Sosyal medya

Güncelleme

EMUI 11 güncellemesi Huawei Mate 30 Pro için yayınlandı

Huawei, Android 10 tabanlı EMUI 11 kullanıcı arayüzünü, güçlü amiral gemilerinden Mate 30 Pro için OTA yoluyla dağıtmaya başladı. EMUI 11’le beraber Huawei, Mate 30 Pro’ya bir dizi yeni özellik ve performans ve güvenlik iyileştirmesi getirdi.


İlginizi çekebilir: Huawei P Smart 2021 neler sunuyor? (VIDEO)

reklam
Aorus reklamı

Huawei, ekimin son haftasında resmi olarak dağıtımına başladığı EMUI 11 arayüzünü, bugünden itibaren Mate 30 Pro’ya OTA üzerinden yayınladı. 2019’un eylül ayında piyasaya sürülen Huawei Mate 30 Pro, yeni güncellemeyle başta performans ve güvenlik olmak üzere, EMUI 11’in getirdiği yeni özelliklere de kavuşuyor.

Huawei’nin en yeni güncellemesinin, ismindeki “11” sayısına rağmen Android 11 tabanlı olmadığını belirtmekte fayda var. Bildiğiniz üzere Huawei, ABD’nin ticaret kısıtlamaları nedeniyle Google’ın geliştirdiği Android sürümlerini telefonlarında kullanamıyor, bundan dolayı da AOSP’ye EMUI arayüzünü giydirerek yoluna devam ediyor. Ancak Huawei, Android 11’in kaynak kodlarına henüz erişemediği için EMUI 11 arayüzü de doğal olarak Android 11 tabanlı değil.

Adventure İstanbul

EMUI 11 güncellemesiyle Huawei Mate 30 Pro kullanıcıları, Android 11’in özelliklerine kavuşuyor

Elbette ki Huawei, bu kısıtlamalara rağmen Android 11’deki yepyeni özellikleri EMUI 11 kullanıcılarının hayatına sokmaktan geri kalmadı. Örneğin Android 11’le güvenlik noktasında kullanıcıların hayatına giren en önemli özellik olan tek seferlik uygulama izinleri, EMUI 11’de var. Tek seferlik izinler sayesinde kullanıcılar, herhangi bir uygulamaya konum, mikrofon, konum gibi izinleri tek seferliğe mahsus olarak verebilecekler.

Bunun dışında Sürekli Açık Ekran, Çoklu Pencere, Sistem Çevirisi gibi kullanışlılık odaklı yepyeni özellikler, EMUI 11′le beraber Mate 30 Pro kullanıcılarının hayatına girmiş olacak. Huawei, EMUI 11’i etap şeklinde dağıtmaya başladığından dolayı Türkiye’deki Mate 30 Pro kullanıcılarına hemen gelmeyebilir, ama büyük ihtimalle çok da uzun sürmeyecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

MIUI 13 çok yakında bu Xiaomi cihazlarla geliyor!

xiaomi

Xiaomi, Mi 11 serisi ile birlikte MIUI 12.5’i yeni duyurdu. Güncelleme, Çin’deki bazı cihazlar için yavaş yavaş kullanıma sunuluyor ve yeni özellikler de kademeli olarak getiriliyor. 12.5 güncellemesi, 2021’in ikinci çeyreğinde duyurulabilecek MIUI 13 sürümünden önceki aşamalı bir adım olarak hizmet ediyor. Şimdi ise bir XDA Forum Üyesi, Xiaomi’nin yazılım dış görünümünün bir sonraki sürümü hakkında miui.com kaynak kodunun derinliklerine gömülü ilginç ayrıntıları keşfetti.


İlginizi çekebilir: Samsung, Galaxy S21 tweetini bir iPhone’dan attı!

reklam
Aorus reklamı

MIUI 13 stabil güncellemesi Mi Mix 4 ve Mi Note 11 ile başlayabilir

Rapora göre MIUI 13 yakında gelecek ve onu destekleyecek ilk cihazlardan bazıları Mi Mix 4 ve Mi Note 11 olacak. Mi Mix 4, seride verilen kısa bir aradan sonra şirket tarafından resmi olarak onaylandı. Ancak Mi Note 11 hala sırrını koruyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Mi Note 10 Lite’ı saymazsak, 2019’da piyasaya sürülen Mi Note 10’dan bu yana şirket henüz yeni bir akıllı telefon çıkarmadı ve Mi Note 11 hakkında bilinenler de oldukça az.

Adventure İstanbul

Mi Mix 4 hangi yeni özellikler ile gelecek?

Muadili Mi Mix 4 zaten söylenti değirmeninde dolaşıyor. Birçok rapor, bu cihazın Xiaomi’nin ekran altı selfie kamerasına sahip ilk telefonu olacağını iddia ediyor. Bu tür bir seçimin Mi Mix cihazına kesinlikle uyacağı oldukça aşikar. Sonuçta, çerçevesiz ekran trendini başlatan Mi Mix’in ta kendisiydi. Mi Mix 3S, oldukça yenilikçi kızaklı kameraya sahip bir ekranla piyasaya sürülmüştü. Gerçek bir cihazdan çok bir konsept olan Mi Alpha’dan bu yana Xiaomi, bu akıllı telefon serisini gizli tutmayı tercih etti.

xiaomi

Çin kaynaklı habere göre, BOE ve Huaxing, ekran altı kameralarla OLED panellerin seri üretimini çoktan başlattı. Bu paneller, bu yılın ikinci yarısında son tüketiciye ulaşacak. Bu da muhtemelen Mi Mix 4’ün olası çıkış tarihi ile aynı zamana denk geliyor. Ayrıca Mi Note 11’in yılın 3. ve 4. çeyreğindeki bir lansmanı hedefleyeceği tahmin ediliyor.

MIUI 13, Nisan ayında duyurulabilir ancak güncellemenin kararlı bir duruma gelmesi birkaç ay daha sürecektir. Mi Mix 4, kutusundan kararlı bir sürümle çıkan ilk cihaz olabilir. Ne yazık ki, bu yeni cihazlar hakkında elimizde kesin bilgiler olmadığı için şimdilik sadece tahmin yürütebiliyoruz. Elbette önümüzdeki haftalarda daha fazla sızıntı ortaya çıkacaktır çünkü siz okuyucularımızın da bildiği gibi bu sektörde hiçbir şey uzun süre sır olarak kalamıyor.


İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


 

Devamını oku

Güncelleme

Facebook, kişisel veri yönetimi için bir güncelleme yaptı

Facebook

Facebook bugün, kullanımını kolaylaştırmak ve kişisel verilerin nasıl kullanıldığını daha iyi açıklamak için “Bilgilerine Eriş” sekmesinde bir güncelleme yaptı.


İlginizi çekebilir: Intel, Apple’ın ARM tasarımlarını taklit eden yeni ‘Alder Lake’ çiplerini tanıttı!

reklam
Aorus reklamı

Kişisel veri yönetimi artık daha kolay

Bilgilerine Eriş, Facebook’ta sizinle ilgili paylaşılan bilgilere ayrıntılı bir görünüm sağlıyor. Güncellenen sürüm sekiz kategori halinde düzenlenmiş: Facebook’taki Hareketleriniz, Kişisel Bilgiler, Arkadaşlar ve Takipçiler, Kayıtlı Bilgiler, Güvenlik ve Giriş Bilgileri, Facebook Dışındaki Uygulamalar ve İnternet Siteleri, Reklam Bilgileri ve Tercihler.

Her kategorinin içindeki bilgiler, aradığınız verileri bulmanızı kolaylaştırmak adına alt kategoriler halinde de düzenlenmiş bulunuyor. Yeniden düzenlenen bu araç, aynı zamanda verilerinizi kaldırmak için de kullanılabiliyor.

Adventure İstanbul

İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


Facebook

“Konum” gibi belirli bir şeyi bulabilmeniz için arama işlevi dahil edilmiş durumda ve Facebook’un Facebook deneyimini kişiselleştirmek için verileri nasıl kullandığı hakkında artık daha fazla bilgi edinmek mümkün.

Aslında güncellemenin piyasaya sürülmesi, Apple’ın Facebook gibi uygulamaların topladığı kişisel verilerin, ayrıntılı bir listesini vermesini istemesinden doğuyor. Bilindiği üzere Apple, kısa bir süre önce uygulama geliştiricilerini sözde “beslenme etiketleri” için belirli gizlilik ayrıntılarını göstermeye teşvik etmeye başlamıştı, böylece kullanıcılar artık belirli bir uygulamayı kullanıp kullanmama konusunda bilinçli seçimler yapabilmişti.

“Bilgilerine Eriş” alanına ulaşmak için, Facebook iOS uygulamasını açın Ayarlar ve Gizlilik bölümüne gidin, Ayarlar’ı seçin ve “Bilgilerine Eriş”e dokunun. Bu özellik şimdilik uygulamada sınırlı kalsa da önümüzdeki günlerde masaüstü versiyonlara da getirileceği tahmin ediliyor.

Devamını oku

Apple

iPad için Office güncellendi!

iPad için Office

Microsoft bugün, Word, PowerPoint ve Excel dahil olmak üzere iPad için Office uygulamalarında yeni güncellemeler yayınladı. Güncelleme, iPad için Excel’de iki elektronik tabloyu aynı anda yan yana açıp görüntülemenize ve düzenlemenize olanak tanıyan Split View özelliği sunuyor. Word ve PowerPoint halihazırda Mayıs 2020’de Split View için destek almıştı.


İlginizi çekebilir: AirPods Max garantisi kulaklık yastıklarını kapsamıyor!

reklam
Aorus reklamı

iPad için Office güncellemesi hangi yenilikleri barındırıyor

Split View’i, dosya görünümündeki bir elektronik tablo belgesine basılı tutarak ve ardından ekranın sol veya sağ tarafına sürükleyerek aktif edebilirsiniz. Split View’den çıkmak için ise ekranın ortasındaki kaydırıcıyı tutmanız ve elektronik tablo belgelerinden birini kapatmak veya tam ekran yapmak için sola veya sağa sürüklemeniz gerekiyor.


İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.

Adventure İstanbul

微软开始在iPad版Word与Excel中测试鼠标和触控板支持-摩尔芯闻

 

Bu arada, PowerPoint’te kullanıcılar artık sunumlarını yeni Sunum Koçu özelliği ile prova edebiliyorlar. Bu özellik, seyirciyi meşgul eden hız, adım, doldurucu sözcükler, hassas ifadeler ve daha fazlası gibi şeyler hakkında geri bildirimler sunuyor.

Microsoft ayrıca, iPadOS 13.4’te sunulan iPadOS izleme dörtgeni kontrollerine tam destek sağlamak için de çalışmalarını sürdürüyor. Güncellemenin ardından, kullanıcılar belgelerle etkileşim kurmak için iPad’lerine bir izleme dörtgeni ve fare bağlayabiliyorlar. İzleme dörtgenine sahip klavyeler arasında iPad Pro için Apple Magic Keyboard ve Brydge’s Pro+ seçenekleri bulunurken, 10,2 inç ‌iPad‌ ile 10,5 inç iPad Air için Logitech’s Combo seçeneği bulunuyor.

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler