Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Donanım

Canon renkli tabaka baskısı serisine yeni imagePRESS modellerini ekledi

imagePRESS C800

Canon Eurasia, baskı hizmeti sağlayıcıların (BHS’ler) gün geçtikçe değişen ihtiyaçlarını karşılayacak yenilikçi teknolojiler geliştirmeye dönük çalışmalarını sürdürüyor. Canon, bu vizyonu çerçevesinde yeni renkli üretim tabaka baskı çözümü olan imagePRESS C800 Serisini tanıttı.

70ppm imagePRESS C700 ve 80ppm imagePRESS C800 modellerinden oluşan yeni seri, kaliteli Canon imagePRESS C7011VP(S) serisinin sahip olduğu yenilikçi teknolojiyi devam ettirerek hem ticari hem de kurum içi baskı ortamlarında daha ileri düzeyde baskı kalitesi, verimlilik ve çok yönlülük sunuyor.

reklam

Yeni imagePRESS C800 serisinin lansmanı 5-6 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul Feriye’de gerçekleştirildi. Basın lansmanda konuşan Canon Eurasia Profesyonel Baskı Çözümleri İş Geliştirme Yöneticisi Güvenç Gündüz, şunları söyledi: “Pazara yeni imagePRESS C800 Serisini sunarak, renkli baskı portföyümüzü genişletiyoruz. Yeni imagePRESS C800 serisi ürünleriyle müşterilerimizin olağanüstü kalite, performans ve uygulama esnekliği sağlayan üretim baskı cihazı ihtiyacını karşılıyoruz. imagePRESS C800 Serisi, kurum içi ve ticari baskı ortamlarının ihtiyaçlarını karşılamak için esnek sonlandırma seçenekleriyle birlikte en yüksek kaliteyi, verimliliği ve güvenilirliği sunan güçlü ve yenilikçi teknolojilerle donatıldı. imagePRESS marka adı ile yeni serinin olağanüstü özelliklerinin oluşturduğu kombinasyonun pazarda onu son derece cazip bir seçenek haline getireceğine inanıyoruz.”

Pazarda öncü verimlilik düzeyi
Canon’un renkli dijital baskı portföyünde imageRUNNER ADVANCE C9000 Serisi ve imagePRESS C6011(S) arasında konumlanan imagePRESS C800 Serisi, pazarda öncü bir verimlilik düzeyinde yüksek kaliteli çıktılar üretiyor. Yenilikçi tasarımı sayesinde sunduğu çok yönlülükle, ağır kuşe stoklar ve zarflar dahil olmak üzere, çeşitli medya seçeneklerinde kapsamlı ve yenilikçi uygulamalar yaratabiliyor. Ayrıca kişiselleştirilmiş baskı iletişimleri için kısa vadeli işlerden karmaşık değişken verili baskılara kadar her türlü ihtiyacı karşılayabilecek esnekliğe sahip.

imagePRESS C800

imagePRESS C800

imagePRESS C800 Serisinin baskı kalitesi şu yeni ve geliştirilmiş teknolojileri sağlıyor;
• Canon’un yeni geliştirdiği, Her Zaman Canlı (Consistently Vivid) (CV) toneri, 80 ppm’e kadar hızlarda daha yüksek kalitede baskılar ve geliştirilmiş transfer verimliliğini sağlayarak özel ve en iyi kalitede uygulamalar için kabartmalı ve işlenmemiş kağıt düzeyleri dahil olmak üzere birçok medya seçeneğinde güçlendirilmiş renk tutarlılığı ve doğruluğu sunuyor.
• Kompakt Kayıt Teknolojisi (Compact Registration Technology) (CRT) ister tek yaprak ister binlerce yaprak baskısı alınsın, en yüksek kalitede sonuçların elde edilmesi için her bir resmin her seferinde aynı yere yerleştirilmesini garantiliyor.
• Çoklu pozlama teknolojisine sahip 32 ışınlı (Dikey Girintili Yüzeye Yayan Lazer/ Vertical Cavity Surface Emitting Laser) VCSEL birimi olağanüstü 2400 x 2400 dpi çözünürlük sunarken, yüksek verimliliği destekler ve müşterilerin mevcut en çok yönlü ekran desenleri arasından seçim yapmasına imkan tanıyor.
• Çok boyutlu karışık renk kalibrasyonu için yeni Otomatik Düzeltilen Renk Tonu (Auto Correct Colour Tone) (ACCT) ve kullanımı kolay bir renk kalibrasyon aracı olan yükseltilmiş Otomatik Renk Dağılımı (Auto Gradation Adjustment) (AGA) baskı profesyonellerinin müşterilerine en çarpıcı görüntüleri ve metinleri içeren yüksek kalitede uygulamalar sunmasına imkan tanıyor.

Geliştirilmiş Çift Kemerli Kaynaştırma (Avanced Twin Belt Fusing) birimi sayesinde farklı medya tiplerinde dakikada 80 görüntüye kadar yüksek hızlarda üretim yapabilen imagePRESS C800 Serisi, 220gsm’ye kadar ağır stoklarda baskı kalitesinden taviz vermeden maksimum hızda çalışabiliyor. Ayrıca, cihazın karışık medya işlerinde yüksek verimlilik sunması için sıcaklık ayarlamalarını akıllı bir şekilde yapmasını sağlayan yenilikçi endüksiyon ısıtma ve soğutma teknolojileri sayesinde olağanüstü üretim hızları sunuyor.

imagePRESS C800 Serisindeki, toner verimliliğini artıran Elastik Ara Transfer Kemeri (Elastic Intermediate Transfer Belt) ise, cihazın etkileyici medya kullanım kapasitesine sahip olmasını sağlıyor ve dokulu medya veya geri dönüştürülmüş medya gibi düzensiz medya üzerine farklı uygulamalar yapılmasına izin veriyor. Diğer yandan yeni çok çekmeceli kağıt kulesi formundaki geliştirilmiş besleme teknolojisi, kuşe stokta bile yanlış besleme olasılığını ortadan kaldırıyor.

Üç yenilikçi iş akışı

imagePRESS C800 Serisinde kurum içi baskı ve Grafik Sanatları ortamlarının ihtiyaçlarına uygun üç yenilikçi iş akışı bulunuyor; Yüksek kalitedeki baskı işlerinin kolayca üretilmesini sağlayan Canon imagePRESS Yazıcı Kiti B1, üretim iş akışının tamamının tek bir noktadan kolayca kontrol edilmesini, sezgisel işlem ve etkili görev bölüşümü yapılmasını sağlayan PRISMAsync iPR C800 Serisi A1 ve dijital baskı iş akışı lideri EFI™ tarafından geliştirilen iki yeni dijital ön uç (DFE’ler) imagePRESS Server F200 ve imagePRESS Server G100. Bu DFE’ler, EFI’nın sırasıyla yeni Fiery FS150 Pro ve FS150 platformlarında üretilen ilk DFE’ler olmakla birlikte, daha hızlı işleme, eşsiz görüntü kalitesi ve kullanımı kolay, otomatik iş akışları sunuyor.

imagePRESS C800 Serisi en üst düzeyde esneklik sunması için farklı üçüncü parti sonlandırma cihazlarıyla da uyumlu.

MSI reklamı

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

DualShock 4, PlayStation 5 özel oyunlarında kullanılamayacak!

Yazan:

dualshock 4 ps5

Sony, şu anda da satın alabileceğimiz bazı parçaların dahil olduğu, PlayStation 5 üzerinde çalışabilecek aksesuarları açıkladı. Uzun süredir beklenen ve hakkında çeşitli söylentiler bulunan DualShock 4 desteği ise PS5 oyunları için sürdürülmeyecek. Ancak geriye dönük uyumluluk içeren, PS5 içerisinde oynayacağımız bazı PS4 oyunlarında DualShock 4 kontrolcüsünü kullanabileceğiz. 

DualShock 4’ün neden kullanılamadığı sorusuna Sony; DualSense kablosuz denetleyicisinin de dahil olduğu yeni platform özelliklerini kullanıcıların tam anlamıyla kullanabilmesini istiyoruz” şeklinde bir söylemle açıklık getirdi. Bu demek oluyor ki hali hazırda elimizde bulunan PS4 kontrolcüleri, PlayStation 5 oyunları için kullanılamayacak. Yeni nesil konsola eklenen özellikler sebebiyle istenen deneyimi sunmayacağını düşünülen kontrolcü, kullanıcılara yeni PS5 ile birlikte yeni DualShock kontrolcüsünü de almaya neredeyse mecbur bırakacak.

reklam

İlginizi çekebilir: Mobil yapım Diablo: Immortal için yeni oynanış videosu yayınlandı

playstation 5 üretim arttı
Yayınlanan açıklamada ayrıca, PS4 için özel olarak çıkan kulaklık, direksiyon setleri, arcade ve flight (uçuş) aksesuarlarının, teknolojileri destekleyen PS5 oyunları üzerinde kullanılabileceğini vurgulandı. Ek olarak VR aksesuarları ve PS Move kiti de PlayStation 5 üzerinde kullanılabilecek. 06 Ağustos tarihinde gerçekleşmesi beklenen yeni State of Play etkinliğinin öncesinde, kullanıcılar aksesuarlar konusunda yayılan söylentilerden sonra gerçekleri öğrenmiş oldu.

MSI reklamı
Devamını oku

Donanım

AMD’nin yeni grafik kartları en tepeye oynamayacak

AMD ve Nvidia yeni grafik kartlarını yakın zamanda tanıtacak. Ancak son raporlara göre AMD‘nin yeni Big Navi RDNA 2 grafik kartlarının, RTX 2080 Ti seviyesinde olacağı, en iyi senaryoda da %15 daha iyi olacağı söyleniyor. RTX 3080‘in ise 2080 Ti grafik kartından daha iyi olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Huawei, Enjoy Tablet 2 modelini tanıttı

reklam

Yeni nesil grafik kartları bu yıl içinde satışa sunulacak. Son dönemlerde AMD orta seviyeyi hedeflemiş ve Nvidia’nın en üst grafik kartlarına yakın bir güce sahip bir grafik kartı çıkarmamıştı. Yeni nesil grafik kartlarında AMD‘nin en üst seviyeyi hedeflemesi bekleniyordu ancak Coreteks‘in raporuna göre yeni nesil AMD grafik kartları da Nvidia‘nın bayrak gemisi diyebileceğimiz grafik kartlarına performans olarak yaklaşamayacak. Big Navi‘nin en üst seviye grafik kartının RTX 2080Ti/RTX 3070 ayarında bir performans vermesi bekleniyor, ki Nvidia‘da RTX 3080/RTX 3080 Ti gibi çok güçlü kartlar geleceğini düşünürsek performans olarak AMD  yine en tepede olmayacak gibi gözüküyor. Mevcut nesilde AMD‘nin 5700XT grafik kartı, RTX 2070-RTX 2070 Super arasında bir performans vermekte. Ancak tepe performans RTX 2080 / RTX 2080 Super ve RTX 2080 Ti ile yine Nvidia‘da bulunuyor.

AMD’nin Sienna Cichlid kod adlı yeni grafik kartlarından sadece 2 tanesinin bu sene çıkış yapması bekleniyor, bu kartların da kendi içinde üst seviye olanlar olması bekleniyor. Orta seviyede sistem kurup Big Navi serisini kullanmak isteyenlerin 2021 yılını beklemesi gerekecek. Orta ve alt seviye AMD ekran kartlarının 2021‘in ilk 3 ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

AMD Big Navi ve Nvidia Ampere grafik kartları için halen çok net bilgiler olmasa da alınan duyumlara göre Nvidia’nın Eylül ortasında, AMD’nin ise Ekim ayının başında yeni grafik kartlarını piyasaya sürmesi bekleniyor.

MSI reklamı
Devamını oku

Aksesuar

YARATICI DÜŞÜNCELER İÇİN ÖZEL ANAKART: ASUS PROART Z490 CREATOR 10G

YARATICI DÜŞÜNCELER İÇİN ÖZEL ANAKART: ASUS PROART Z490 CREATOR 10G

Asus ProArt Z490 Creator 10G modeli, profesyoneller için özel olarak dizayn edilmiş bir anakart olarak dikkat çekiyor. 3D modelleme, görüntü işleme, animasyon veya medya prodüksiyon alanlarında çalışan içerik üreticilere en uygun performansı sunmak için dizayn edilmiş.


İlginizi çekebilir; Intel Core i9 10900 ve ROG Maximus XII Hero Wi-Fi incelemesi | Yeni Intel işlemciler neler sunuyor?

reklam

YARATICI DÜŞÜNCELER İÇİN ÖZEL ANAKART: ASUS PROART Z490 CREATOR 10G

Dahili 2.5G Intel Ethernet ve ayrıca 10G Ethernet kartı yer alan anakartta bulut ve internet tabanlı iletişimi güçlendirerek iş akışlarını yüksek oranda hızlandırmayı başarıyor. Üzerinde yer alan iki adet Thunderbolt 3 Type-C girişinin de dahil olduğu yüksek performanslı giriş çıkışlar, esnek ve zahmetsiz bağlantıyla yüksek veri aktarım hızları ve geniş depolama seçenekleri sunuyor.

Kutudan çıkan HYPER 10G LAN kartı, standart Gigabit Ethernet’ten 10 kata kadar daha hızlı bir çözüm sunmakta. Bu da Asus ProArt Z490 Creator 10G kullanan çoğunlukla büyük dosyalarla çalışan içerik üreticilere ideal bir çözüm sunuyor. 4K videoları yüklemek veya büyük dosyaları göndermek çok daha kolay ve hızlı hale geliyor.

Yapay zekalı anakart

Z490 Creator 10G, içerik üretimi için kullandığınız sistemi her açıdan daha iyi hale getirmenizi araçlar sunuyor. Böylece iş akışınız için gereken hızlı ve kullanışlı kontrole kavuşuyorsunuz. AI Hız Aşırtma ve AI Soğutma özellikleriyle dinamik ve otomatik ayar yapabilmenin yanı sıra CreationFirst yazılımıyla ağ trafiğini optimize edip internet üzerinden kesintisiz çalışabiliyorsunuz. Bu da profesyonel kullanıcıların ayrıca teknik bilgi gerekmeden sistmemlerinin en doğru, en stabil bir biçimde çalışmasına olanak tanıyor.

Güçlü yapı, yüksek performans

Dijital güç kontrolü ve DrMOS güç aşamalarıyla Asus ProArt Z490 Creator 10G, gelişmiş Intel CPU’larının gereksinimlerini karşılayabiliyor. Bunu da 12+2 MOSFED düzeni ile sağlıyor. Yüksek sıcaklıklara dayanabilecek şekilde geliştirilen üst düzey bobinler ve dayanıklı kapasitörlerin kullanıldığı bu modelde yüksek güç gerektiren render işlemleri için işlemci tam manasıyla beslenmiş oluyor.

Asus ProArt Z490 Creator 10G ile gelişmiş ses deneyimi

Profesyonel kullanıcıların tercihi olacak bu kartta özellikle görüntü işleme, animasyon veya medya prodüksiyon alanlarında önemli noktalardan biri de ses deneyimi olması da dikkat çekiyor. Bu nedenle özel olarak geliştirilen Crystal Sound 3 sistemine sahip olan kart, ön güç düzenleyicisi, ses kalkanı, entegre amplifikatör gibi ekstraları ile işlenecek videoda gerçek sesi duymanızı ve buna göre doğru biçimde düzenleyebilmenizi sağlıyor.

Asus ProArt Z490 Creator 10G özellikleri

 • İşlemci: Intel Soket 1200 10.Nesil Intel Core, Pentium Gold ve Celeron
 • Yonga Seti: Z490
 • Bellek: 4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 (4800 MHz O.C)
 • Thunderbolt: 2 x Intel Thunderbolt 3 portları (Tip C) desteği DisplayPort ve Thunderbolt video çıkışları – veri transfer hızı 40 Gbps
 • Grafik: 1 x DisplayPort 1.4 – 1 x HDMI 1.4b
 • Çoklu GPU: AMD 3-Yönlü CrossFireX
 • Genişleme Yuvaları: 2 x PCIe 3.0 x16 (x16 veya çiftli x8) – 1 x PCIe 3.0 x16 (x4 modu) – 2 x PCIe 3.0 x1
 • Depolama: Toplamda 2 x M.2 yuvası ve 4 x SATA 6Gb/s yuvası destekler
 • LAN: Intel I225-V 2.5Gb Ethernet
 • Ses: Realtek ALC S1220A 8-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC’i
 • USB Portları: 2 x USB 3.2 Gen 2 (Tip C) – 4 x USB 3.2 Gen 2 (Tip A) 2 x USB 3.2 Gen 1 (Tip A) – 1 x USB 3.1 Gen 1 (Tip C) – 2 x USB 3.2 Gen 1 (Tip A) 4 x USB 2.0
MSI reklamı
Devamını oku