Sosyal medya

Donanım

Canon renkli tabaka baskısı serisine yeni imagePRESS modellerini ekledi

imagePRESS C800

Canon Eurasia, baskı hizmeti sağlayıcıların (BHS’ler) gün geçtikçe değişen ihtiyaçlarını karşılayacak yenilikçi teknolojiler geliştirmeye dönük çalışmalarını sürdürüyor. Canon, bu vizyonu çerçevesinde yeni renkli üretim tabaka baskı çözümü olan imagePRESS C800 Serisini tanıttı.

70ppm imagePRESS C700 ve 80ppm imagePRESS C800 modellerinden oluşan yeni seri, kaliteli Canon imagePRESS C7011VP(S) serisinin sahip olduğu yenilikçi teknolojiyi devam ettirerek hem ticari hem de kurum içi baskı ortamlarında daha ileri düzeyde baskı kalitesi, verimlilik ve çok yönlülük sunuyor.

Yeni imagePRESS C800 serisinin lansmanı 5-6 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul Feriye’de gerçekleştirildi. Basın lansmanda konuşan Canon Eurasia Profesyonel Baskı Çözümleri İş Geliştirme Yöneticisi Güvenç Gündüz, şunları söyledi: “Pazara yeni imagePRESS C800 Serisini sunarak, renkli baskı portföyümüzü genişletiyoruz. Yeni imagePRESS C800 serisi ürünleriyle müşterilerimizin olağanüstü kalite, performans ve uygulama esnekliği sağlayan üretim baskı cihazı ihtiyacını karşılıyoruz. imagePRESS C800 Serisi, kurum içi ve ticari baskı ortamlarının ihtiyaçlarını karşılamak için esnek sonlandırma seçenekleriyle birlikte en yüksek kaliteyi, verimliliği ve güvenilirliği sunan güçlü ve yenilikçi teknolojilerle donatıldı. imagePRESS marka adı ile yeni serinin olağanüstü özelliklerinin oluşturduğu kombinasyonun pazarda onu son derece cazip bir seçenek haline getireceğine inanıyoruz.”

Pazarda öncü verimlilik düzeyi
Canon’un renkli dijital baskı portföyünde imageRUNNER ADVANCE C9000 Serisi ve imagePRESS C6011(S) arasında konumlanan imagePRESS C800 Serisi, pazarda öncü bir verimlilik düzeyinde yüksek kaliteli çıktılar üretiyor. Yenilikçi tasarımı sayesinde sunduğu çok yönlülükle, ağır kuşe stoklar ve zarflar dahil olmak üzere, çeşitli medya seçeneklerinde kapsamlı ve yenilikçi uygulamalar yaratabiliyor. Ayrıca kişiselleştirilmiş baskı iletişimleri için kısa vadeli işlerden karmaşık değişken verili baskılara kadar her türlü ihtiyacı karşılayabilecek esnekliğe sahip.

imagePRESS C800

imagePRESS C800

imagePRESS C800 Serisinin baskı kalitesi şu yeni ve geliştirilmiş teknolojileri sağlıyor;
• Canon’un yeni geliştirdiği, Her Zaman Canlı (Consistently Vivid) (CV) toneri, 80 ppm’e kadar hızlarda daha yüksek kalitede baskılar ve geliştirilmiş transfer verimliliğini sağlayarak özel ve en iyi kalitede uygulamalar için kabartmalı ve işlenmemiş kağıt düzeyleri dahil olmak üzere birçok medya seçeneğinde güçlendirilmiş renk tutarlılığı ve doğruluğu sunuyor.
• Kompakt Kayıt Teknolojisi (Compact Registration Technology) (CRT) ister tek yaprak ister binlerce yaprak baskısı alınsın, en yüksek kalitede sonuçların elde edilmesi için her bir resmin her seferinde aynı yere yerleştirilmesini garantiliyor.
• Çoklu pozlama teknolojisine sahip 32 ışınlı (Dikey Girintili Yüzeye Yayan Lazer/ Vertical Cavity Surface Emitting Laser) VCSEL birimi olağanüstü 2400 x 2400 dpi çözünürlük sunarken, yüksek verimliliği destekler ve müşterilerin mevcut en çok yönlü ekran desenleri arasından seçim yapmasına imkan tanıyor.
• Çok boyutlu karışık renk kalibrasyonu için yeni Otomatik Düzeltilen Renk Tonu (Auto Correct Colour Tone) (ACCT) ve kullanımı kolay bir renk kalibrasyon aracı olan yükseltilmiş Otomatik Renk Dağılımı (Auto Gradation Adjustment) (AGA) baskı profesyonellerinin müşterilerine en çarpıcı görüntüleri ve metinleri içeren yüksek kalitede uygulamalar sunmasına imkan tanıyor.

Geliştirilmiş Çift Kemerli Kaynaştırma (Avanced Twin Belt Fusing) birimi sayesinde farklı medya tiplerinde dakikada 80 görüntüye kadar yüksek hızlarda üretim yapabilen imagePRESS C800 Serisi, 220gsm’ye kadar ağır stoklarda baskı kalitesinden taviz vermeden maksimum hızda çalışabiliyor. Ayrıca, cihazın karışık medya işlerinde yüksek verimlilik sunması için sıcaklık ayarlamalarını akıllı bir şekilde yapmasını sağlayan yenilikçi endüksiyon ısıtma ve soğutma teknolojileri sayesinde olağanüstü üretim hızları sunuyor.

imagePRESS C800 Serisindeki, toner verimliliğini artıran Elastik Ara Transfer Kemeri (Elastic Intermediate Transfer Belt) ise, cihazın etkileyici medya kullanım kapasitesine sahip olmasını sağlıyor ve dokulu medya veya geri dönüştürülmüş medya gibi düzensiz medya üzerine farklı uygulamalar yapılmasına izin veriyor. Diğer yandan yeni çok çekmeceli kağıt kulesi formundaki geliştirilmiş besleme teknolojisi, kuşe stokta bile yanlış besleme olasılığını ortadan kaldırıyor.

Üç yenilikçi iş akışı

imagePRESS C800 Serisinde kurum içi baskı ve Grafik Sanatları ortamlarının ihtiyaçlarına uygun üç yenilikçi iş akışı bulunuyor; Yüksek kalitedeki baskı işlerinin kolayca üretilmesini sağlayan Canon imagePRESS Yazıcı Kiti B1, üretim iş akışının tamamının tek bir noktadan kolayca kontrol edilmesini, sezgisel işlem ve etkili görev bölüşümü yapılmasını sağlayan PRISMAsync iPR C800 Serisi A1 ve dijital baskı iş akışı lideri EFI™ tarafından geliştirilen iki yeni dijital ön uç (DFE’ler) imagePRESS Server F200 ve imagePRESS Server G100. Bu DFE’ler, EFI’nın sırasıyla yeni Fiery FS150 Pro ve FS150 platformlarında üretilen ilk DFE’ler olmakla birlikte, daha hızlı işleme, eşsiz görüntü kalitesi ve kullanımı kolay, otomatik iş akışları sunuyor.

imagePRESS C800 Serisi en üst düzeyde esneklik sunması için farklı üçüncü parti sonlandırma cihazlarıyla da uyumlu.

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

ASUS ROG Zenith II Extreme, hız aşırtma rekorunu kırdı!

Asus

ASUS ROG Zenith II Extreme, hız aşırtma rekorlarını alt üst etti. Yapılan testlerden başarıyla çıkan anakartın tüm detaylarını sizin için derledik.


İlginizi çekebilir: Asus ROG Strix 750W Gold güç kaynağı incelemesi


Donanım konusunda uzman firmalardan biri olan Tayvan asıllı şirket, son olarak duyurusunu gerçekleştirdikleri ROG Zenith II Extreme anakartlarıyla büyük bir başarıya ulaştıklarını  duyurdu.  Bu başarının arkasında anakartta yer alan çeşitli kompenentlerde gizli.

AMD® Ryzen™ Threadripper™ 3970X ile birlikte kullanılan kart 32 çekirdeğin vermiş olduğu üst düzey performansla birlikte ustalaştığını gösterdi. Jeong Soonho, Antec 1300 W PSU ve Kingpin Cooling sıvı azot soğutucu ile donattığı Zenith II Extreme anakartıyla en çok kıskanılan testleri yaptı.

 

Hız aşırtma uzmanları                                Kategori                                                              Puan

Jeong Soonho                                                        Geekbench 3 – Multi Core                                   185114 puan

Jeong Soonho                                                        Cinebench – R15                                                      10672 puan

Mike Nees                                                              CPU için GPUPI – 1B                                               31,067 sn

Mike Nees                                                              Geekbench 4 – Multi Core                                    62483 puan

Mike Nees                                                              Cinebench – 2003                                                    6184 puan

Mike Nees                                                              CPU için GPUPI – 100M                                         2,874 sn

Mike Nees                                                              GPUPI v3.3 – 1B                                                        37,747 sn

Mike Nees                                                              GPUPI v3.3 – 100M                                                  2,838 sn

Mike Nees                                                              3DMark11 Physics                                                   20074 puan

Alexandru Nedelcu                                              HWBot x265 Benchmark – 1080p                    290,214 fps

Robert Sannino                                                     wPrime – 1024m                                                     14,154 sn

 

Galax Hall of Fame DIMM’leri de 4000 MHz’in üstüne çıkaran Roberto Sannino (“rsannino”), wPrime 1024M testini sadece 14 saniyede tamamladı. ROG marka kartın gösterdiği başarıyı, aşağıda yer alan tablodan bakabilirsiniz.

Devamını oku

Donanım

AMD, dünyanın ilk 64 çekirdekli işlemcisini 2020’de çıkartacak!

AMD

AMD 64 çekirdekli 3990X işlemcisi detaylanmaya başladı. 2020 yılında raflarda olmasını beklediğimiz cihaz hakkında tüm bilgileri sizin için derledik.


İlginizi çekebilir: Gigabyte Z390 anakartının AORUS MASTER G2 versiyonunu yayınladı!


AMD’nin yeni nesil süper güçlü işlemcisi olması beklenen 3990X’in bilgileri sızdırılmaya başlandı. Şirket, yonga setiyle ilgili çok detaylı bilgiler maalesef ki paylaşmadı. Belli olanlar ise, 64 çekirdekli yapısı ve sanallaştırma desteğiyle bu rakamın 128 rakamına çıktığını görüyoruz. Toplam geçiçi bellek ise 128MB olarak belirlenmiş.

Önemli bir fiyat bilgisi paylaşılmayan işlemci birimiyle ilgili tutarın birkaç bin dolardan aşağı olmayacağını tahmin ediyoruz. Geliştirilen işlemci AMD’nin iş tipi sunucusu olarak konumlandırdığı  EPYC7742’ye cevap niteliğinde olacak.

3960X ve 3970X’de 16 ve 24 çekirdekli işlemci mimarisinin getirdiği bazı detayları görmüştük. Şimdi ise bu sistem üzerine inşa edilen 64 çekirdekli bir yapı karşımıza çıkacak. Yonga seti, 8 kanallı hafızası PCIe 4.0 desteğine sahip ve “Socket sbTRX4″ platformunu kullanıyor.

Yüksek iş gücü isteyen işlemler için ideal olan sistemin detayları çok yakın zamanda gelmeye başlayacaktır. Fakat şimdiden AMD’nin Intel karşısında ezici rekabet oluşturarak rakibini alaşağı etmeyi başardığını söyleyebiliriz.

AMD son olarak Ryzen işlemci ailesini yeni bir düzene geçirmeye karar vermiş. Yıl sonuna kadar da büyük bir atak başlatarak tüm donanımını güncellemeyi başarmıştı. AMD son testlere göre çok daha stabil overcloack işlemi gerçekleştirilebiliyor. Fakat Intel tarafında ürünler, donanım kısmında overcloack’a karşı direnç gösteriyor. Özellikle firmanın 14nm ve 10nm yonga birimlerinde bu problemler çok daha sık görülmeye başlandı.

Devamını oku

Donanım

Gigabyte Z390 anakartının AORUS MASTER G2 versiyonunu yayınladı!

Gigabyte yakın zamanda piyasaya sürülen ve en yüksek performansa sahip Z390 anakartının yeni versiyonunu yayınladığı basın bülteniyle yayınlamış oldu.


İlginizi çekebilir: AORUS, TRX40 serisi anakartlarının duyurusunu gerçekleştirdi!


Gigabyte, anakartları ve grafik kartlarıyla sektörü domine etmeye devam ediyor. Z390 AORUS Master şirketin G2 E-spor serisinde yer alan oyun odaklı anakartlarından biri olarak karşımıza çıktı. Üzerinde yer alan i9-9900K/9900KF/9900KS işlemcileri ile yüksek performans isteyen ve aradığını bulamayan kullanıcılar için vazgeçilmez olmayı hedefliyor.

Anakart, Fins-Array teknolojisi, sisteme direkt dahil olan ısı borusu teknolojisi, bir soğutma taban plakası ve yüksek iletkenliğe sahip termal pedlerle, Z390 çok daha performanslı bir yapıya kavuşuyor.

Gıgabyte’in Ceo’su konuyla ilgili açıklamalarında E-Spor için anakart ve ekran kartı birimlerini üretmeye devam edeceklerini ve G2 E-spor’un dünyada lider elektronik spor faaliyetlerinden biri olduğu belirtiliyor. 12 yapılı güç sistemi ve yüksek kararlılık sunan yapısıyla tüm oyun sistemine hükmedecek derecede ilerleme kaydeden firma yeni seriler üretmeye devam edecek.

Şu an Türkiye’ye ne zaman geleceği belli olmayan kartla ilgili detaylar gelmeye yakın zamanda başlayacaktır. Gıgabyte, Türkiye’de AORUS ailesi eşliğinde düzenli olarak piyasaya ürünlerini sunuyor. Şu an sektörde önemli bir yer ettiğini düşündüğümüz firmanın yeni kartını sabırsızlıkla bekliyoruz

Devamını oku