Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Avea Kuluçka Merkezi, “KSS Çözümleri’nde Jüri Birincilik Ödülü” ve “İnovasyon Ödülü”nü aldı

Türkiye’nin Ar-Ge sertifikası olan ilk lisanslı Ar-Ge Merkezi’ne sahipAvea, genç girişimcileri desteklediği Kuluçka Merkezi ile bu yıl beşincisi düzenlenen ve “Geleceğin Şirketleri” vizyonuyla kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki gelişmelerin aktarıldığı Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Pazaryeri etkinliğinde “KSS Çözümleri’nde Jüri Birincilik Ödülü”nü aldı. Avea CSR Europe Ulusal Ortakları ve KSS uzmanlarından oluşan jüri kurulu tarafından verilen bu ödülün yanı sıra “İnovasyon Ödülü”ne de layık görüldü.  Avea adına ödülleri AveaLabs Birim Müdürü Dr. Salih Ergüt aldı.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 6 Aralık Cuma günü Kadir Has Üniversitesi’nde, “İşletme 2023” temasıyla düzenlenen etkinlikte “Kurumsal Hesapverebilirlik, Çevre, İnsan Hakları, Toplum, İş Uygulamaları, İstihdam Uygulamaları, Tüketici” başlıkları altında, uluslararası arenada örnek olacak kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ödüllendirildi.

Avea Kuluçka Merkezi, bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe şirket kurmak ve işlerini büyütmek isteyen genç girişimcilere altyapı ve pazarlama kanallarını açmanın yanı sıra projelerini büyütüp geliştirebilecekleri bir ekosistem sunma amacıyla 2011 yılında AveaLabs çatısı altında kuruldu.

avea-kulucka

Şahin: “Avealabs Kuluçka Merkezi bir teknoloji üssü olmanın yanında; geleceğin başarılı girişimcilerinin yetiştiği bir çatı”

İnovasyon ve girişimciliğin Avea’nın DNA’sında olduğunu ve dolayısıyla kurumsal sosyal sorumluluk anlayışının da önemli bir parçasını oluşturduğunu belirten Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin“Türkiye’ye değer yaratmak misyonu ile hareket eden ve Türkiye’nin ilk lisanslı Ar-Ge Merkezi’nde faaliyet gösteren Kuluçka Merkezi’mizde, teknoloji tabanlı yeni işletmelerle işini yeni kurmuş ve büyütmek isteyen öğrenci ve genç girişimcileri destekliyor, onlara fikir ve projelerini hayata geçirecekleri bir ortam sunuyoruz. 2011 yılında hayata geçirdiğimiz ve özel sektörde bir ilki temsil eden Kuluçka Merkezi’mizin ilk mezunlarını geçtiğimiz Haziran ayında verdik. Kuluçka Merkezi’mizdeki yeni girişimci adaylarının da geleceğin başarılı işletmeleri, dev şirketleri olacağına inanıyoruz. Bu kapsamda, Kuluçka Merkezi, bir teknoloji üssü olmasının yanında, geleceğin güçlü yatırımcılarının ve başarılı girişimcilerinin de yetiştiği bir çatı olarak şirketimiz için de büyük önem taşımaktadır” dedi.

Toshiba’dan 4K Ultra HD TV serisinin yeni nesilleri geliyor

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir