Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Güncelleme

Dört yaşındaki Galaxy S7, Eylül 2020 güvenlik güncellemesi aldı

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Samsung, 2016’da piyasaya sürdüğü Galaxy S7 için Eylül 2020 yamalarını içeren bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Samsung’un zaten, cihazlarını güvenlik yamalarıyla sürekli olarak güncel tutma konusundaki tartışılmaz başarısı, böylelikle bir kez daha kanıtlanmış oldu.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy S21 kutudan şarj aletsiz ve kulaklıksız gelebilir!

reklam
MSI reklamı

Android güncellemeleri konusunda rakiplerine kıyasla gölgede bırakılamayacak bir başarıya sahip olan Samsung, Galaxy S7 için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Galaxy S7’ye hatırlarsanız en son Mayıs 2020’de bir güvenlik güncellemesi gelmişti. O tarihten bu yana artık bir daha hiç güncelleme almayacağı düşünülüyordu ki, bugünden itibaren Samsung’un yayınladığı güncellemeyle tam aksi oldu.

Galaxy S7, Eylül 2020 güvenlik yamalarını aldı

İlk olarak Reddit kullanıcılarının fark ettiği ve haber verdiği Eylül 2020 güncellemesi, telefonda meydana gelmesi potansiyel birkaç küçük güvenlik problemi dışında başka herhangi bir değişiklik içermiyor. Eğer sizin de bir Galaxy S7’niz varsa, gelmiş olma ihtimaline karşı ayarlar kısmından güncellemelerinizi kontrol edebilirsiniz.

Reddit kullanıcısının paylaştığı fotoğrafta, Samsung’un güncellemeyi G930W8VLSBCT11, G930W8OYABCT11 ve G930W8VLSECTI1 ürün yazılımı sürümü olarak piyasaya sürdüğü apaçık bir şekilde belli oluyor.

Galaxy S7 Eylül 2020

Yalnız, bu güncellemenin global olarak Galaxy S7 cihazlarına gelip gelmeyeceği veya güncellemenin hangi bölgelere özel dağıtıldığı konusunda net bilgi bulunmuyor. Elbette ki Samsung’un eski model telefonlarının güvenliğini hala düşündüğünü bilmek mutluluk verici olsa da, Galaxy S7’nin en nihayetinde desteği resmi olarak sonlanmış bir telefon olduğu unutulmamalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple

Microsoft Teams güncellendi, işte yenilikler!

Microsoft Teams
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Microsoft bugün, iyileştirmeler eklemek için Microsoft Teams yazılımını güncelledi. Yeni güncelleme kuruluşların ve çalışanlarının birbirleriyle daha kolay iletişim halinde olmalarına olanak tanıyacak.


İlginizi çekebilir: Zoom, bir kez daha gelirlerini tam dört kat artırdı

reklam
MSI reklamı

Microsoft Teams birçok yeni özelliğe kavuşuyor

Aramalar uygulaması, tüm önemli telefon görüşme bilgilerini tek bir alana getirmek için elden geçirildi. Bir tuş takımı, arama geçmişi, sesli posta, kişiler ve ayarlar bölümleriyle daha iyi bir arama akışı sağlandı.

Arama kayıtları artık OneDrive ve SharePoint’te paylaşılabiliyor. Olası istenmeyen aramaları göz ardı etmek için yeni bir spam tanımlama aracı da eklendi. Teams ayrıca, harici alıcılar tarafından reddedilmelerini önlemek için giden çağrıları “dijital olarak onaylayabilecek“.

Microsoft Teams

Apple kullanıcılarının ilgisini çeken Microsoft, Teams kullanıcılarının araç içinde arama yapmalarına ve arama kabul etmelerine olanak sağlamak için CarPlay desteğini ekledi. ‌CarPlay‌, Siri’nin ve yerleşik araç kontrollerinin aramaları yapmasına ve cevaplamasına izin veriyor. ‌Microsoft, CarPlay entegrasyonun çok yakında çıkacağını duyurdu.

2021’de Teams, bir aramayı devam ettirmek adına konum değiştirmesi gerekenler için kullanışlı bir özellik olan mobil ve masaüstü arasında aramaları aktarmayı da destekleyecek. Diğer yeni özellikler arasında çoklu konuşmaları basitleştirmek için arama birleştirme, veri koruma amaçlı düşük veri modu ve arayanın adını görüntüleyen gelişmiş bir ters numara arama özelliği de bulunmaktadır.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

EMUI 11 kullanıcı sayısı 10 milyonu aştı!

EMUI 11
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

EMUI 11 kullanıcı sayısı şu anda 10 milyonu aşmış durumda. Bu, yaklaşık üç ayda 10 milyondan fazla kullanıcısıya ulaştığı anlamına geliyor.


İlginizi çekebilir: Huawei P50 Pro, yenilenen tasarımıyla ilk kez görüntülendi!

reklam
MSI reklamı

Weibo’ya göre, 11 Eylül’de ilk EMUI 11 dahili beta sürümünün resmi olarak yayınlanmasından bu yana milyonlarca Huawei kullanıcısı bu sistemi benimsedi. Şirkete göre, EMUI 11’i benimseyenlerin sayısı şu anda 10 milyonu aşıyor. Bu da yaklaşık üç ayda 10 milyondan fazla kullanıcısı olduğu anlamına geliyor. EMUI 11 resmi olarak 11 Eylül’de piyasaya sürüldü ve birçok yeni tema getirdi. Aynı zamanda daha kapsamlı bir “akıllı pencere” özelliği ile geldi. EMUI 11, birden fazla cihazın ara bağlantısını gerçekleştirmek için de Hongmeng 2.0’ın teknolojisinden yararlandı.

EMUI 11

Huawei EMUI 11

EMUI 11 üç temel üzerine inşa edilmiş: gizlilik, güvenlik ve kullanıcı deneyimini geliştirme. Geliştiriciler,  Ekran Her Zaman Açık özelliğini yeni temalar ve ayarlarla güncelledi, ekranın merkezine odaklanan arayüzü yeniden tasarladı, ses, tasarım ve doğal hareketler ekledi.

EMUI 11’deki en dikkat çeken değişikliklerden biri ise çoklu pencere ve bölünmüş ekran özelliği oldu. Uygulamanın açılır penceresi, “Akıllı Çoklu Pencere” özelliği ile istenilen zamanda simge durumuna gelebiliyor. Fonksiyonu başlatmanıza izin veren özel bir hareket de var. Pencerenin kendisi ayarlanabilir bir şekle sahip ve kullanıcı bu sayede pencere büyüklüğünü belirleyebiliyor.

Bazıları için hoş bir özellik haline gelen uygulama izni özelliği, artık arka plandaki uygulamanın kamera veya mikrofona erişim izinlerini ayarlayabiliyor. Burada güvenlik de çok önemli. Uygulama izinleri, Stok Android’de olduğu gibi veriliyor ancak bunları her zaman için veya yalnızca uygulama çalışırken kullanılacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Sistem ayrıca arka planda yardımcı programların çalışmalarını izliyor ve herhangi bir kişisel bilgi kullanıp kullanmadıklarını bildiriyor. Ayrıca ayarlardan, uygulamaların erişim izinlerini takip etmek de mümkün.

Devamını oku

Google

Google Chrome güncellemesi v87

Google Chrome
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Yaklaşık bir hafta önce dünyanın en çok kullanılan tarayıcıları arasında en başta gelen Google Chrome için bir güncelleme geldi. Tarayıcıya eklediği yeniliklerin yanı sıra güncellemenin kattığı hız göze çarpıyor.


İlginizi çekebilir: Google, Windows 7 için 2022’ye dek Chrome desteğini sürdürecek!

reklam
MSI reklamı

Dünya çapında tarayıcılar arasında bir numarada gelen tarayıcı, yerini bırakmamak için çalışmaya devam ediyor. Google, bunun için yeni geliştirmeler ve iyileştirmeler yapıp tarayıcısına farklı eklentiler getiriyor.

Geçen hafta Chrome için versiyon 87’yi yayınlayan Google, tarayıcının performansı için büyük bir adım atmış oldu. Tarayıcının ilk açılış hızı bu güncellemeyle birlikte %25’e kadar artarken, web sayfaları arasında geçişlerde de bu oranda %7’lik bir artışa neden oldu.

Google Chrome

Başka bir önemli iyileştirme olarak ise özellikle daha düşük özellikli bilgisayarlarda fark edilen RAM kullanımı oldukça düşürüldü. Böylece Chrome, en önemli eksiklerinden birini kapatmış oldu ve rakiplerinden bir adım daha öne geçti. Tarayıcı performansı için Google’ın attığı diğer bir önemli adım ise işlemci kullanımı alanında. İşlemci kullanımını 5 kata kadar azaltmayı başaran Google, böylece elektrik tüketimini fark edilir bir şekilde düşürmüş oldu. Bu durum özellikle dizüstü bilgisayarlar için önem taşıyor. Bu tasarrufla birlikte dizüstü cihazların şarj süresi bir saate kadar uzayabilir.

Performans iyileştirmeleri ve diğer birçok yeniliğin yanında Google, bu güncellemeyle birlikte açık sekmeler arasında arama yapma özelliği ve yeni PDF okuyucusu gibi özellikleri kullanıcılara sunuyor.

Google Chrome v87 yükseltmesine erişebilmek için öncelikle Google Chrome tarayıcınız üzerinden Ayarlar kısmına girmelisiniz. Ardından Chrome hakkında kısmına tıklayarak güncel sürümünüzü görebilir ve güncelleme yapabilirsiniz.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler