Sosyal medya

Donanım

Canon renkli tabaka baskısı serisine yeni imagePRESS modellerini ekledi

imagePRESS C800

Canon Eurasia, baskı hizmeti sağlayıcıların (BHS’ler) gün geçtikçe değişen ihtiyaçlarını karşılayacak yenilikçi teknolojiler geliştirmeye dönük çalışmalarını sürdürüyor. Canon, bu vizyonu çerçevesinde yeni renkli üretim tabaka baskı çözümü olan imagePRESS C800 Serisini tanıttı.

70ppm imagePRESS C700 ve 80ppm imagePRESS C800 modellerinden oluşan yeni seri, kaliteli Canon imagePRESS C7011VP(S) serisinin sahip olduğu yenilikçi teknolojiyi devam ettirerek hem ticari hem de kurum içi baskı ortamlarında daha ileri düzeyde baskı kalitesi, verimlilik ve çok yönlülük sunuyor.

Yeni imagePRESS C800 serisinin lansmanı 5-6 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul Feriye’de gerçekleştirildi. Basın lansmanda konuşan Canon Eurasia Profesyonel Baskı Çözümleri İş Geliştirme Yöneticisi Güvenç Gündüz, şunları söyledi: “Pazara yeni imagePRESS C800 Serisini sunarak, renkli baskı portföyümüzü genişletiyoruz. Yeni imagePRESS C800 serisi ürünleriyle müşterilerimizin olağanüstü kalite, performans ve uygulama esnekliği sağlayan üretim baskı cihazı ihtiyacını karşılıyoruz. imagePRESS C800 Serisi, kurum içi ve ticari baskı ortamlarının ihtiyaçlarını karşılamak için esnek sonlandırma seçenekleriyle birlikte en yüksek kaliteyi, verimliliği ve güvenilirliği sunan güçlü ve yenilikçi teknolojilerle donatıldı. imagePRESS marka adı ile yeni serinin olağanüstü özelliklerinin oluşturduğu kombinasyonun pazarda onu son derece cazip bir seçenek haline getireceğine inanıyoruz.”

Pazarda öncü verimlilik düzeyi
Canon’un renkli dijital baskı portföyünde imageRUNNER ADVANCE C9000 Serisi ve imagePRESS C6011(S) arasında konumlanan imagePRESS C800 Serisi, pazarda öncü bir verimlilik düzeyinde yüksek kaliteli çıktılar üretiyor. Yenilikçi tasarımı sayesinde sunduğu çok yönlülükle, ağır kuşe stoklar ve zarflar dahil olmak üzere, çeşitli medya seçeneklerinde kapsamlı ve yenilikçi uygulamalar yaratabiliyor. Ayrıca kişiselleştirilmiş baskı iletişimleri için kısa vadeli işlerden karmaşık değişken verili baskılara kadar her türlü ihtiyacı karşılayabilecek esnekliğe sahip.

imagePRESS C800

imagePRESS C800

imagePRESS C800 Serisinin baskı kalitesi şu yeni ve geliştirilmiş teknolojileri sağlıyor;
• Canon’un yeni geliştirdiği, Her Zaman Canlı (Consistently Vivid) (CV) toneri, 80 ppm’e kadar hızlarda daha yüksek kalitede baskılar ve geliştirilmiş transfer verimliliğini sağlayarak özel ve en iyi kalitede uygulamalar için kabartmalı ve işlenmemiş kağıt düzeyleri dahil olmak üzere birçok medya seçeneğinde güçlendirilmiş renk tutarlılığı ve doğruluğu sunuyor.
• Kompakt Kayıt Teknolojisi (Compact Registration Technology) (CRT) ister tek yaprak ister binlerce yaprak baskısı alınsın, en yüksek kalitede sonuçların elde edilmesi için her bir resmin her seferinde aynı yere yerleştirilmesini garantiliyor.
• Çoklu pozlama teknolojisine sahip 32 ışınlı (Dikey Girintili Yüzeye Yayan Lazer/ Vertical Cavity Surface Emitting Laser) VCSEL birimi olağanüstü 2400 x 2400 dpi çözünürlük sunarken, yüksek verimliliği destekler ve müşterilerin mevcut en çok yönlü ekran desenleri arasından seçim yapmasına imkan tanıyor.
• Çok boyutlu karışık renk kalibrasyonu için yeni Otomatik Düzeltilen Renk Tonu (Auto Correct Colour Tone) (ACCT) ve kullanımı kolay bir renk kalibrasyon aracı olan yükseltilmiş Otomatik Renk Dağılımı (Auto Gradation Adjustment) (AGA) baskı profesyonellerinin müşterilerine en çarpıcı görüntüleri ve metinleri içeren yüksek kalitede uygulamalar sunmasına imkan tanıyor.

Geliştirilmiş Çift Kemerli Kaynaştırma (Avanced Twin Belt Fusing) birimi sayesinde farklı medya tiplerinde dakikada 80 görüntüye kadar yüksek hızlarda üretim yapabilen imagePRESS C800 Serisi, 220gsm’ye kadar ağır stoklarda baskı kalitesinden taviz vermeden maksimum hızda çalışabiliyor. Ayrıca, cihazın karışık medya işlerinde yüksek verimlilik sunması için sıcaklık ayarlamalarını akıllı bir şekilde yapmasını sağlayan yenilikçi endüksiyon ısıtma ve soğutma teknolojileri sayesinde olağanüstü üretim hızları sunuyor.

imagePRESS C800 Serisindeki, toner verimliliğini artıran Elastik Ara Transfer Kemeri (Elastic Intermediate Transfer Belt) ise, cihazın etkileyici medya kullanım kapasitesine sahip olmasını sağlıyor ve dokulu medya veya geri dönüştürülmüş medya gibi düzensiz medya üzerine farklı uygulamalar yapılmasına izin veriyor. Diğer yandan yeni çok çekmeceli kağıt kulesi formundaki geliştirilmiş besleme teknolojisi, kuşe stokta bile yanlış besleme olasılığını ortadan kaldırıyor.

Üç yenilikçi iş akışı

imagePRESS C800 Serisinde kurum içi baskı ve Grafik Sanatları ortamlarının ihtiyaçlarına uygun üç yenilikçi iş akışı bulunuyor; Yüksek kalitedeki baskı işlerinin kolayca üretilmesini sağlayan Canon imagePRESS Yazıcı Kiti B1, üretim iş akışının tamamının tek bir noktadan kolayca kontrol edilmesini, sezgisel işlem ve etkili görev bölüşümü yapılmasını sağlayan PRISMAsync iPR C800 Serisi A1 ve dijital baskı iş akışı lideri EFI™ tarafından geliştirilen iki yeni dijital ön uç (DFE’ler) imagePRESS Server F200 ve imagePRESS Server G100. Bu DFE’ler, EFI’nın sırasıyla yeni Fiery FS150 Pro ve FS150 platformlarında üretilen ilk DFE’ler olmakla birlikte, daha hızlı işleme, eşsiz görüntü kalitesi ve kullanımı kolay, otomatik iş akışları sunuyor.

imagePRESS C800 Serisi en üst düzeyde esneklik sunması için farklı üçüncü parti sonlandırma cihazlarıyla da uyumlu.

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

GIGABYTE AORUS, 2TB’lık yeni SSD’leri standartları değiştirecek!

AORUS

GIGABYTE AORUS, 2TB’lık yeni RAID yapılabilen SSD’lerini duyurdu. PCIe 4.0 desteğine sahip yeni nesil donanım birimleri var olan standartları değiştirmeyi hedefliyor.


İlginizi çekebilir: EN SERİN KART! | Z390 AORUS MASTER incelemesi


Anakart üretici lideri ve grafik kartı üreticisi  GIGABYTE AORUS, genişletilebilir “AORUS RAID SSD 2TB AIC” donanım birimini tanıttı.  SSD’de 6.2 GB/s okuma/yazma hızına sahip PCIe 3.0 x8 desteğine sahip olduğunu açıkladı.

RAID kontrolcüsüyle birlikte, dörtlü gömülü 512 GB  NVMe M.2 SSD geleneksel PCIe 3.0 destekli donanımlara 1.8 kat daha hızlı ve ayrıca işletim sisteminin tüm yükleme fonksiyonlarına sahip olarak karşımıza çıkıyor.

AORUS RAID SSD 2TB, tek slotlu kullanıcılara konfor sağlayan geniş boşluklu yapısı, geniş dahili soğutma yaprakları ve iki taraflı termal pedler, M.2 taban plakası ve aktif soğutma sistemi içerisinde yer alan dizayn elementlerini oluşturuyor.

AORUS Depolama yöneticisiyle de uyumlu çalışan anakart aksamının anlık durumunu görüntüleyebiliyor. Maksimum performans ve disk sağlığı için konfigüre edebiliyorsunuz. AMD’nin Computex 2019’da duyurusunu gerçekleştirdiği yeni X570 platformuyla uyumlu çalışan yeni nesil NVMe sistem, anakartla birlikte PCI 4.0 platformunun da desteğiyle 5 GB/s hızlara erişebiliyor.

PCI 4.0 platformu henüz İntel tarafında hazır olan ve yeni yeni yaygınlaşan bir destek. AMD hızlı davranarak anakart tarafında bu desteği yeni nesil donanım materyallerinde sunmaya başlamıştı. PCIe 4.0 desteğine sahip AORUS RAID SSD 2TB ile yeni anakartınızı güncel donanımlarla beslemeniz mümkün hale geliyor.

AORUS RAID SSD 2TB SSD ayrıca, Intel® X299, Z390 AMD TRX40 ve X570  anakartlarla da teste tabii tutuldu. Testler sonucunda PCI desteği fark etmeksizin geleneksel SSD modellerine nazaran 1.8 kat daha yüksek performans elde etti.

Devamını oku

Donanım

Arduino Portenta H7 IoT geliştirici kartı tanıtıldı!

CES 2020’ye katılan firmalardan Arduino, yeni geliştirici kartı olan Portenta H7’yi duyurdu. Küçük boyutları ile dikkat çeken Arduino Portenta H7, IoT temelli proje üreten geliştiriciler için basit ve ekonomik bir çözüm sunuyor.


İlginizi Çekebilir: Redmi Note 8 Pro – Pil Testi (VIDEO)


Geliştiriciler için uygun fiyatlı kart: Arduino Portenta H7

Yüksek hesaplama gücü isteyen uygulamalar için geliştirilmiş Portenta H7, düşük güç tüketimi sayesinde ise enerji verimliği hedefliyor. ARM Cortex-M7 ve Cortex-M4 çekirdeklerinden oluşan çift çekirdekli bir mimariye sahip olan geliştirici kartı, kullanıcısına 480 MHz frekans değeri sunuyor. Bu da temel seviyedeki projeler için yeterli miktarda performans elde edilmesini sağlıyor. Geliştirme kartı, güvenlik tarafında da rakiplerine kıyasla daha farklı ve yenilikçi özelliklere sahip.

Arduino CEO’su Fabio Violente’ye göre Portenta H7, küçük işletmelerin Nesnelerin İnterneti (IoT) projelerine güç verecek kadar performans sunuyor. Kartın IoT haricindeki kullanım alanları arasında CNC işleme cihazı, 3 boyutlu yazıcı ve robotik amaçlı ürün geliştirme çalışmaları da dikkat çekiyor. Çoğu Arduino kütüphanesiyle uyumlu olan Portenta H7; bunun yanı sıra Phyton, Javascript ve Tensorflow Lite programlama dillerini de destekliyor. Sadece USB bellek boyutundaki kartın görüntü aktarımını ise DisplayPort çıkışı sağlıyor.

Şubat ayı içerisinde piyasaya çıkacak olan Portenta H7’nin başlangıç fiyatı 49 dolar olarak açıklandı. Kullanıcılar eğer kart üzerinde USB çıkışı gibi ekstra özellikler isterse 99 dolarlık seçeneği de satın alabilecek. Rakiplerine göre ekonomik bir fiyat etiketi sunan ürünü kişiselleştirmek için pek çok eklentinin geliştirildiği ve bunların ayrıca satışa sunulacağını belirtelim.

Devamını oku

Basın Bülteni

AMD, yüksek performanslı masaüstü ve dizüstü işlemcileri duyurdu!

AMD

AMD, Ryzen™ 4000 Serisi işlemci ailesinin ve Athlon 3000 serisinin yeni üyelerini CES’te yaptıkları görkemli lansmanla duyurdular.


İlginizi çekebilir: AMD, Almanya işlemci pazarında rekor kırarak market lideri oldu!


AMD, “Zen 2” çekirdek mimarisi ve yenilikçi 7nm üretim teknolojisiyle geliştirilen ve bir SOC tasarımı içinde iyileştirildi. AMD Ryzen 4000 Serisi’nin bir parçası olan, dünyanın ilk x86 8 çekirdekli ultra ince dizüstü işlemcilerini duyurdu.

AMD ayrıca “Zen” mimarisi ile güçlendirilen ve modern kullanım deneyimlerini gerçek performansla daha fazla dizüstü kullanıcısına sunan AMD Athlon™ 3000 Serisi Mobil İşlemci ailesini de duyurdu.

Kullanıcılar ilk Ryzen 4000 Serisi ve Athlon 3000 Serisi ile güçlendirilen dizüstüleri, 2020’nin ilk çeyreğinde büyük üreticilere dağıtmayı planlıyor. Daha fazla sistemin ise 2020 yılı boyunca diğer iş ortaklarından piyasaya çıkması bekleniyor.

Buna ek olarak AMD, beklenen 64 çekirdek 128 thread’li AMD Ryzen Threadripper 3990X’in, 7 Şubat 2020 günü satışa sunulacağını duyurdu. 3D, görsel efektler ve video profesyonelleri için performansı yüksek 3990X, Ryzen Threadripper 3970X işlemcisinden %51’e kadar daha yüksek render performansı sağlıyor.

Radeon Grafikli Ryzen 4000 Serisi Mobil İşlemciler

En fazla 8 çekirdek ve 16 thread barındıran Ryzen 4000 U-Serisi Mobil İşlemciler, muhteşem hız ve taşınabilirlik sunarken, ayarlanabilir 15W TDP değeri ile ultra ince dizüstüler için sıra dışı performans sağlıyor.

Yeni Ryzen 7 4800U:

  • Rakibe göre %4’e kadar daha yüksek tek işlem performansı ve %90’a kadar daha hızlı çoklu işlem performansı
  • Rakibe göre %18’e kadar daha hızlı grafik performansı

Yeni Ryzen 7 4800H:

  • Rakibe göre %5’e kadar daha yüksek tek işlem performansı ve %46’ya kadar daha yüksek çoklu işlem performansı
  • Adobe Premiere’de 4K video şifreleme de rakibe göre %25’e kadar daha hızlı
  • Rakibine göre %39’a kadar daha iyi oyun fizik simülasyon performansı
  • MAXON Cinema4D Renderer ile 3D Ray Tracing özelinde Ryzen Threadripper 3970X ile %51’e kadar daha iyi performans
  • Tek işlemcide 25399 Cinebench R20.06 skoru

ASUS

Ryzen işlemci ve Radeon grafik arasındaki gücü dinamik olarak kaydıran SmartShift teknolojisi, %10’a kadar daha iyi oyun performansı ve %12’ye kadar daha fazla içerik üretim performansı sağlıyor.

3. Nesil AMD Ryzen Threadripper 3990X İşlemci

AMD tüm bunlarla birlikte beklenen, dünyanın ilk 64 çekirdekli masaüstü işlemcisi  Ryzen Threadripper 3990X’i de duyurdu. Dünyanın dört bir yanındaki içerik üreticiler, bu endüstri lideri işlemciyi, 7 Şubat 2020 tarihinde satın alabilecekler.

Bir masaüstü platformunda olan en üst seviye tek soket işlem performansını sunan  Ryzen Threadripper 3990X, 3D animasyon, ışın izlemeli VFX ve 8K video kodekleri ile çalışan dijital içerik üretim profesyonelleri için en iyi çözüm olacak:

Radeon Grafikli Athlon 3000 Serisi Mobil İşlemciler

Kullanıcılara daha fazla seçenek sunan yeni Athlon 3000 Serisi Mobil İşlemci ailesi, güçlü “Zen” mimarisini, ana akım laptoplara getiriyor. Athlon 3000 Serisi, Windows Hello ve Cortana gibi modern kullanım deneyimlerini sunarken, günlük üretkenlik için gerçek performans ve Full HD video yayını sunuyor. Rakibe göre %86’ya kadar daha hızlı grafik ve %51’e kadar daha iyi üretkenlik performansı sunan bu sistemler, 2020’nin başlarında kullanıcılara sunulacak.

Devamını oku