Sosyal medya

Haber

Deathstar için pamuk eller cebe

the-star-nature-deathstar-104908

Star Wars, pek çoğunuzun bildiği gibi yakın zamanda “şirin mi şirin” filmlerin yapımcısı Disney’in eline geçti. Lucas Arts’ı George Lucas’tan alan Disney, hemen de Star Wars Episode VII’yi çekeceğini açıkladı. Serinin hayranları her ne kadar bir devam filmi isteseler de bu filmin Disney tarafından çekileceği düşüncesine alışamadılar. Muhtemelen bu sebepten dolayı da bir Deathstar (Ölüm Yıldızı) inşa edip, insanlığın köküne kibrit suyu dökme planları yapıyorlar.

Fazla değil, 850.000.000.000.000.000 dolar

Geçtiğimiz aylarda başını Anonymous’un çektiği 4chan’ci ekip, Beyaz Saray’ın online öneri kısmından başvurarak, hükümetin bir Deathstar inşa etmesini talep etmişlerdi. Tabii pek de ciddiye alınmayan bu talepten sonra, bir kişi Kickstarter sitesinde Deathstar projesini duyurdu. 20 milyon pound olarak belirlenen hedefe ulaşmak pek olası görünmüyor. Fakat asıl hedef de zaten işin geyiğini yapmak olarak tanımlanıyor.

Proje şimdide çok ilgi gördü, hatta saatler içinde 500’den fazla kişi toplamda 72 bin dolarlık bir yatırımı Deathstar’a yaptı. Kickstarter’ın talep çizelgesinde de 1 dolarlık yatırım yapanlara “daha güvenli bir gezegen güvencesi” veriliyor. Eğer 5 dolarlık bir yatırım yaparsanız da MSE-6 serisi tamir droidlerinden bir tanesinin üzerine isminizin yazılacağını vaat ediyorlar. Projenin tek riski olarak da Force yani Güç görülüyor.

Ekip o kadar ciddi ki, planlarını da çok gizli olmasına rağmen paylaşmışlar. Hemen altta görebilirsiniz.

 

ds_2

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval