Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Cep telefonlarına taksit yasağı kalkıyor!

Cep telefonu taksit
Cep telefonu taksit

Cep telefonlarında taksit yasağı dönemi sona eriyor.

Hayatımızın vazgeçilmezi olan cep telefonları için uygulanan bir taksit yasağı söz konusuydu. Önceki yıllarda herkes rahatlıkla cep telefonu alabilirken gelen yasak ile birlikte cep telefonlarına taksit dönemi sona ermişti.

Bu yasağın uygulanmasıyla birçok tüketici mağdur oldu. İstedikleri telefonu taksit olmadan alamayan tüketiciler bu durumdan oldukça şikayetçiydi. Fakat tek şikayetçi olan tüketiciler değildi. Aynı şekilde satıcılar da bu durumdan oldukça şikayetçi. Bu dönem içerisinde tüketiciler gözünü yurt dışına dikti. Yolcuların yanında telefon getirmesiyle devletin kasası da, telefonun bakımını üstlenen distribütörler de oldukça maddi açıdan zedelendi.

Bu duruma daha fazla sessiz kalamayan sektör temsilcileri Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Bankacılık Düzenleme ve Denetim Kurulu (BDDK) ile bir araya gelerek durumu izah ettiler. Gelire göre taksit imkanı üzerinde çalışamalar başladı. Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) yetkilileri asıl amaçlarının kuyumculuk sektöründe olduğu gibi taksitlendirme yasağının tamamen kaldırılması yönünde olduğunu açıkça vurguladı. 

Yapılan düzenlemelerin Ekim ayının sonunda tamamlanması planlanıyor. Ekim ayının sonunda düzenlenmenin tamamlanması durumunda en geç sene sonunda tekrar taksit imkanının başlatılması bekleniyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Uğur Karapaça

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval