Sosyal medya

Oyun

E3 Kapılarını İlk Kez Halka Açıyor!

Dünyaca ünlü oyun fuarı E3, organize edildiği günden beri ilk kez 2017 yılında halka kapılarını açacak.

Eğer bir oyuncu iseniz, E3 fuarının ne olduğunu az çok bilirsiniz. Tam adı Electronic Entertainment Expo olup, her yılın haziran ayında Los Angeles‘ta yapılan bu etkinlik; tarihinde bir ilke imza atacak. Etkinliği her yıl organize eden firma olan The Entertainment Software Association, kişisel web sitelerinde yaptığı açıklama ile 15.000 adet bileti halka açık olarak satışa sunacak. Durumun böyle olmasıyla bu sene akın akın insanların, oyuncuların gidebileceğini şimdiden tahmin edebiliriz. 250 dolar (928 TL) fiyatı ile bu biletler 13 Şubat Pazartesi günü satışa sunulacak. Eğer 13 Şubat günü biletleri alırsanız, maliyeti 100 dolar daha düşerek toplamda 150 dolara (557 TL) gelecek. Etkinliklerde bile pre-order sistemini gördüğümüz bu günlerde, bu tarz indirimlerin yapılması, E3’e gitmeyi kafasına koymuş oyuncular için daha makul bir seçenek gibi duruyor. Alacağınız bu biletler size fuar içerisindeki panellere girişlere, gösteri fuarına ve diğer birçok yere girmenize olanak sağlayacak. Etkinliğe dair tüm planlama çizelgelerini önümüzdeki haftalarda duyurulmasını bekliyoruz.

E3 2017; tarihinde bir ilke imza atarak, kapılarını ilk kez halka açacak.

E3 2017; tarihinde bir ilke imza atarak, kapılarını ilk kez halka açacak.

Önceki senelerde katılımcıların (ya da katılamayan dersek daha doğru olacak) ilgili firmaya yoğun istekleri sonucunda böyle bir uygulamaya giden The Entertainment Software Association; bu 15.000 adetin tamamen stratejik bir düşünceden sonra oluştuğunun altını çizmekte. “Bu değişen bir sektör. E3 fuarı her zaman bu değişimin ihtiyaçlarına ayak uyduran ve karşılayan bir fuar oldu. Bu fuarın halka açılması kararını vermemizde ve bunun olacak olmasında emeği olan tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diyerek, E3’ün oyun sektörü için ne kadar güçlü bir yapı olduğunu dile getiriyor.

Geçtiğimiz sene E3 2016 fuarında 65 milyardan fazla medya ile ilişkili konu çıkmış olan bu etkinlik, oyun sektöründe Gamescom ve PAX etkinlikleri ile beraber en önemli fuarlar arasında yerini alıyor. Kendilerine sürekli ” Nasıl daha fazla kişinin ilgisini üzerimize çekeriz?” gibi sorular sormuş olan firma; bu 65 milyarın bir tesadüf olmadığını, gücünü, sevenleri ile olan ilişkileri sayesinde kazandıklarını tekrar tekrar söylüyor. Belki de sektörün en önemli ve en büyükleri arasında değil, en büyüğün ta kendisi olan bu fuar; bu sene 13 – 15 Haziran arasında Los Angeles’ta kapılarını açacak. Biz gidemeyenlerin; Twitch, YouTube ya da benzeri sosyal platformlardan takip edeceği bu etkinlik, 2021 yılına kadar Los Angeles’ta olacak.

E3 2017; tarihinde bir ilke imza atarak, kapılarını ilk kez halka açacak.

E3 2017; tarihinde bir ilke imza atarak, kapılarını ilk kez halka açacak.

Gamer, Endüstri Mühendisliği Öğrencisi, Kitap, Film, Oyun ve Dizi Tutkunu, Fallout ve Assassin's Creed Serileri Favorileri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Mart ayı Playstation Plus oyunları açıklandı

playstation plus mart ayı oyunları

Playstation Plus kullanıcılarına her ay ücretsiz olarak verilen oyunların mart ayındaki isimleri açıklandı. Buna göre mart ayının ücretsiz oyunları Shadow of the Colossus ve Sonic Forces oldu. Playstation Plus kullanıcıları, oyunları 3 Mart 2020 tarihi itibariyle indirebilecekler.


İlginizi çekebilir: Mutlaka oynamanız gereken 5 Playstation 4 oyunu!


Shadow of the Colossus

İlk olarak 2005 yılında PS2 ve 2011 yılında PS3 için geliştirilen aksiyon-macera türündeki oyun, 2018 yılında PS4 versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Playstation Store‘da 179 tl fiyat etiketine sahip oyunu Plus kullanıcıları ücretsiz olarak indirebilecek. Ayrıca oyunda Türkçe altyazı desteği de bulunuyor.

Sonic Forces

2017 yılında Sonic Team tarafından geliştirilen ve Sega tarafından yayınlanan oyun, Sonic‘in Dr. Eggman‘i durdurmak için bir direniş gücüne katıldığını anlatıyor. Oyunun Playstation Store‘da etiket fiyatı 239 tl olarak belirlenmiş. Fakat Plus kullanıcıları ücretsiz olarak indirebilecek. Oyunda Türkçe ses ya da altyazı desteği bulunmuyor.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Black Shark 3 Pro versiyonu özellikleri

Black Shark 3 Pro

Black Shark 3 daha önce de duyurulduğu üzere gelecek hafta satışa sunulacak. Detaylar yeni yeni ortaya çıkmaya başlamışken Xiaomi CEO’su Lei Jun Black Shark 3 Pro modelinin de satışa sunulacağını belirtti ve Pro versiyonunun birkaç detayını da şimdiden açıkladı.


İlginizi çekebilir: Black Shark 3 lansmanı 3 Mart’ta gerçekleşecek!


Black Shark 3 Pro modelinde bizleri neler bekliyor

Lei Jun’un Weibe üzerinden yaptığı açıklamalara göre cihazda 5000 mAh kapasiteli batarya bulunacak. Bu batarya 65 W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Ayrıca yine ilk 15 dakikalık şarjda ekstra hızlı şarjla bataryanın %60’lık kısmı doldurulabilecek. Bataryanın şarj döngüsü daha verimli hale getirilerek daha uzun bir kullanım ömrü sunacak. Ayrıca cihaz şarjdayken oyun oynamak istediğiniz zaman arkaya takabileceğiniz magnetli bir şarj sistemiyle hem cihazda oyununuza devam edip hem de şarj olmasını sağlayabileceksiniz. Bu magnetli sistem bir adet Type-C girişi barındıracak ve şarj esnasındaki kullanım sırasında ergonomiyi en üst düzeye çıkaracaktır diye tahmin ediyoruz. Black Shark serisinin 2 modeli de 3.5 mm’lik ses girişi mevcut halde gelecek. Bu kulaklıkla kullanmayı tercih eden kullanıcılar için büyük bir avantaj olacaktır. Ekran yenileme hızları ise 120 Hz olacak. Black Shark hızlı ekran tepkisiyle oyun zevkinizi arttıracaktır. Xiaomi Black Shark 3 modelleri ile oyun sever kullanıcılar için çok göz alıcı bir seçenek olarak önümüzdeki haftalarda satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir: Xiaomi Black Shark – Sizin Yorumunuz

Black Shark Pro 3 Lei Jun

 

Devamını oku

Nasıl Yapılır

Telefonda ETS 2 oynamak! | ADSL ve Fiberde GeForce Now testi!

Telefonda ETS 2 oynamak! | GeForce Now'ı ADSL ve Fiberde denedik!

Nvidia tarafından geliştirilen bulut oyun platformu GeForce Now teknolojisi fiber ve ADSL alt yapılarında PC, mobil ve laptop üzerinden denedik.


İlginizi çekebilir; Nvidia GeForceNow servisi kullanıma açıldı!


Nvidia GeForce Now, daha önce Google Stadia, PS Now ve Microsoft’un X Cloud sistemine benzer bir şekilde kendi sunucuları üzerinden oyun oynamaya yarayan bulut oyunculuğunun önemli markalarından biri haline geldi.

Sistem özellikleriniz güncel ve yüksek sistem gerektiren oyunlara yeterli olmasa bile rahatlıkla internet üzerinden düşük sayılabilecek gecikme ile oyun keyfinizi yaşayabiliyorsunuz.

Peki bu sistem farklı cihazlarda ve internet koşullarında geçerli mi? Bu videomuzda Aydoğan’ın sistemi ile ve fiber bağlantı, mobil veri ve Samsung Galaxy S10+ ve aynı zamanda ADSL ve ucuz bir laptop modeli ile test ediyoruz.

Mobil tarafta kullandığımız Razer Junglecat ise tam manasıyla akıllı telefonunuzu Nintendo Switch’e dönüştüren bir yapısıyla göz dolduruyor.

Devamını oku