Sosyal medya

Genel

BluTV, ücretsiz yayın yaptığı hafta sonunun verilerini açıkladı

BluTV

Ülkemizin önde gelen dijital yayın platformu BluTV, sokağa çıkma yasağının başladığı geçen hafta sonu içeriklerini ücretsiz olarak herkese açtı. Yayın platformu, hafta sonu Türkiye’de en çok indirilen uygulama olurken izlenme süresi ile hafta sonuna damga vurdu.

İlginizi çekebilir: Adobe Flash Player son güncellemesini aldı

BluTV

Hafta sonlarında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmaya başlanmasıyla birlikte internet üzerindeki içerik yayın servislerine talep hafta içine oranla oldukça artıyor. Turkcell TV Plus veya Vodafone TV gibi geçtiğimiz hafta sonu BluTV de “Kapımız Açık Kampanyası” adı altında cumartesi ve pazar günleri geçerli olmak üzere kendi orijinal yapımları da dahil bünyesindeki tüm içerikleri ücretsiz olarak erişime açmıştı.

BluTV, birbirinden farklı film, dizi ve belgeseller ile içeriğini zenginleştirerek her geçen gün daha büyük bir kitleye ulaşmaya devam ediyor. Dijital yayın platformu geçtiğimiz hafta sonu gösterilen performansı yayınladığı bir infografikle paylaştı. Hafta sonunda App Store’da en çok indirilen ücretsiz uygulama hâline gelmiş olan servis, fırsatı iyi değerlendirmişe benziyor.

BluTV

Üye kazanımında bir önceki hafta sonuna göre yüzde 335’lik artış kaydeden BluTV, 1 milyon 729 bin 90 saatlik toplam izlenme süresiyle de servis rekor kırmış oldu. Bu sürenin büyük bir kısmını ise diziler oluşturdu. En çok izlenen yerli içerikler Saygı, Alef, Yarım Kalan Aşklar, SıfırBir ve Aynen Aynen olarak sıralandı. Yabancı yapımlarda ise Game of Thrones, The Handmaid’s Tale, Normal People, Euphoria ve Chernobyl seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Bunun yanı sıra BluTV içerikleri, ziyaretçilerin yüzde 43,8’i tarafından web’den, yüzde 32,2’si tarafından mobilden, yüzde 24’ü ise Smart TV’den takip edildi. Hafta sonu boyunca BluTV’de toplam 1,509,291 saat dizi ve 156,464 saat film izlendi. BluTV’de yer alan dizi ve film harici içerikler ise seyirciler tarafından toplam 63,335 saat boyunca tercih edildi.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Aykut Demiroren

Enerji mühendisi, basketbol antrenörü ve teknoloji meraklısı...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval