Sosyal medya

Haber

DuckDuckGo Kendi Web Tarayıcısını Test Etmeye Başladı

DuckDuckGo arama motorunun geliştiricisi, özel bir gizlilikte masaüstü tarayıcı üstünde çalıştığını duyurdu. Varsayılan tarayıcı, ek güvenlik ayarlarını etkinleştirmeye gerek kalmadan “güçlü koruma” sunacak. Tüm tarama geçmişini, kaydedilmiş verileri ve sekmeleri anında silen bir “Fire” düğmesine sahip olacaktır.

Tarayıcı hala macOS‘ta kapalı beta testinde olup DuckDuckGo CEO’su Gabriel Weinberg Twitter‘da bir Windows versiyonun üzerinde çalıştıklarını da belirtti.

Haziran 2021’de DuckDuckGo, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve diğer ülkelerde akıllı telefonlarda en popüler ikinci arama motoru haline geldiğini duyurdu. Sistem, arama sorguları, sayfa görüntülemeleri ve satın almalar hakkında veri toplamaz veya saklamaz.

DuckDuckGo’yu bilmeyenler için kişisel gizliliğe önem veren açık kaynaklı bir web arama motoru ve mobil web tarayıcısıdır. Kullanıcıların IP adreslerini ve kişiler bilgilerini kaydetmemektedir. Arama motoru Gabriel Weinberg tarafından ABD’de kurulmuştur. DuckDuckGo Perl dilinde programlanmıştır ve FreeBSD üzerinde çalışmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval