Sosyal medya

İnceleme

Canon PowerShot N

Canon-PowerShot-N

Canon PowerShot N, farklı yapısıyla dikkat çekiyor

Fotoğraf makinelerine göz attığımızda, pek çoğunun aynı yapıda olduğunu görüyoruz. Önde, solda objektif, sağ üst kısımda deklanşör, -varsa- objektifin hemen üzerinde flaşı, arka tarafta kontrol tuşları… Canon, PowerShot N ürünüyle bu alışılagelmiş yapıdan sıyrılıyor.

Dizüstü bilgisayar faresi kadar fotoğraf makinesi

Canon PowerShot N’in en dikkat çeken yanı, bir hayli farklı bir tasarıma sahip olması. Neredeyse objektifin çevresi kadar bir büyüklüğe sahip. Bir dizüstü bilgisayar faresi ile hemen hemen aynı boyutlarda olan cihaz, avuç içinde kayboluyor resmen. Objektifi, cihazın orta kısmına yerleştirilmiş. Ön tarafın neredeyse tamamını objektif kaplıyor.

Üst kısmına baktığımızda, deklanşör tuşunu göremiyoruz. Hatta arka tarafında da sadece ekran mevcut. Dokunmatik desteği sunan bu ekran üzerinden, cihazın neredeyse tüm kontrolleri gerçekleşiyor. Odaklamak ve fotoğraf çekmek için ekrana dokunuyoruz.

WiFi desteği ile anında paylaşım

Ürünün içerisindeki kablosuz alıcısı ile evimizdeki veya ofisimizdeki WiFi noktalarına bağlanabiliyoruz. Bu sayede çektiğimiz fotoğrafları ve videoları, anında internet ortamında paylaşabiliyoruz. Cihaz, paylaşım tarafında da oldukça iddialı.

12 megapiksellik bir sensöre sahip olan cihaz, 8x optik zum yapabiliyor. 6400 ISO değerine ulaşabilen makine içerisinde, çeşitli filtreleme efektleri de mevcut. Hatta bu efektlerin Instagram efektlerini andırdığını da belirtmeden geçmeyelim.

Sonuç olarak: Canon’un bu ürünü, farklı ve küçücük yapısıyla ön plana çıkıyor.

Neden alınır?

• Bağlanabilirlik özellikleri

• Boyutu

• Farklı konsepti

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval