktif edebilmemiz için geçici bir çözüm bulunmuş durumda. Eğer sizde koyu temayı seviyorsanız anlatacağımız yolu izleyerek, Facebook Messenger’ınızı koyu temaya geçirebilirsiniz.

 

Ay emojisi ile aktif edilebilen bu tema için ilk olarak Ay emojisini sohbetten gönderiyoruz. Bu emojiyi gönderir göndermez üst tarafta, “Gece modu bulundu” bildirimini alacaksınız. Bu yazının altında “Ayarları Aç” düğmesi bulunacak. Bu düğmeye tıklayıp ayarlar menüsünü açıyoruz. Ardından ayarlar menüsünde “Gece Mod” şeklinde bir düğme göreceksiniz. Bu düğmeyi aktif hale getiriyoruz. Karşınıza bildirimde Facebook bu özelliği geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyor olsa da, siz bu Gece Modu özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Ülkemizde bu özelliğin bazı kullanıcılarda çalıştığını, bazı kullanıcılarda ise çalışmadığını söyleyelim. Bu konu hakkında düşüncelerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Osman Özaydın

Teknoloji tutkunu, yazılım meraklısı bir teknoloji editörü.

1 yorum

1 yorum

  1. speedy

    12 Ocak 2020 at 08:18

    ay atınca ayarlar çıkmıyor olmuyor yani

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval