Sosyal medya
MSI reklamı

Oyun

Destiny’nin Iron Banner Etkinliği Haftaya Geliyor!

Oyunun sevilen etkinliklerinden biri olan Iron Banner yeni ödülleri ile haftaya bizlerle.

Kendine has bir kitlesi ile hâlâ daha sevilerek oynanan Destiny için Iron Banner etkinliği haftaya geliyor. Kısıtlı zamanı olan bu etkinlik; giyilebilir set ve silahlarını tamamlamak isteyen oyuncular için güzel bir fırsat. 6 Aralık Salı günü başlayacak etkinliğin bitiş tarihi ise 13 Aralık Salı günü olarak belirlendi. Belirli aralıklar ile gelen Iron Banner bu sefer, oyuncuların belirli sürelerle gelen “Spark” cisimlerini kendi bölgelerine taşıması gibi bir konusu olan Rift Modu ile sevenlerin karşısına çıkacak.

Her zamanki gibi Iron Banner‘ın eli boş değil. Belirli görevleri başarıyla tamamlayıp ilgili puanları yakalayan oyuncular için bazı silah ve giyilebilir set  parçası gibi ödüller, etkinliğin beraberinde geliyor. Tüm karakterler için “Scout ve Pulse Rifle” silahlarının yanı sıra; Titan sınıfı için kemer, Hunter sınıfı için pelerin ve Warlock sınıfı için kafalık ve kolluk gibi set parçalarını içerisinde barındırmakta.

reklam
Set Parçaları

Etkinlik Kapsamında Her Farklı Sınıf İçin Set Parçaları Mevcut

Scout ve Pulse Rifle

Iron Banner Etkinliği Kapsamında Gelen Scout ve Pulse Rifle

 

Set Parçaları

Etlkinlik; Warlock Sınıfı da İhmal Etmiyor.

 

 

 

Bunun yanında, oyunun yapımcısı Bungie‘nin bu hafta gerçekleşen “PlayStation Experience Event” etkinliğine katılacaklarını biliyorduk. Bu durum, üzerinde çalıştıkları Destiny 2 için etkinlik kapsamında bir duyum alabiliriz demek oluyor. Henüz resmi bir açıklama olmasa da oyunun sevenlerince yapılan dedikodular ve sızan bazı bilgiler doğrultusunda bir devam oyunu duymamız olası. Oyun için getirdikleri son ek paket olan Rise of Iron‘ın kısıtlı içerikler ile gelmesi, sevenlerini haliyle üzmüştü. Genişlemek için bir ek paketten çok, devam oyunu bizlere sunmaları sevilen oyunu kurtarmak için doğru bir hamle olarak gözüküyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gamer, Endüstri Mühendisliği Öğrencisi, Kitap, Film, Oyun ve Dizi Tutkunu, Fallout ve Assassin's Creed Serileri Favorileri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi/Film/Kitap

Amazon Studios Fallout dizisini duyurdu!

Yazan:

Fallout

Amazon Studios, yeni bir dizi için çalışmalara başladı. Firma, sevilen oyun serisi Fallout için çalışmalara başladığını sosyal medyadan duyurdu.


İlginizi çekebilir; Birleşik Krallık Parlamentosu’ndan oyun dünyasını ilgilendiren talep

reklam

Sevilen oyun serisi Fallout dizi oluyor!

Amazon Studios, dizi çalışmalarına devam ediyor. Firma sevilen oyun serisi Fallout için yeni bir dizi çıkaracağını hayranlarına duyurdu. Bethesda yapımı sevilen oyun serisi Fallout dizisinin yapımcılığını Kilter Films üstlenirken dizi Amazon Prime platformunda yayınlanacak. Öte yandan Westworld dizisinin yaratıcı ekibinde yer alan Lisa Joy ile Jonathan Nolan, Fallout dizisi içinde ekipte yer alacak. Dizinin yapımında Bethesda firmasından Todd Howard ve James Altman da uyarlama sırasında ekibe yardımcı olmak amacı ile projesinin içerisinde yer alacaklar. Lisa Joy ve Jonathan Nolan yaptıkları açıklama ile, kendilerine eğlenceli saatler geçirten bu serinin dizisini yapacak olmaktan oldukça heyecan duyduklarını belirttiler.

Westworld dizisinin başarısının arkasında yer alan iki önemli ismin bu dizi içinde yetkili kadroda olması hayranların beklentilerinin yükselmesine neden oldu. Bethesda ekibi de Lisa Joy ve Jonathan Nolan isimlerinin bu yapımda yer almasının kendileri için büyük bir şans olduğunu belirtti. Tam olarak Twitter duyurusu dışında başka bilgiler içermeyen dizinin serinin hangi dönemini işleyeceği de merak konusu. Son dönemlerde artan oyun uyarlamaları arasına katılan Fallout dizisi de bakalım hayranların beklentilerini karşılayabilecek mi bekleyip göreceğiz.

 

Devamını oku

Oyun

Birleşik Krallık Parlamentosu’ndan oyun dünyasını ilgilendiren talep

Yazan:

Birleşik Krallık Parlamentosu

Birleşik Krallık Parlamentosu içerisinde yer alan Lortlar Kamarası, oyun dünyasını değiştirecek bir talepte bulundu. Üyeler “loot box” sisteminin yer aldığı oyunların kumar sınıfına girmesini istiyor.


İlginizi çekebilir; Yeni internet kanunuyla BTK, kamu yararı diyerek site kapatabilecek!

reklam

“Loot box” sisteminin kumar olarak sınıflandırılması gündemde!

“Loot box” sistemi, oyun dünyasının içerisinde oldukça önemli bir ekonomiye sahip. Bu sistem sayesinde normalde kazandığından daha fazla paralar kazanan şirketler için sıkıntılı bir süreç başlayabilir. Birleşik Krallık Parlamentosu’nun Lortlar Kamarası,loot box” sisteminin kumar olarak sınıflandırılmasını ve bu konuda gerekli yasalar ile denetleme altına alınmasını talep etti. Oyunculara oyun içi satım alım yaptıran ve bazı çevrelere göre bağımlılık yaptırma tehlikesi bulunan bu sistem ile mücadele isteği karşısında, Birleşik Krallık Parlamentosu da konuyu değerlendirme kararı aldı. UKIE (Birleşik Krallık İnteraktif Eğlence) CEO‘su Jo Twist, Birleşik Krallık sınırları içerisinde oldukça popüler olan video oyunlarının insanları kumara özendirmemesi için gerekli adımların atılacağını açıklaması ile işin ciddiyetini de ortaya çıkmış oldu.

Loot box

Eğer gerekli düzenlemeler gerçekleşirse, bu sisteme sahip oyunlar, kumar yasaları ile denetlenecek. Bu sayede çocukların kumar oynamasının önüne geçmek isteyen hükumet, bu konuda adım atmak isteyen diğer ülkelere de öncülük etme şansına sahip olacak. Son dönemin önemli popüler oyunlarının içerisinde yer alan bu sistem acaba yapımcılara ne tür aksiyonlar aldıracak merakla bekleyeceğiz. Çalışmaların bu yıl kumar yasası incelemesi sırasında başlayacağı da belirtildi.

Devamını oku

Oyun

Xiaomi Redmi Note 9 oyun performansı nasıl? (VIDEO)

Xiaomi Redmi Note 9

Xiaomi Redmi Note 9 oyun performansını deneyimlediğimiz bu videomuzda, cihazımızla 10 oyun oynuyoruz.MediaTek Helio G85 kullanan modelimiz, oyun içinde kararlı sonuçlar gösterebiliyor mu? FPS değerleri neler? Yüksek ayarlarda, her oyunu oynatabiliyor mu?
Hepsini videomuzdan izleyebilirsiniz.
İyi seyirler.

Videonun Zaman Çizelgesi:

0:00 Intro
0:27 Asphalt 9 Legends
1:22 Battle Prime
2:09 FIFA Mobile
2:49 Shadowgun
3:43 Modern Warplanes
4:30 NBA Live Mobile
5:11 PUBG
6:12 The Wolf
7:01 World War Heroes: WW2 
7:59 WWE Mayhem
8:26 Outro
https://youtu.be/g-jgIV2wmHw
Devamını oku