Sosyal medya

İnceleme

BenQ GS2 inceleme | Çok amaçlı projeksiyon cihazı!

Darüşşafaka

BenQ markasının, çok amaçlı kullanılabilecek şekilde tasarladığı bir projeksiyon cihazı olan GS2 modelini inceliyoruz.

BenQ GS2’yi HepsiBurada üzerinden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

BenQ GS2’yi Trendyol üzerinden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.


İlginizi çekebilir: BenQ, bilgi güvenliği için önemli bir adım attı!

reklam
Aorus reklamı

BenQ GS2, sıçramalara ve düşmelere karşı dayanıklı olarak tasarlanmış

BenQ GS2 için çok amaçlı dedik. Peki neden çok amaçlı? Şöyle ki, GS2 hem ev içi hem de ev dışı kullanımlar için tasarlanmış. Boyutları çok ufak ve çok hafif; sadece 1.6 kg, o yüzden cihazı yanınızda taşımak da çok kolay. Zaten yanında bir adet de taşıma çantası veriliyor. Çanta soft, yani yumuşak bir çanta herhangi sert bir kaplamaya sahip değil. Ayrıca IPX2 sertifikası olduğu için diyelim bahçede veya kampta bir şeyler izliyorsunuz ve hafif hafif yağmur yağmaya başladı. IPX2 sıçramalara karşı dayanıklılık sertifikası sayesinde cihazım bozulur mu diye endişelenmenize gerek kalmıyor. Bir de, cihaz yarım metrelik mesafelere kadar düşmeye dayanıklı olduğu için yine dış kullanımlarda içinizin bir nebze daha rahat edebilmesini sağlıyor. Fakat ben yine de cihazınızı sıvılarla temas ettirmemenizi veya bir yerlerden düşürmemeye özen göstermenizi tavsiye ederim.

Cihazın dış kullanımlara uyumlu olma sebepleri sadece bunlarla da kısıtlı değil. BenQ GS2, full şarjda 3 saate kadar kullanım sunabiliyor. Bu da dışarıda, herhangi bir elektrik kaynağından uzakta film izleyecekseniz şarj problemi yüzünden filminiz yarım kalmayacak anlamına geliyor. Yani bildiğiniz gibi günümüz standartlarında en uzun filmler bile 3 saati geçmiyor. Ayrıca Bluetooth Speaker modu da cihazda mevcut. Bu sayede GS2’yi speaker moduna alıp sadece müzik dinlemek için de kullanabiliyorsunuz. GS2’de bulunan 2W’lık 2 adet hoparlör yani toplam 4W’lık ses çıkış gücü sayesinde filminizin, müziğinizin vesaire; tükettiğiniz içeriğin sesini de net bir şekilde alabiliyorsunuz. Bir de 15 derecelik bir tilt açısı sayesinde cihazın pozisyonunu zorlanmadan yukarı aşağı yönde 15 dereceye kadar değiştirebiliyorsunuz.

İçeriğinizi birçok farklı yoldan oynatabilirsiniz

Kablolu bağlantı için cihazda bir Type-C bir HDMI girişi ve standart USB Type-A girişi var. Buralardan size hangi giriş uygunsa, o giriş üzerinden içerik oynatabilmeniz mümkün. Veya Android cihazlardan projeksiyonunuza kablosuz olarak casting yapabilirsiniz; casting özelliği sadece Android cihazlarla sınırlı değil, MAC  veya iOS işletim sistemine sahip herhangi bir cihaz veya Windows işletim sistemi kullanıyor olsanız dahi BenQ GS2’ye kablosuz olarak bağlanıp cast veya mirroring (farklı isimlendirmelere sahip olsa da aynı teknolojiden bahsediyoruz)  gibi yöntemlerle içeriğinizi kablosuz olarak oynatabiliyorsunuz.

Ev dışı kullanımlardan bahsettik. Gelelim şimdi ev kullanımlarına. Ev kullanımları için BenQ, GS2’yi tasarlarken, Edutainment yani education ve entertainment (eğitim ve eğlence) teması etrafında tasarlamış. Yani GS2’yi kullanırken çocukların ve gençlerin, öğrenirken eğlenmesi amaçlanıyor. Mesela ön tarafta bulunan sensör sayesinde, çocuğunuz projeksiyon ışığının belli mesafeler dahilinde önüne geçecek olursa cihaz bunu algılayıp; karşıdaki kişinin göz sağlığını koruyabilmek adına hemen LEDleri kapatıyor ve ışığı kesiyor.

Ayrıca çocuğunuzun projeksiyon cihazıyla harcadığı zamanı kontrol altında tutabilmek isterseniz de ebeveyn zamanlayıcısı üzerinden kısıtlama ayarlarını yapabiliyorsunuz. Yeri gelmişken BenQ’nun LumiExpert teknolojisinden de bahsedeyim. Burada yine GS2, sahip olduğu sensörler yardımıyla ortam ışığını algılayarak; LumiExpert teknolojisi sayesinde parlaklık seviyesini kendisi belirleyebiliyor. Ek olarak GS2’nin otomatik odaklama fonksiyonu, sizin hiçbir ayarlama yapmanıza gerek kalmadan görüntünün odağını optimum şekilde tasarlayabilmesini sağlıyor. Herhangi bir değişiklikten dolayı odaıa kaybederseniz ise; otomatik odaklama komutunu tekrar vererek cihazın odağını sağlayabilirsiniz. LumiExpert ve otomatik odaklama teknolojileri sayesinde; siz hiçbir şeye dokunmadan BenQ GS2, her şeyi sizin için otomatik olarak ayarlıyor.

Aptoid Market sayesinde birçok uygulamaya erişiminiz var

Aktif kullandığınız uygulamalara Aptoid market üzerinden ulaşabilmeniz mümkün. Bu market içinde Amazon Prime Video, Dailymotion, Twitch, Vimeo, YouTube ve Netflix gibi birçok farklı uygulama ve platform var. Buradan hangilerini sıklıkla kullanacaksanız kendi seçiminizi yapabiliyorsunuz ve 720p çözünürlükle dilediğiniz platformdan içerik tüketebiliyorsunuz. Bir de, akıllı telefonlarınızla cihazı uzaktan kontrol etmek için kullanabileceğiniz BenQ Smart Control mobil uygulaması mevcut. Bu uygulama üzerinden de bu cihazı rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. Hatta telefon ekranınızı bir touchpad olarak kullanarak; arayüzdeki birçok işlemi yapabilmeniz mümkün.

Özetle BenQ GS2, çocuklarının uzaktan eğitim sürecine destek olabilecek bir projeksiyon cihazı arayan, aynı zamanda aile içi eğlence amaçlı bir projeksiyon isteyen ve bu projeksiyon cihazını bahçe veya kamp gibi yerlerde kullanabilmek isteyenler için; hem hafifliği, hem kolay kullanılabilirliği hem de dayanıklılığıyla iyi bir cihaz. Bu noktada eğer BenQ GS2’nin sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini düşünüyorsanız; bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

ELEGANT TASARIM SAAT | Huawei Watch Fit Elegant inceleme

ELEGANT TASARIM SAAT | Huawei Watch Fit Elegant inceleme
Darüşşafaka

Huawei’nin ince ve narin tasarımlı saati olan Watch Fit Elegant, Band 6’ya göre daha büyük, markanın saat ailesine göre daha küçük boyutta geliyor.


İlginizi çekebilir; Huawei Band 6 | Bileklik görünümlü akıllı saat!


ELEGANT TASARIM SAAT | Huawei Watch Fit Elegant inceleme

Huawei Watch Fit Elegant, 10,7 mm inceliğinde ve 27 gram ağırlığında geliyor. Floroelastomer malzemeden üretilen ve hem esnek yapıda hem de dayanıklı 20 mm kayış da kullanılmış. Saati Elegant yapan bir diğer etmen ise paslanmaz çelik kasası. Böylece klasik Watch Fit’e göre daha sağlam ve daha şık olmayı başarıyor.

reklam
Aorus reklamı

Huawei Watch Fit Elegant özellikleri

Huawei Health uygulamasında bulunan yüzlerce saat arayüzü arasından kıyafetinize ve uygun seçimler yapabilirsiniz. Birçoğu ücretsiz olan saat arayüzlerinden ücretli olanları da tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda eğer bir Huawei telefon kullanıyorsanız, markanın One Hop adlı özelliğini de kullanabilirsiniz. Bu özellik ile telefonunuzda sevdiğiniz bir resmi – ki bu sevdiğiniz kişinin, çocuğunuzun ya da evcil hayvanınızın olabilir – açıp Huawei Watch Fit Elegant saatinize dokundurarak o resmi saat arayüzü olarak kullanabilirsiniz.

Watch Fit tasarımsal olarak gençlere yönelik bir saat olduğunu söylemiştik. Elegant versiyonu ise daha şık ve özellikle kadın kullanıcıların hoşuna gideceğini düşünüyorum. 1,64 inç AMOLED Full View ekran ile gelen saat, karşıdan bakıldığında köşeden köşeye ekran hissiyatı da veriyor. 456 x 280 piksel ve 326 ppi değerinde ekranı güneş altında da kendini rahatlıkla belli edebiliyor.

Batarya özellikleri

185 mAh bataryasını bir saate doldurabilen Huawei Watch Fit Elegant 5 dakikalık şarj ile bir günü rahat çıkarabilecek bir doluma sahip oluyor. Huawei’nin verdiği değerlerde 10 gün, yoğun kullanımda ise bir hafta kullanım vadediyor. Ben kullanırken %80 olan şarjı 6 gün boyunca sorunsuz kullanabildim. Bu nedenle verdiği değerlerin doğru olduğunu görebiliyoruz.

5 ATM basınca kadar da suya dayanıklılık sunan saati yüzme sırasında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ki spor modlarında yüzme takibi de yapabilmesi en güzel artılarından biri. Spor demişken; 11 profesyonel ve 85 özelleştirilmiş toplamda 96 spor modunu destekleyen saat, aynı zamanda bir spor koçu görevi de görüyor. İçerisinde animasyonlar ile nasıl yapacağınızın gösterildiği 12 fitness kursu da yer alıyor. Özellikle bu pandemi sürecinde evde daha fazla vakit geçiriyorken bu kurslar evde yapacağınız spor aktiviteleri önemli olacaktır. 13 koşu parkur desteği de evinizin etrafında ya da site içerisinde yapacağınız koşularda daha iyi bir veri toplama konusunda işe yarayacağını düşünüyorum.

Sağlık özellikleri

Tabiki bir akıllı saat olduğu için sürekli nabız, stres ve SPO2 takibi yapabilen Huawei Watch Fit Elegant, dahili GPS ile de bezenmiş. Bu sayede yapacağınız yürüyüş ve koşularda mesafe ve yol takibi de yapabileceksiniz.

Bir diğer yandan kadınlar için özel bir durum da bu cihazda mevcut. Aylık döngü takibi yapabilen Huawei Watch Fit Elegant, adet verilerinizi takip ederek bu durumunuzu da daha verimli bir şekilde görmenizi sağlıyor.

Akıllı kumanda işlevi sayesinde telefonunuzdan kablosuz kulaklığınız ile dinlediğiniz müziği kontrol edebilir, Huawei telefonlarda da kamera kontrolü yapabilirsiniz. Özellikle arka kamera ile çekeceğiniz toplu fotoğraflarda bu işlevi kullanmak fazlasıyla kolay.

Tüm bu işlemleri yapabilmek, sağlık takibini görmek adına telefonunuza Huawei Health uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Health uygulamasında günlük uyku takibi kısmı özellikle fazlasıyla detaylı. Uyku süresinin yanı sıra hafif, derin ve REM uyku durumlarını görebildiğiniz uygulamada, kendi kilo ve boy verilerinizi de ekleyerek tam bir akıllı asistan olarak kullanabilirsiniz.

Genel değerlendirme

Genel olarak baktığımızda daha zarif ve hafif bir akıllı saat olmayı başarmış. 999 TL fiyatıyla gelen saat, bu tarz özelliklere sahip en uygun fiyatlı saatlerden biri de oluyor. Kalın ve ağır bir saat yerine ince yapıda saat arayanların tercihi olacaktır. Daha uygun model arıyorsanız daha önce incelediğimiz ve buradan ulaşabileceğiniz Huawei Band 6 modeline de göz atabilirsiniz.

Son olarak; eğer Huawei Watch Fit Elegant modelini Huawei’nin online mağazasından almak isterseniz kampanya dahilinde Huawei Selfie Çubuğu’nu da hediye olarak alabilirsiniz.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

İnceleme

10.000 TL eder mi? | Xiaomi Mi 11 inceleme (TR versiyon)

10.000 TL eder mi? | Xiaomi Mi 11 inceleme (TR versiyon)
Darüşşafaka

Xiaomi Mi 11 incelemesiyle karşınızdayız. Türkiye’de 9.999 TL fiyatla satışa çıkan Mi 11’in bu sefer de global versiyonuna bakıyoruz.


Xiaomi Mi 11 modellerinin fiyat ve diğer bilgilerini kontrol etmek için; https://app.hps.im/d7ct/76e7301b


10.000 TL eder mi? | Xiaomi Mi 11 ineleme (TR versiyon)

Türkiye’de 8 GB RAM ve 128 GB ile 256 GB depolama alanıyla gelen Xiaomi Mi 11, özellikle ekran ve ses kanadında önemli geliştirmeler sunuyor. 8.1 mm inceliğinde ve 196 gram ağırlığında olan cihaz, 6,81 inç boyutunda 2K AMOLED ekran barındırıyor. Bu ekranda 1 milyar renge denk gelen 10 bit renk desteği, 120 Hz tazeleme hızı, HDR10+ desteği de sağlıyor. Gorilla Glass Victus ile gelen cihaz, darbelere karşı dayanıklı bir yapıda.

reklam
Aorus reklamı

Snapdragon 888 ile en güçlü telefonlardan biri olan Xiaomi Mi 11, dediğim gibi 8 GB RAM versiyonu ile ülkemize geldi. 128 GB ve 256 GB depolama alanı da telefonun öne çıkan yanlarından. Bu depolama birimi UFS 3.1 olduğunu da belirtelim. Daha önce test ettiğimiz 12 GB RAM ve 256 GB depolalama sunan Çin versiyonuna göre aldığımız performans Xiaomi’nin vadettiği gibi çıktı.

Kamera kanadında 108 MP ana lensin yanı sıra 13 MP geniş açı, 5 MP de makro sensörü konumlandırılmış. 8K 30 fps video çekebilen telefon, video ve fotoğrafta ciddi geliştirmeler sunuyor. Ön kamera ise 20 MP ve FHD çekim yapabiliyor.

Harman Kardon imzalı stereo hoparlörleri, müzik, film ve oyun keyfi için ideal. Hatta çok daha iyi seviyede. Bağlantı kanadında Wi-Fi 6, BT 5.2 destekleri de sunuyor. 4600 mAh bataryasını 55 Watt kablolu ve 50 Watt kablosuz şarj ile sunabilen telefon, 10 Watt değerinde de tersine şarj desteği sunuyor.

128 GB versiyonu 9.999 TL, 256 GB versiyonu ise 10.499 TL fiyatla satışta olduğunu belirtelim.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Akıllı Telefon

SAMSUNG GALAXY A52 İNCELEME | Merak edilen telefon!

SAMSUNG GALAXY A52 İNCELEME | Merak edilen telefon!
Darüşşafaka

Samsung Galaxy A52 incelemesiyle karşınızdayız. 4.000 TL fiyatla satışa sunulan ancak 3.800 civarına düşen Galaxy A52’nin detaylarına bakıyoruz.


İlginizi çekebilir; Hangisi Daha İyi Fotoğraf Çekiyor? Redmi Note 10 Pro mu, yoksa Samsung Galaxy A52 mi?


SAMSUNG GALAXY A52 İNCELEME | Merak edilen telefon!

Samsung Galaxy A52 özellikleri

Samsung Galaxy A52 8.4 mm inceliğinde ve 189 gram ağırlığıyla beraber geliyor. Çerçevesi ve arkası plastik olarak seçilen Galaxy A52’nin tutuş hissiyatı ise güzel. Hiç parmak izi bırakmayan ve rahat bir kullanım vadeden cihaz, tek elle rahat kullanılabilir yapıda.

reklam
Aorus reklamı

Ekran Özellikleri

6,5 inç boyutunda ve Super AMOLED panel kullanan Samsung Galaxy A52, 90 Hz tazeleme hızı da sunuyor. Gorilla Glass 5 ile korunan ekran, 800 nit parlaklığa kadar çıkarken, video ve oyun keyfinizde oldukça iyi vakit geçirmenizi de sağlıyor. Çene kısmında biraz çerçeve kalan üründe nokta çentik kısmı da mevcut.

Donanım Özellikleri

Gücünü Qualcomm Snapdragon 720G’den alan telefonda 8 GB bellek ve 128 GB depolama alanı da yer alıyor. Hibrit SIM seçeneği bulunan telefonda ikinci SIM yuvasını dilerseniz SD kart alanı olarak da kullanabilirsiniz. Ben kullanırken 256 GB bir kart kullandım ve geniş geniş depolama rahatlığını da yaşadım.

Kamera Özellikleri

Kamera tarafına geldiğimizde ise 64 MP değerinde ve OIS destekli bir kamera dörtlüsü ile geldiğini söyleyelim Samsung Galaxy A52’nin. Yardımcı kameralar olarak 12 MP geniş açı, 5 MP makro ve 5 MP değerinlik sensörü yer alıyor. 4K 30 fps, 1080p 60 ve 30 fps çekim yapabilen cihazda 1080p 60fps ve 4K 30fps çekimlerde sabitleme çalışmıyor. Kalite olarak da ciddi gelişmeler gördüğümüz Galaxy A serisinde bir amiral gemi kalitesinde ön ve arka kamera performansı sunduğunu belirtmek gerek. 32 MP ön kamerası da 4K çekim yapabildiğinin de altını çizelim.

Diğer özellikler

Deneyim olarak stereo hoparlör barındıran telefonda ikinci hoparlör ahizeden kullanıldığı için tam bir çevresel ses deneyimi olmasa da mono olanların önünde performans sunabiliyor elbette. IP67 sertifikası ise bu telefonu en farklı kılan noktalardan biri.

Batarya ve şarj noktasına geldiğimizde 4.500 mAh batarya kullanan Samsung Galaxy A52, 25 Watt’a kadar şarj desteği sunsa da kutudan 15 Watt gibi günümüzde komik bir değerde şarj aleti koymuş. Sebebini bilemiyorum fakat saçma elbet 🙂

Ancak genel olarak baktığımızda Samsung Galaxy A52, tasarımı ve sunduğu özellikler ile 3.500 – 4.000 TL bandının en önemli cihazlarından biri olmayı başarıyor. Ben keyifle kullandığımı belirtmek istiyorum.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

Darüşşafaka

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler